Juo tapo šiuo metu LFF generaliniu sekretoriumi dirbantis Edgaras Stankevičius. 35-erių kaunietis antradienį patvirtino, kad oficialiai yra vienintelis kandidatas, kuris artėjantį pavasarį sieks pakeisti savo darbus baigsiantį Tomą Danilevičių.
Naujų pareigų siekiantis E.Stankevičius pridūrė, kad turi tvirtą futbolo bendruomenės užnugarį.
„Ne, dar nereiktų vadinti prezidentu (šypsosi). Yra rinkimų komiteto darbas atrinkti visas dokumentacijas. Kovo 10-ąją yra organizuojama neeilinė LFF konferencija, o vasario 23 paskelbsime, kurie kandidatai kandidatuos į atitinkamas pozicijas. Džiaugtis dar yra per anksti, reikia dirbti ir laukti galutinio sprendimo.
Oficialiai galiu patvirtinti, kad į prezidentus kandidatuoja vienas kandidatas. 28 nariai pasisakė už ir iškėlė mano kandidatūrą. Norėjosi asmeninės dvikovos, kad būtų koks nors konkurentas, bet šiai dienai yra trijų narių iškėlimo barjeras, galbūt tai ir turėjo įtakos, jei būtų viena narystė, galbūt būtų ir daugiau kandidatų“, – kalbėjo LFF generalinis sekretorius.
Portalo lrytas.lt paklaustas, kodėl jis nusprendė siekti LFF prezidento posto, E.Stankevičius atsakė, kad jį paskatino naujų iššūkių siekimas.
„Buvo noras išbandyti save šioje kėdėje. Manau, kad turime pagaliau surasti dialogą su miestų savivaldybėmis, su politikais, Seimo nariais. Puikiai pamename praėjusių metų situaciją. Norisi surasti, kaip galime padėti futbolo klubams vystytis, pritraukti jiems finansavimą ir kad tas rezultatas būtų kaip įmanoma greičiau. Tie nauji iššūkiai ir paskatino.
Taip pati ir bendruomenės palaikymas, normalu, kad tu dieną iš dienos dirbi generalinio sekretoriaus pozicijoje, bendrauji su bendruomene, jauti jos palaikymą. Tokių pamąstymų buvo ir anksčiau“, – pridūrė kaunietis.
Primename, kad dabartinis LFF prezidentas T.Danilevičius praėjusią savaitę pranešė, kad sprendimą nebesiekti naujos kadencijos jis priėmė žinodamas, jog nebeturi tokio futbolo bendruomenės palaikymo, kaip anksčiau.
– Kokios yra didžiausios Lietuvos futbolo problemos? – buvo paklausta E.Stankevičiaus.
– Visada kalbėdavome apie infrastruktūrą, bet dabar galbūt pradėčiau nuo kito galo. Yra vaikai, yra akademijų darbas. Pagaliau nueiname nuo biudžetinių įstaigų, pagaliau prieiname prie privačių akademijų, matome, kad jų darbo rezultatai tikrai džiugina.
Turime pradėti nuo vaikų, jų edukacijos, taip pat ir trenerių auginimo, nes šiai dienai, manau, kad trenerių rengimas atsilieka nuo pasaulinių pavyzdžių. Tai yra tos dvi pagrindinės kryptis.
Taip, infrastruktūros visada norisi kaip įmanoma daugiau. Po truputį ši situacija keičiasi. Pagaliau turime stadioną, kuriame žais nacionalinė rinktinė, bet tam, kad ta rinktinė konkurencingai varžytųsi, reikia kilti iš apačios. Tam federacija deda visas savo pastangas ir resursus.
– Kokia bus jūsų darbo kryptis? Laikysitės T.Danilevičiaus krypties ar esate numatęs kažką naujo?
– Tikrai bus naujovių, bus finansų perskirstymas, bus naujų krypčių, bet pagrindas yra vaikai, jaunimas. Čia yra mūsų ateitis. Taip pat ir užsienio specialistų atsivežimas į Lietuvą, darbas su vietiniais specialistais, kad kiek įmanoma daugiau jie integruotųsi. Tiktai taip mes galime kažką pasiekti.
Turi veikti ir skautingo platforma, yra minčių, kaip pritraukti tuos užsienio lietuvius, nes tų išteklių mes turime.
Taip pat yra ir politinis lygmuo, kuriame reikia palaikymo ir susitarimo, kad būtų akademijų krepšelių atsiradimas, klubų vystymų fondas ir panašiai.
– Ar galite įvardinti kryptis, kuriose dabartinis prezidentas „nedadirbo“ ir ką galėtumėte daryti geriau?
