Dvigubas smūgis: lyderio netekties sukrėsti danai nusileido istorinę pergalę šventusiai Suomijai Neįmušė baudinio

Suomijos futbolo rinktinė iškovojo istorinę pergalę „Euro 2020“ pirmenybėse, tačiau šios komandos dvikova su Danijos futbolininkais daugeliui įsimins ne dėl šios pergalės.

Danijos rinktinė nusileido suomiams.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Danijos ir Suomijos rungtynes buvo nuspręsta pratęsti.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Danijos ir Suomijos rungtynes buvo nuspręsta pratęsti.<br>AP/Scanpix nuotr.
Danijos ir Suomijos rungtynes buvo nuspręsta pratęsti.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Jun 12, 2021, 9:25 PM, atnaujinta Jun 13, 2021, 12:03 AM

Pirmą kartą Europos futbolo čempionato finaliniame etape rungtyniavusi Suomijos rinktinė 1:0 (0:0) įveikė danus.

43-ąją pirmojo kėlinio minutę Danijos ekipos lyderis Christianas Eriksenas krito ant vejos be gyvybės ženklų. 29-erių žaidėjui buvo žaibiškai suteikta medikų pagalba, atgavęs sąmonę jis buvo išgabentas į ligoninę, kurioje buvo pranešta, kad dano būklė yra stabili.

Šokiruotą Kopenhagos stadioną nusmelkė mirtina tyla, o rungtynių arbitrai priėmė sprendimą laikinai sustabdyti dvikovą.

Gavus pozityvias žinias iš ligoninės buvo nuspręsta pratęsti dvikovą. 21 val. 30 min. Lietuvos laiku akistata esant rezultatu 0:0.

Rungtynės buvo pratęstos likus žaisti 4 minutes iki pirmojo kėlinio pabaigos, o po trumpos 5 minučių pertraukos futbolininkai grįžo į aikštę antrajam kėliniui.

Nors Danijos futbolininkai kur kas ilgiau laiko praleido su kamuolių ir sukūrė aibė pavojingų epizodų, tačiau įvarčiu džiaugėsi suomiai.

60-ąją min. sumaištimi baudos aikštelėje pasinaudojęs Joelis Pohjanpalo išvedė Suomiją į priekį.

Komandos draugo netekties šokiruoti danai turėjo rasti savyje jėgų išlyginti rezultatą. Puikią progą tam padaryti aikštelės šeimininkai turėjo 74-ąją min., tačiau 11-os metrų baudinio nerealizavo Pierre'as-Emile'is Hojbjergas.

Per likusį laiką danai bandė spausti savo varžovus, tačiau jiems persverti rezultato nepavyko.

Tai buvo istorinis Suomijos rinktinės debiutas Europos futbolo čempionato finalinių etapų istorijoje. Iki tol nė karto jame nedalyvavę suomiai savo debiutą pažymėjo istorine pergale iškovoję ir šoktelėjo aukštyn B grupėje.

Kas nutiko Ch.Eriksenui?

Ch.Eriksenas be sąmonės krito, kai 43 minutę iš už šoninės linijos jo kryptimi buvo metamas kamuolys. Šalia buvę futbolininkai iškart ėmė kviesti medikus. Supratę, kad vyksta kažkas siaubingo, jie užstojo savo komandos draugą.

Po kurio laiko UEFA paskelbė apie sprendimą nutraukti rungtynes ir visos transliacijos iš stadiono buvo išjungtos.

20 valandą 31 min. Lietuvos laiku Danijos futbolo asociacija pranešė, kad Ch.Eriksenas yra sąmoningas ir ligoninėje laukia, kol bus atlikta daugiau tyrimų.

„Nauja diena“: kada JAV ginklai pasieks Ukrainą?