32-ejų futbolininkas teigė, kad pirmą invazijos dieną atvykęs į treniruotę su ašaromis akyse negalėjo kalbėti ir tiesiog ėjo iš proto.
Prasidėjus karui futbolininko žmona ir vaikas buvo Ukrainoje, tačiau jiems pavyko greitai pasiekti Lenkija ir iš ten grįžo į Angliją.
Virš 100 rungtynių Ukrainos rinktinėje sužaidęs puolėjas gavo leidimą iš komandos atsitraukti nuo futbolo.
Nepraėjus mėnesiui nuo karo pradžios, Londono ekipos treneris Davidas Moyesas paskelbė, jog A.Jarmolenka kovo 13-ąją galės rungtyniauti prieš „Aston Villa“ futbolininkus.
Sugrįžimas buvo pažymėtas ukrainiečio įvarčio ir emocingu jo šventimu kartu su komanda.
Visgi, kalbėdamas su Ukrainiečių „YouTube“ kanalu Footbal 1/2/3 A.Jarmolenka teigė, kad kol buvo atsitraukęs nuo komandos turėjo psichologinių problemų.
„Davidas Moyesas pasakė, jog turiu pasirinkimo laisvę, ar aš noriu treniruotis, ar ne ir kad privalau pasirūpinti savo šeima.
Man reikėjo išlikti profesionalu, todėl grįžau. Aš tiesiog buvau išprotėjęs, o tu turi patraukti savo mintis nuo visų įvykių. Bet ir dabar pasibaigus treniruotėms prasideda skambučiai į namus.
Tiesą sakant, baisu apie tai kalbėti. Turime padėti vieni kitiems. Jei to nepadarysime, niekas nepadės. Esu tikras, kad mūsų neįveiks jokia šalis. Niekas niekada negalės palaužti mūsų dvasios“, – kalbėjo futbolininkas.
A.Jarmolenka atskleidė, kad jį apėmė kaltė ir nerimas, dėl kurių jis negalėjo susikaupti treniruotėje, supratęs, kad jo šeimos grįžimas į Ukrainą sutapo su Rusijos invazijos pradžia.
„Kai viskas prasidėjo, vasario 24 d., atvykau į treniruotę ir net negalėjau kalbėti. Man riedėjo ašaros. Paprašiau trenerio, kad paleistų mane namo. Netikėjau, kad taip gali nutikti. Išsiunčiau savo šeimą į Kijevą, nes mano vaikas turėjo vizitą pas gydytoją.
„Ar galite įsivaizduoti, koks aš buvau, kai viskas prasidėjo kitą rytą? Norėjau tiesiog bėgti ir trenkti galvą į sieną. Koks kvailys buvau išsiuntęs savo šeimą į Kijevą pat sėdėdamas Londone“, – nelengvais prisiminimai dalijosi ukrainietis.
„West Ham“ žvaigždė taip pat papasakojo, kaip kiti jo šeimos nariai laikosi per karą Ukrainoje.
„Visi giminaičiai gyvi ir sveiki. Mano pusbroliai padeda palaikyti ryšį su dėdėmis, tetomis. Tie kurie gyvena, kur nuolat vyksta apšaudymai, yra bombų slėptuvėse, slepiasi rūsiuose“, – kalbėjo A.Jarmolenka.
Vasario 24 d. ankstų rytą Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui įsakius pradėti karą, Ukrainą puolė rusų pajėgos. Rusijos įsiveržimas į nepriklausomą kaimyninę valstybę jau pareikalavo tūkstančių gyvybių. Vakarų pasaulis pasmerkė tokį V.Putino elgesį ir ėmėsi itin griežtų sankcijų prieš šalį agresorę Rusiją.