Gino Lettieri auklėtiniai jau yra vadinami „be penkių minučių Lietuvos čempionais“. Jiems per likusias penkerias rungtynes liko iškovoti bent vieną tašką ir tai garantuos ilgai lauką A lygos titulą.
„Norisi pasveikinti „Panevėžį“, vis dėl to gimtasis miestas. Ši komanda buvo suburta, kai „Ekranas“ buvo dingęs iš futbolo žemėlapio, jie sunkiai dirbo ir šiame sezone atėjo to darbo atpildas. Turbūt mažai kas tikėjosi, kad „Panevėžys“ gali tapti čempionas, daug kas tikėjosi „Žalgirio“ pergalės“, – portalui lrytas.lt samprotavo buvęs futbolininkas Arūnas Klimavičius.
Į jo gimtąjį miestą A lygos titulas grįš po daugiau nei 10 metų pertraukos. Paskutinį kartą Panevėžio miesto ekipa „Ekranas“ Lietuvos futbolo čempionate triumfavo 2012 metais.
Pirmą kartą jaunoje klubo istorijoje į Lietuvos futbolo viršūnę užkopęs „Panevėžys“ tą padarė užtikrintai.
Panevėžiečiai nuo pat sezono pradžios nebarstė taškų, yra mažiausiai įvarčių A lygoje praleidusi komanda, dukart įveikė iki tol titulą gynusį Vilniaus „Žalgirį“ ir visiškai išvengė bangavimų.
Aiškindamas „Panevėžio“ sėkmės paslaptį, A.Klimavičius vardino ne vieną teiginį, kuris lėmė šį rezultatą.
„Kai komanda tampa čempione, viskas turi susidėti į vieną: ir geras trenerio darbas, ir klubo vadovybės darbas, ir sėkmingas futbolininkų žaidimas. Manau, kad šiemet daugelis futbolininkų „Panevėžyje“ sužaidė savo geriausius sezonus.
Kiekvienoje grandyje komanda turėjo savo išreikštą lyderį, visos grandys buvo labai gerai subalansuotos.
Vartininkas Vytautas Černiauskas turėjo daugiausiai „sausų“ vartų šiemet A lygoje, praktiškai kiekvienose rungtynėse jis gelbėdavo komandą nuo „tikro“ įvarčio. Gynyboje, manau, kad Linas Klimavičius buvo geriausias šio sezono A lygos gynėjas. Nesvarbu, kas žaidė prieš jį, „Panevėžio“ gynybos linija būdavo ypač sudėtingai įveikiama. Tai tik parodo vos 11 praleistų įvarčių.
Sauguose Jefferey Sarpongas atliko daugiausiai rezultatyvių perdavimų A lygoje, jis yra labai individualiai stiprus futbolininkas. Tuo metu puolime spindėjo Ariagneris Smithas, kuris primušė daug įvarčių ir labai padėjo komandos draugams susikurti progas.
Tai puikiai įrodo visų „Panevėžio“ grandžių stiprumą, o visi šie mano išvardinti futbolininkai net gali pretenduoti į geriausio šio sezono A lygos žaidėjo titulą.
Labai svarbus faktorius yra ir trenerio darbas, kažkas juk turi gerai suvadovauti tokiam orkestrui. Kaip ir futbolininkams, manau, kad ir G.Lettieri tai buvo geriausias sezonas jo karjeroje“, – pridūrė Profesionalių futbolininkų asociacijos (PFA) prezidentas A.Klimavičius.
Tuo metu visiška priešingybe šiame sezone tapo Vilniaus „Žalgiris“.
Nors komanda, kaip ir kiekvienais metais, disponavo didžiausiu biudžetu, bet Vladimiro Čeburino kariauna jau nuo pirmųjų naujojo sezono turų susidūrė su nemalonumais: barstomi taškai, niekaip neatrandama „išgryninta“ sudėtis, slogus pasirodymas tarptautinėje kampanijoje.
Eksperto manymu, užuomazgas į vilniečių nesėkmę jau buvo galima įžvelgti dar praėjusiame sezone, kuriame „Žalgiris“ išlipo iš balos sausas.
