Šie trys jauni žaidėjai neįmušė 11 metrų baudinių, lėmusių Italijos rinktinės triumfą Europos čempionato finale.
Šlykščia neapykanta išsiliejęs sirgalių nusivylimas sulaukė ir Metropoliteno policijos dėmesio, o tokį elgesį pasmerkė ir Anglijos futbolo asociacija (FA), ir Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas.
„Mes žinome apie įžeidžiančius ir rasistinius komentarus socialinėje erdvėje, kurie buvo nukreipti į futbolininkus. Toks užgauliojimas yra visiškai nepriimtinas. Tai nebus toleruojama, situacija bus tiriama“, – „Twitter“ pranešė policija.
B.Johnsonas teigė, kad yra pasibaisėjęs dėl tokio sirgalių elgesio.
„Anglijos rinktinė nusipelnė būti garbinama kaip herojai, o ne rasistiškai įžeidinėjama socialinėje erdvėje. Taip besielgiantys žmonės turėtų gėdytis savęs“, – teigė B.Johnsonas.
Anglijos rinktinės futbolininkai „Euro 2020“ čempionate prieš rungtynes priklaupdavo ant kelio, taip siekdami pabrėžti būtiną kovą prieš rasinę nelygybę.
Apie pasibaisėjimą sirgalių elgesiu prakalbo ir FA.
„Mes negalime pasakyti aiškiau, kad taip besielgiantiems žmonėms nėra vietos tarp Anglijos rinktinės sirgalių. Mes padarysime viską, kad palaikytume to paveiktiems žaidėjas ir skatinsime griežčiausių bausmių visiems už tai atsakingiems, – tokia žinutė pasirodė Anglijos rinktinės paskyroje „Twitter“. – Mes ir toliau darysime viską, kad išstumtume diskriminaciją iš futbolo. Skatiname valdžią elgtis greitai ir priimti atitinkamus įstatymus, kad įžeidinėjimai turėtų tikrą poveikį gyvenimui. Socialinių tinklų įmonės turėtų prisiimti atsakomybę ir uždrausti užgauliotojams naudotis jų platformomis, taip pat rinkti informaciją, kuri padėtų teisiškai persekioti tokius asmenis.“
23-ejų „Manchester United“ futbolininkas M.Rashfordas dar gegužę prakalbo apie sulauktus rasistinius įžeidinėjimus po pralaimėto Europos lygos finalo.
21 metų Dortmundo „Borussia“ atstovas J.Sancho buvo viena iš sporto žvaigždžių, protestavusių prieš rasizmą po to, kai pareigūnas JAV nužudė George'ą Floydą.
Kovoje prieš rasizmą didelis dėmesys skiriamas ir socialinių tinklų kompanijų atsakomybei. Balandį nemažai futbolo klubų, futbolininkų ir kitų sporto šakų atstovų keturias dienas boikotavo socialinius tinklus, taip siekdami paskatinti kompanijas imtis priemonių prieš rasistinius ir seksistinius įžeidinėjimus.