Belgija Sankt Peterburge elgėsi nesvetingai: prieš rusus reikalus sutvarkė dar pirmajame kėlinyje

Pirmąją vietą FIFA reitinge užimantys Belgijos futbolininkai pergalingai pradėjo „Euro 2020“ pirmenybes. Belgai Sankt Peterburge vykusiose B grupės rungtynėse 3:0 (2:0) įveikė Rusijos vienuolikę.

Belgijos futbolininkai šventė užtikrintą pergalę.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Jun 12, 2021, 9:55 PM, atnaujinta Jun 12, 2021, 11:59 PM

Šioje akistatoje Belgijos rinktinė vertėsi be veido traumą patyrusio Kevino Be Bruynes, tačiau net ir be vieno iš pagrindinių savo futbolininkų žaidusi Belgija visus reikalus sutvarkė dar pirmajame kėlinyje.

Nuo pat akistatos pradžios žaidimo sąlygas diktavę svečiai į priekį įsiveržė dar 10-ąją akistatos minutę. Po apmaudžios Rusijos gynėjų klaidos vienas prieš vartus likęs Rumelu Lukaku išvedė belgus į priekį.

Įmušęs įvartį jis pribėgo prie kameros ir pasiuntė žinutę savo komandos bičiuliui Milano „Inter“ ekipoje Christianui Eriksenui, kuris kiek anksčiau šeštadienį vykusiose B grupės rungtynėse tarp Danijos ir Suomijos ekipų 43-ąją min. krito ant vejos be gyvybės ženklų, o vėliau buvo išgabentas į ligoninę.

„Chrisai, Chrisai, myliu tave!“, – sušuko R.Lukaku Ch.Eriksenui, kuris šeštadienį nejuokais išgąsdino visą futbolo pasaulį.

Antrąjį įvartį belgai įmušė 34-ąją min.

Jo autoriumi tapo po keitimo pasirodęs Thomasas Meunieris. Jis 27-ąją dvikovos minutę priverstinai pakeitė traumą patyrusį rinktinės draugą Timothy Castagne'ą.

Antrąją dvikovos dalį kiek aktyviau pradėjo Rusijos futbolininkai, tačiau pavojingų situacijų jiems sukurti nepavyko.

Įvykius aikštelėje kontroliavę belgai neskubėjo lėkti į priekį – kamuolį kontroliavę svečiai kur kas rečiau grasino varžovų vartams nei pirmajame kėlinyje.

Paskutinę vinį į Rusijos rinktinės karstą belgai sukalė 88-ąją min. Antrą kartą dvikovoje pasižymėjo R.Lukaku.

Kitose šeštadienį vykusiose B grupės rungtynėse Suomija 1:0 įveikė danus.