Ilgai kentėjęs įsisenėjusios čiurnos traumą V.Ivanauskas galiausiai nutarė atsikratyti skausmų ir atsigulė po chirurgo peiliu.
Sugrįžęs iš ligoninės mūsų šalies nacionalinę ekipą, Škotijos „Heart“, vokiečių „Carl Zeiss“, Azerbaidžano „Standart“, gruzinų „Dila“, rusų „SKA-Energija“, Kipro „Ethnikos“, lenkų „Zaglebie“ ir keturis Lietuvos klubus treniravęs V.Ivanauskas visa galva paniro į pasaulio pirmenybių transliacijas.
„Taip jau išeina, kad du mėnesius negalėsiu judėti kaip įprasta, po to reabilitacija, tai dabar žiūriu rimtą futbolą, o kai pasveiksiu pilnai, tuomet ir kiti reikalai pajudės“, – optimizmu tryško garsus šalies futbolo specialistas.
– Kokios pirmosios išvados pasibaigus dviem pasaulio čempionato turams? – lrytas.lt paklausė V.Ivanausko.
– Taip, aš turėjau laiko pamatyti visą paletę turnyro mačų. Iškart pasakysiu, kad šįkart tai tikrai labai įdomus čempionatas. Juk ir patys matėte ir girdėjote, kad stebino savo žaidimu Kanada, krito tokie grandai kaip Argentina ir Vokietija.
Be to, dingo taip vadinami aiškūs favoritai – nuspėti baigtį yra be galo sunku. Ir tai labai gerai, nes aiškumas ir nuspėjama situacija tik naikina susidomėjimą.
– Argentinos ir Vokietijos pralaimėjimai – labai rimtas netikėtumas?
– Kažkiek. Labai aiški situacija su pietų amerikiečiais: argentiniečiai neįvertino Saudo Arabijos futbolininkų. Bet juos galima suprasti: tai, kas buvo 2018 metų pirmenybėse Rusijoje, ir dabartinė jų rinktinė – tiesiog kaip diena ir naktis.
Paprasčiausiai Pietų Amerikos žvaigždynas vis dar nėra įsisąmoninęs, kad vis tiek kažkada buvę silpni varžovai pradės žaisti gerą futbolą. Tas kažkada yra jau dabar.
Tai šiuo atveju Argentinai tai buvo visiškas netikėtumas, kad arabai išmoko žaisti ir gali kovoti. Ir net moka mušti įvarčius.
Su Japonija ir jos pergale prieš Vokietiją yra visiškai kita situacija. Tai investavimo į futbolą atspindys. Japonai prieš gerus 20 metų investavo didelius pinigus į futbolą, vežė puikius trenerius, kėlė futbolo įvaizdį ir populiarumą – dabar turi rezultatą.
Pridėkime ir tai, kad tai labai disciplinuota tauta, sprendžianti klausimus iš esmės, todėl man tai nebuvo netikėtumas.
Aš stebėjau Vokietijos televizijų transliaciją, tai galiu pasakyti, kad vokiečiai tikrai įvertino japonus, nuotaikos prieš mačą su jais buvo labai rimtos.
Tie du įvarčiai įstūmė Vokietiją į labai kritinę situaciją, tačiau po akistatos su Ispanija galiu pasakyti, kad vokiečiai tikrai žengs toliau ir jau aštuntfinalyje matysime tikrąjį šios rinktinės pasirengimą.
– Kurių rinktinių žaidimas jus pirmenybėse nuvylė, o kurių – nustebino?
– Kaip jau sakiau, nesitikėjau tokio įspūdingo Kanados rinktinės pasirodymo. Ir nesvarbu, kad ji pralaimėjo ir nežengs toliau. Po 22 metų petraukos pamatėme galingą ekipą, kuri žaidžia labai šiuolaikišką ir agresyvų futbolą.
Negaliu nieko blogo pasakyti apie Afrikos ekipas – jos visos labai patobulėjo, matosi, kad jų futbolas atsigauna po tam tikros stangnacijos, kuri tęsėsi gerus 8 metus. Labai patiko Ganos rinktinė, kuri turi šansus žengti iš grupės.
Kad ir kas ką besakytų, tikrai nebuvo didelio nusivylimo stebint Kataro rinktinės pasirodymą, ypač antrame mače. Ar kas galėjo pagalvoti, kad savo jėgomis ji rodys gan padorų žaidimą.
Urugvajus vis bando parodyti savo tikrąjį veidą, tačiau jie galimai niekaip patys nesupranta, jog tik su gynyba toli nenueisi. Reikia visų komponentų, kurie būtų suderinti – gera gynyba su kokybišku puolimu.
Kas labiausiai nuvylė, tai yra Belgijos rinktinė. Šios sudėties ekipai tai paskutinysis šansas kažką iškovoti tarptautinėje arenoje, tačiau jų žaidimas yra nevertas to įvaizdžio, kuris yra sudarytas. Manau, jiems bus labai sunku ką nors nustebinti.
– Ispanija sudaužė Kostą Riką 7:0. Šis rezultatas netikėtas?
– Anaiptol. Tai tik įrodo ispanų rinktinės galingumą. Tai jauniausia čempionato komanda, tačiau ta rizika, susijusi su amžiumi, pasiteisina: šios ekipos 18 ir 20 metų žaidėjai – Gavi, Torresas, Fati, Pino, Guilliamonas tampa tikrais lyderiais.
Galima sakyti, kad ispanai rodo patį geriausią ir kokybiškiausią futbolą čempionate. Ir patys suprantate, kad ši rinktinė ateities ir ji dominuos vis galingiau per kitus turnyrus.
– Kokias rinktines matytumėte šių metų pasaulio čempionato finale?
– Sunku pasakyti taip vienareikšmiškai, nes galimų pretendentų ratas tikrai nėra mažas.
Kalbėkime apie gerai atrodančius brazilus, klasę rodančius prancūzus, vokiečius, save atrandančius portugalus.
Vieną galiu spėti, kad tikrai jokio stebuklo neįvyks ir netikėtos ar sensacingai prasimušusios ekipos finale nebus. Tai jau tikrai. Jei kalbėsime aiškiau – finale susikaus viena Europos ir viena Pietų Amerikos rinktinė.
– Pasaulio futbolo čempionato metu didžioji dalis šalių futbolo pirmenybių stabdo savo varžybas. Tik ne Lietuvos – lapkričio 23-ąją buvo sužaisti lemiami mačai, kai sprendėsi galutinės A lygos vietos ir kelialapiai į Europos klubinius turnyrus. Nebuvo galima sudėlioti tvarkaraščių, kad A lyga nepaskęstų pasaulio čempionato vandenyne?
– Tas tvarkaraštis buvo sudėliotas praėjusią žiemą – visi tai matė, tai žinojo. Jei būtų kam svarbu, tuomet būtų kalbėję. Jei nekelia klausimo patys klubai, vadinasi jiems viskas tinka.
Vilniaus „Žalgiris“ likus 6 turams iki čempionato pabaigos tapo laimėtoju, o kas galėjo žinoti, kad ten „užsikurs“ intriga ir viskas spręsis paskutiniame ture.
Niekam nereikėjo tų transliacijų, niekam nereikėjo tos intrigos. Ką galiu pasakyti: mes tik parodėme, koks yra mūsų futbolo lygis – visiems į viską nusispjauti.
Jei taip, plaukiame šiame laive toliau, nes ir toliau stengiamasi daryti viską, kad nebūtų susidomėjimo Lietuvos futbolu.