Prancūzai pakartojo Brazilijos pasiekimą, antrąkart iš eilės prasimušę į pasaulio pirmenybių finalus – tiesa, tai brazilai tai darė 1994-siais, 1998 ir 2002 metais.
Prancūzija pasaulio čempione tapo 2018 metais Rusijoje. Argentina ir Prancūzija finale susikaus sekmadienį, o šeštadienį dėl trečiosios vietos grumsis Kroatija ir Marokas.
Arba Prancūzija, arba Argentina pasaulio čempione taps trečią kartą per turnyrų istoriją.
Prancūzams šiame mače tereikėjo 5 minučių, kad pelnytų įvartį į nepramušamus Maroko vartus: rimtai užgulę vartus prancūzai dukart smūgiavo baudos aikštėje ir galiausiai atšokusį kamuolį iš 5 metrų smūgiavo Theo Hernandezas ir Prancūzija išsiveržė į priekį 1:0. Tai buvo antrasis T.Hernandezo įvartis šiame čempionate.
Kelis kartus marokiečiai bandė grąsinti prancūzų vartams, tačiau 16 min. padarė klaidą ir Olivieras Giroud nubėgęs apie 15 metrų smūgiavo ir pataikė į virpstą.
Po pirmojo kėlinio buvo pateikta statistika, kad pasaulio čempionatuose Prancūzija pirmoji įmušusi įvartį niekada neatidavė pergalės – iš 26 tokių mačų ji laimėjo 25 kartus ir vieną kartą sužaidė lygiosiomis.
Antrame kėlinyje Marokas prispaudė pasaulio čempionus prie jų vartų net iki 60-osios minutės.
Atlaikę spaudimą Prancūzijos žaidėjai po truputį pradėjo grasinti varžovams ir po keitimo pasirodęs Randalas Kolo Muani 79 min. prisijungė prie atakos ir pelnė antrąjį įvartį.
Marokas tapo pirmąja Afrikos rinktinė, patekusia į pasaulio čempionato pusfinalį. Anksčiau šio žemyno ekipos sugebėdavo prasimušti tik į ketvirtfinalius.
Tuo tarpu prancūzai antrą kartą iš eilės prasimušė į finalą ir sieks apginti čempionų vardus. Praėjusiame čempionate 2018 metais prancūzai finale įveikė Kroatiją 4:2.
Maroko ekipa šiame čempionate buvo laikoma viena iš gybybos asių. Per penkerias rungtynes varžovai negalėjo pramušti Maroko vartų.
Vienintelis įvartis į afrikiečių vartus krito mače su Kanada, kurią marokiečiai laimėjo 2:1, tačiau jį įsimušė Maroko žaidėjas Naifas Agerio.
Atkrintamosiose kovose Maroko gelžbetoninė gynyba sulaikė Ispanijos (0:0, 3:0 baudiniais) ir Portugalijos (1:0) puolimo bangas.
Šios abi rinktinės po grupių etapo pagal rezultatyvumą buvo tarp 4 geriausiųjų ekipų.
Į neįtikėtinas aukštumas rinktinę iškėlęs Maroko strategas 47-erių Walidas Regagrui yra gimęs Prancūzijoje ir žaidė penkiuose Prancūzijos klubuose.
Prancūzija atkrintamosiose rungtynėse – aštuntfinalyje su Lenkija – 3:1 ir ketvirtfinalyje su Anglija – 2:1 – pasižymėjo 5 kartus.