Vokietijos portalas sport1.de suskaičiavo, kokios skolos slegia dvylika klubų, kurie norėjo sukurti uždarą Superlygą ir pasidalyti kelis milijardus eurų, kuriuos žaidėjo „JP Morgan“ ir kiti investuotojai.
Akivaizdu, kad Superlyga būtų išsigelbėjimas klubams steigėjams, o įdomiausia, kad didžiausios skolos slepia Londono „Chelsea“ klubą, kuris pasitraukė vienas pirmųjų.
„Futbolo padėtis yra labai bloga. „Real“ nuo pandemijos pradžios prarado 400 milijonų eurų. Visos Europos lygos? Penkis milijardus eurų. Kaip svarbiausi Ispanijos, Anglijos ir Italijos klubai, turėjome rasti sprendimą“, – laidoje „El Chiringuito“ kalbėjo Superlygos vadovus paskirtas Madrido „Real“ prezidentas Florentino Perezas.
Remiantis pranešimais, dvylika steigiančių klubų iš viso turėjo gauti 3,5 milijardo eurų, kad sumažintų nuostolius dėl koronaviruso pandemijos. Tačiau projektas žlugo po dviejų dienų.
Pasirodo, kad labiausiai prasiskolinęs klubas yra „Chelsea“, kuris pirmasis norėjo palikti Superlyga, tačiau londoniečius oficialiu pareiškimu aplenkė „Manchester City“.
Romano Abramovičiaus vadomo klubo skola buvo įvertinta 1,51 milijardo eurų.
2020 m. „Chelsea“ išgarsėjo šimtų milijonų eurų pirkiniais. Vasaros perėjimo lange prie klubo prisijungė Timo Werneris, Kai Havertzas, Hakimas Ziyechas.
Londono „Tottenham Hotspur“ nuostoliai vertinami 1,28 mlrd. eurų.
„Barcelona“ klubo finansinės problemos jau nieko nestebina – šiuo metu klubas turi 1,173 milijardo eurų skolų.
Madrido „Real“ turi 900 milijonų skolų, bet nėra aišku, ar į šią sumą įskaičiuota paskola Santiago Bernabeu stadiono atnaujinimui (525 milijonai eurų).
Kokios kitų aštuonių Superlygos steigėjų skolos?
Milano „Inter“ – 630,1 mln.
„Manchester United“ – 528,6 mln.
Madrido „Atletico“ – 494,2 mln.
„Juventus“ – 357,8 mln.
„Liverpool“ – 272 mln.
„Manchester City“ – 200 mln.
„Milan“ – 151,8 mln.
„Arsenal“ – 125,4 mln.