– Manau, kad jam pamaišė dažnas nebūvimas Lietuvoje, nes jo šeima gyvena Šveicarijoje ir Tomas ne visada fiziškai visur suspėdavo. Tai yra žmogiškosios savybės. Visi mes esame skirtingi per tam tikrus bendravimo ypatumus.
Aš labiau norėčiau fokusuotis į vietinę bendruomenę ir jai rodyti didesnį dėmesį, manau, paskutiniuoju metu to pristigo.
– Daugeliui kils klausimas, kodėl į prezidentus kandidatuoja tik vienas kandidatas. Kaip manote, kokios to priežastys, kad esate tik vienas?
– Darbų tęstinumas. Teko kalbėtis tiek su FIFA ir UEFA atstovais, jie taip pat norėtų matyti darbų tęstinumą. Jie matė, kaip aš tvarkiausi su generalinio sekretoriaus pozicija. Tai kažkokių kardinalių pokyčių nebus ir tapus prezidentu.
Taip pat, jei Lietuvos futbolo bendruomenė yra patenkinta ir išreiškia tokį palaikymą, tai yra tam tikras signalas kitiems kandidatams, kad turbūt šiai dienai nėra verta kandidatuoti, nes neturės didelio palaikymo. Taip buvo ir prieš kelis metus, kai kandidatavo T.Danilevičius ir jam konkurenciją bandė sudaryti Paulius Malžinskas, bet matėme, kuom viskas ir pasibaigė.
– Viešojoje erdvėje netrūksta nuomonių, kad jau viskas buvo nuspręsta prieš du ar tris mėnesius ir LFF perima „kaunietiškasis flangas“. Ką galite pasakyti apie tokias kalbas?
– Visada tų kalbų buvo, yra ir bus. Kažkam labai patinka kalbėti, kad vienas žmogus yra iš Kauno, bando tapatinti su kitomis apskritimis ir panašiai. Tai yra normalus dalykas, normali sporto politika. Taip yra ir bus, tad reaguoju į tai labai paprastai. Atsirenki, kas yra tikra, o kas ne ir dirbi diena iš dienos savo veiklą.
– Kiek dar tebematote reputacinę LFF problemą? Ar federaciją palikus teistiems asmenims visuomenės nuomonė bus pasikeitusi?
– Nemanau. Tai yra bendrasis įvaizdinis dalykas, su kuriuo dirbame. Savo karjerą LFF pradėjau dar 2016 metais kaip komercijos departamento vadovas, su tuo nuolat susidurdavome. Tai yra iš kartos į kartą.
Tai yra nuolatinis dalykas, su kuriuo turime dirbti ir suradus dialogą su Seimu, Vyriausybe, atsiras ir futbolo bendruomenės pasitikėjimas.
– Ar LFF palikę teisti asmenys dar turi ryšį su federacija?
– Šiai dienai jų kadencija baigiasi. Vieni atsistatydino, kitų kadencija baigiasi su lyg naujų įstatų įsiregistravimu, tai bus kovo 10-ąją, kai turėsime naują Vykdomojo komiteto sudėtį.
– Yra kažkas daugiau aišku dėl LFF stadiono likimo?
– Kiekvieną dieną yra noras dirbti su šiuo klausimu. Pagrindinę būstinę šiai dienai matome Kaune – naujame Dariaus ir Girėno stadione, bet kol kas ten yra operavimo konkursas. Kai jis pasibaigs, sėsime prie vieno stalo su nugalėtoju.
Kalbant apie LFF stadioną, kalbame apie stadiono pardavimą. Laukiame Vilniaus miesto mero rinkimų ir su nauju meru bandysime šnekėti.
– Per kiek laiko tikitės persikraustyti į Kauną?
– Iki metų pabaigos ,manau, yra realu.
– Ar išliko dialogas su Seimo nariais po priimtų naujų įstatų?
– Bendraujame su politikais nuolatos. Tikiu, kad po rinkimų organizuosime bendrus susirinkimus, kaip galime kartu dirbti, nes iš politikų pusės buvo aiškus deklaravimas dėl padidinto finansavimo futbolui, klubams. Tai ir bus pagrindinis naujosios LFF vadovybės darbas, kad surastume ryšį ir pritrauktume finansus bei deramą dėmesį.
– Jei tapsite prezidentu, liks laisvas generalinio sekretoriaus postas. Esate kažką numatęs į šią poziciją?
– Turiu kelis įmanomus variantus, bet šiai dienai kalbėti apie tai yra per anksti, bus paskelbtas viešas konkursas, galbūt atsiras iš išorės arba atsiras mintyje kandidatas, apie kurį net negalvojome. Nėra išankstinių nusistatymų ar vieno išreikšto favorito.