„Jei pažiūrėsime plačiau, manau, kad šis „Žalgirio“ pralaimėjimas buvo užkoduotas dar praėjusiame sezone. Jei pernai nežiūrėtume į pasirodymą Europoje, „Žalgiris“ labai sunkiai judėjo A lygoje.
„Žalgiris“ dažnai klimpdavo, bet rungtynių pabaigose viską išspręsdavo individualūs futbolininkų veiksmai. Po praėjusio sezono kai kurie individualiai stiprūs futbolininkai išvažiavo, o sudėtį papildę žaidėjai nebuvo lygiaverčiai išvažiavusiems.
„Žalgiryje“ tiesiog nebeliko žaidėjų, kurie gali išspręsti rungtynių baigtį. Net „Žalgirio“ treneris V.Čeburinas pavasarį sakė, kad rudenį viskas sustos į vietas, turėdamas omenyje tai, kad viską galės išspręsti aukštesnis individualus futbolininkų meistriškumas. Tačiau šiemet puikiai pasimatė, kad „Žalgirio“ individualus meistriškumas nebuvo aukštesnis nei „Panevėžio“. „Panevėžys“ įrodė, kad šiame sezone jie buvo geresnė komanda nei „Žalgiris“, – pasakojo A.Klimavičius.
Nors šis sezonas Vilniaus klubui nesusiklostė pagal jo scenarijų, tačiau savo krypties „Žalgiris“ keisti nežada.
Naujienų portalo 15min.lt žurnalistas Mantas Krasnickas pranešė, kad sostinės ekipa žada pratęsti sutartį su treneriu V.Čeburinu.
Jis Vilniuje darbuojasi paskutiniuosius trejus metus. Per šį laikotarpį specialistas iš Kazachstano dukart tapo Lietuvos čempionu ir pernai „Žalgirį“ pirmą kartą šalies istorijoje atvedė į UEFA turnyro grupių etapą.
„Šis sprendimas manęs nestebina. Pradėkime nuo to, kad V.Čeburinas neabejotinai yra sėkmingiausias visų laikų A lygos treneris. Tą jis įrodė tiek su Marijampolės „Sūduva“, tiek ir su Vilniaus „Žalgiriu“, už jį kalbą rezultatai.
Šis sezonas buvo nesėkmė, bet aš tai pateisinu. Nesėkmių gyvenime būna, o V.Čeburino karjeroje tų nesėkmių buvo kur kas mažiau nei pergalių.
Antras šansas suteiktas, logikos tokiame pasirinkime tikrai yra, bet aišku, kad treneriui reikalavimai kitame sezone bus visiškai kitokie. Antros, trečios vietos sezono viduryje pateisinamos nebebus. Dabar viskas priklausys nuo pačio trenerio rezultatų“, – „Žalgirio“ sprendimą komentavo buvęs futbolininkas.
Įprastai Lietuvos futbole esame įpratę matyti reiškinį, kai čempione tapusi komanda Lietuvos futbolo karalių soste išsilaiko ne vienerius metus.
Tą puikiai parodė Marijampolės „Sūduvos“ ir Vilniaus „Žalgirio“ pavyzdžiai. Ar „Panevėžiui“ pavyks pratęsti šią tendenciją?
„Panevėžiui“ bus sunku Čempionų lygos atrankoje. Tam, kad komanda gautų didelę premiją iš UEFA, reiktų įveikti pirmąjį Čempionų lygos atrankos etapą, o tai padaryti tikrai nebus lengva, nes „Panevėžys“ bus neskirstytų komandų krepšelyje (burtai lems potencialiai stipresnį varžovą).
„Žalgiris“ Konferencijų lygoje taip pat galės kovoti dėl premijų, dabar viskas priklausys nuo pačio „Panevėžio“, nes jei komanda neįveiks pirmojo atrankos etapo, finansinis premijų skirtumas tikrai nebus toks didelis.
„Panevėžys“ stengsis išlaikyti savo branduolį, treneris jau išsaugotas, komanda kitame sezone turėtų žygiuoti ne ką mažiau užtikrintai, o „Žalgirio“ lauks permainos, tai yra normalu, tarpsezono tarpe daug kas priklausys nuo „Žalgirio“ komplektacijos krypties“, – samprotavo A.Klimavičius.