2024-uosius LFF pasitinka su naujuoju generaliniu rėmėju „Topsport“. Federacijos prezidentas Edgaras Stankevičius pasidžiaugė, jog sudaryta viena pelningiausių sutarčių istorijoje.
Tiesa, E.Stankevičiaus norai ties tokia partnerystė nesibaigė. LFF vadovas viliasi, jog „Topsport“ generalinis direktorius Gintaras Staniulis sutiks tapti ir naujuoju „Topsport A lygos“ vadovu.
„Nuo pat savo pradžių kalbėjau, kad norėčiau šalia savęs matyti kiek įmanoma daugiau verslo žmonių. Gintaras yra vienas iš tų žmonių. Tikiuosi, kad atėjimas į rėmėjus taps tolimesniu žingsniu kalbant apie A lygos prezidento poziciją.
Šiai dienai tai yra tik diskusijos, mintys ir pasvarstymai. Jeigu Gintaras pasakytų „taip“, tada bus kiti etapai – bendravimas su klubais ir prasidėtų rinkimai. Federacija yra išreiškusi tikėjimą, o kaip bus toliau matysime netolimoje ateityje“, – apie pasiūlymą kalbėjo E.Stankevičius.
A lygos prezidento postas atsilaisvino kuomet iš stipriausios šalies lygos iškrito Vilniaus „Riteriai“. Tai tuo pačiu privertė iš lygos prezidento pozicijos pasitraukti „Riterių“ vadovą Janą Nevoiną.
Galimai naujasis lygos vadovas – buvęs Kauno „Žalgirio“ krepšininkas ir vienas turtingiausių Lietuvos žmonių, kurio turtas vertinamas 220 mln. eurų.
„Pasiūlymas buvo gana netikėtas. Jeigu kažko imiesi, tai imiesi ne taip, kad ateisiu pabandyti. Turėjau daug pasiūlymų, apie kuriuos net negalvodavai, nes matydavai, jog neišeis. Šitas pasiūlymas yra toks, apie kurį galvoju. Netgi visai būtų įdomu save išbandyti. Dar reikia šiek tiek laiko apsispręsti, išsiaiškinti, ar turėčiau pakankamai laiko atiduoti save ir savo patirtį. Manau, šią savaitę apsispręsiu dėl galutinio sprendimo“, – teigė G.Staniulis.
Galimas naujasis A lygos prezidentas taip apžvelgė, kokie būtų tikslai su nacionaliniu čempionatu.
„Reikėtų įsivertinti nemažai dalykų. Kokia infrastruktūra, klubų pajėgumai, miestų paramos ir t.t. Gali labai daug norėti, bet realybė yra kitokia. Tuomet išsikeltum aukštesnę kartelę, kuri būtų siekiamybė – gal pasiekti kaimyninių šalių čempionatų lygį, o vėliau jau matytume“, – svarstė „Topsport“ direktorius.
Infrastruktūra, kuria nori įsivertinti G.Staniulis yra tragiška. To neslepia ir dabartinis LFF prezidentas.
Kiekvienais metais futbolo bendruomenė dažnai dalijasi vaizdais iš A lygos rungtynių, kuomet rungtynės vyksta šalia kelių, mokyklų, jas stebi už bilietus nemokėję, pasivaikščioti išėję praeiviai, o kartais net žaidžiama stadione, kurio viduryje ant sniego išpieštas lytinis organas.
E.Stankevičius teigia yra pasiruošęs tvarkytis su tokia lygos nepuošiančia situacija ir įvardijo kokiu būdu viliasi pakelti čempionato teikiamą produktą žiūrovui.
„Noras yra turėti kuo daugiau verslo organizacijų, kurie ateitų į A lygą, LFF negali dar daugiau investuoti į ją. Dabar kiekvieną turą turėsime po dvi rungtynes su VAR. Federacija dengia visus VAR, teisėjavimo kaštus, tad norisi, kad atsirastų dar verslo atstovų, kurie padėtų lygai klestėti.
Turime priimti sprendimą dėl sezono pradžios. Ar bus leista žaisti Telšių stadione, ar bus leista žaisti Panevėžyje, Šiauliuose šaltuoju metų laikotarpiu. Noras yra neleisti žaisti ten ir tuo pačiu paspausti tų miestų savivaldas, kad jos pradėtų investuoti. Tas bazių susitvarkymas būtų vienas iš prioritetų. Tas pats čempionas „Panevėžys“ neturi kur žaisti. Manau jau išaugo tuos marškinėlius, kada žaidžia mokyklos ar gimnazijos stadionuose šaltuoju metų laikotarpiu.
Kuomet įsijungi rungtynes ir matai, kaip šalia mokyklos kokia močiutė iš šulinio semia vandenį, ar Telšiuose kuomet matosi žvyras, keliai ir privatūs namai. Apie kokį A lygos produktą tada galime kalbėti. Turime priimti gal ir ne visiems patinkamus sprendimus, kad pakeltume tą kartelę. Ateityje yra planas, kad klubai turėtų LED ekranus ir tada lengviau būtų dirbti su rėmėjais“, – kalbėjo LFF prezidentas.
Gruodžio mėnesį pasirodė liūdna, tačiau jau nieko nebestebinanti naujiena – nacionalinio stadiono statybos Vilniuje ir vėl buvo sustabdytos. E.Stankevičius prabilo apie patiriama gėda dėl Vilniaus ne tik nacionalinio stadiono klausimu, tačiau visos infrastruktūros.
„Atsibodo kalbėti apie tai, kodėl Lietuva neturi nacionalinio stadiono. Dabar naujausias klausimas yra kodėl žaidžiame ne sostinėje, o Kaune. Atvažiuojančios šalys visada to klausia. Jeigu dar pasidomi mūsų istorija, klausia kur mūsų nacionalinis stadionas. Gėda, gėda ir dar kartą gėda. Noriu tikėtis, kad Vilniuje stadionas atsiras. Kol kas Vilniuje su futbolo objektais situacija tikrai nedžiugina. Noras yra atrasti su savivalda sėkmingą dialogą, nes tos infrastruktūros sostinėje yra nepakankamai.
Apie ką mes galime kalbėti, jeigu Europos merginų U19 čempionatas vyks Kaune, Jonavoje, Marijampolėje ir Alytuje. Ten bus naudojamos ir treniruočių bazės. O sostinėje turime situaciją, kuomet negalime organizuoti tokio čempionato, nes neturime pilnų matmenų natūralios vejos stadiono tinkamo rengti Europos mergaičių čempionato. Daug ką pasako vien šis faktas. Iš tikrųjų, tai yra gėda“, – su nepasitenkinimu apie situaciją Vilniuje kalbėjo LFF prezidentas.