Žiniasklaidoje gausu pranešimų apie veiksmus, kuriuos galėtų atlikti „Newcastle United“ klubą įsigijęs Saudo Arabijos viešųjų investicijų fondas, kuriam vadovauja sosto įpėdinis Mohammedas bin Salmanas.
Todėl kiti „Premier“ lygos klubai neketina likti abejingi naujai galiai, kuria gali tapti klubas iš Šiaurės Anglijos.
Jie balsavo draudimo su klubų savininkais susijusioms įmonėms tapti rėmėjomis.
Nėra jokių abejonių, kad šis įstatymas skirtas kovoti su bandymais į „Newcastle United“ perpumpuoti milijonus, kuriuos turi Saudo Arabija.
Pasak posėdyje dalyvavusio anoniminio prezidento, beveik visi balsavo už moratoriumą. Tik „Newcastle“ buvo prieš, o „Manchester City“ susilaikė.
Tad naują taisyklę palaikė 18 klubų.
Kodėl klubai nusprendė žengti tokį žingsnį?
„Jie nerimauja, kad Niukaslas kitą savaitę nutrauks sutartį su dabartiniu rėmėju dėl marškinėlių ir ant jų atsiras naujas, kuri sutinka už metus sumokėti 100 milijonų svarų sterlingų“, – sakė šaltinis.
Tai gali būti, pavyzdžiui, oro linijų bendrovė iš Saudo Arabijos ar kitos Saudo Arabijos bendrovės, susijusios su karališkąja šeima.
Fondas investuoja į dešimtis kompanijų visame pasaulyje ir rasti rėmėją, kuris nusvertų visas esamas rėmimo sutartis su turtingiausiais pasaulio klubais, nebūtų sunku.
Panašios istorijos nutiko ne taip seniai Anglijoje, kai „Manchester City“ savininkas šeichas Mansour bin Zayedas Al Nahyanas per Jungtinių Arabų Emyratų „Etihad“ aviakompaniją į klubą pumpavo 640 mln.
Moratoriumas buvo priimtas tik trims savaitėms, kad naujieji „Newcastle“ savininkai negalėtų sudaryti daug naujų sutarčių su susijusiomis įmonėmis ir pervesti į klubo sąskaitą dešimčių milijonų.
Per šias tris savaites lyga turi priimti teisės aktus, įpareigojančius „Premier“ lygą išnagrinėti bet kokius naujus su klubo savininku susijusių bendrovių rėmimo susitarimus ir išsiaiškinti, ar jie nėra pervertinti.
Jei pasiūlymas viršys rinkos vertę, bendrovė turės paaiškinti, kodėl taip įvertino rėmimą, o lyga turės teisę blokuoti tokį susitarimą.