Atstovaudamas Maskvos „Dinamo“, A. Klimavičius susidūrė su klubo neįvykdytais įsipareigojimais ir tapo pirmuoju Rusijos čempionato legionieriumi, dėl neišmokėtos algos besikreipusiu į Sporto arbitražo teismą.
Paragintas Lietuvos futbolininkų ir tokį nemalonų, bet daug vertingos patirties suteikusį precedentą Rusijoje patyręs A. Klimavičius nusprendė įkurti asociaciją Lietuvoje, kuri padės šalies futbolininkams ir tinkamai atstovaus jų teisėms.
– Dėl kokių priežasčių įkūrėte PFA? Ar nemaloni patirtis Rusijoje tam turėjo įtakos?
– Patirties tikrai esu turėjęs, bet pagrindinė priežastis, dėl kurios asociacija buvo sukurta, yra juntamas futbolininkų poreikis ištikus bėdai kažkur kreiptis. Mano nuomone, Lietuvoje tokios gerai veikiančios asociacijos, kuri atstovautų futbolininkų teisėms, nebuvo.
Pasikonsultavau su Lietuvos rinktinės futbolininkais ir su kitais žaidėjais, jie mane palaikė ir tai turėjo įtakos, jog įsikūrė PFA.
– Kuo PFA skirsis nuo anksčiau įkurtos Lietuvos futbolo žaidėjų sąjungos (LFŽS)?
– Didžiausias skirtumas tas, jog Lietuvos futbolo žaidėjų sąjungoje narių daugumą sudaro dar 20 amžiuje žaidę futbolininkai, o mano vizija skiriasi nuo jų. Matau realius darbus, kuriuos galima padaryti, o LFŽS jie buvo nevykdomi.
PFA narių skaičius artėja prie šimto – nacionalinė rinktinė, U-21 rinktinė, dauguma Lietuvoje ir užsienyje žaidžiančių futbolininkų yra tapę mūsų nariais ir tas skaičius tik didės. Galiu drąsiai teigti, kad pirmomis veiklos savaitėmis futbolininkų susidomėjimas asociacija viršijo lūkesčius. Jeigu būčiau nematęs poreikio, nekurčiau alternatyvios asociacijos, apie kurią išgirsite, kad ji vykdo realius darbus ir padeda futbolininkams.
– Kokiu būdu padėsite futbolininkams?
– Jau sutarta su viena tarptautine advokatų kontora, kuri specializuojasi sporto teisėje ir sutinka padėti bei yra padėjusi futbolininkams. Žaidėjai sporto teisėje turės tikrai stiprų užnugarį. Artimiausiu metu interneto puslapyje ir socialinėje erdvėje bus pateikta daugiau konkrečių žingsnių.
Siekiu, kad futbolininkams būtų ne tik teisinė nauda, bet ir švietimas, ir kiti specialūs partnerių pasiūlymai.
Be to, šviesime futbolo mokyklų žaidėjus, kuriems iki profesionalios karjeros pradžios ir pirmojo kontrakto pasirašymo yra likęs vos žingsnis.
– Kaip į šią iniciatyvą žiūrėjo Lietuvos futbolo federacija (LFF)?
– Buvau susitikęs su Tomu Danilevičiumi bei Edgaru Stankevičiumi – pokalbis buvo tikrai produktyvus. LFF palankiai žiūri į tai, kad PFA nariais yra tiek salės futbolo žaidėjai, tiek moterų rinktinės futbolininkės. Svarbu tai, jog geriausias šalies futbolininkų branduolys yra kartu. LFF žada konsultacijas ir pagalbą, kurią leidžia jų galimybės.
– Kokia yra PFA valdybos sudėtis?
– Pirmiausia, noriu padėkoti visiems asociacijoms nariams, taip pat nesitikėjau, kad tiek žmonių palankiai į tai žiūrės ir savo laisvą laiką skirs įgyvendinti šį projektą. Vienas be jų pagalbos to nebūčiau padaręs.
Pavyko surinkti gerą komandą: salės futbolo rinktinės kapitonas Justinas Zagurskas, moterų rinktinės kapitonė Greta Lukjančukė, šalies rinktinės atstovas – Justas Lasickas ir A lygos žaidėjas Egidijus Vaitkūnas. Visi šie žmonės turi sukaupę patirties ir yra savo kelyje parodę rezultatus, o jų žmogiškosios savybės leidžia tikėtis, kad jie padės.
Rinkdamasis komandą, turėjau aiškius kriterijus, kurių laikiausi. Nė vienas neatsisakė, tad aš tikiu šiais žmonėmis, kad jie įneš savo indėlį į asociacijos veiklą. Be to, reikia paminėti generalinį sekretorių Mindaugą Reinikį, kuris turi patirties asociacijų veiklose. Jis matė asociacijos ateitį ir sutiko prie jos prisidėti. Marketingo srityje pagelbėti sutiko Ovidijus Jurevičius, kurio puikus darbas jau buvo nominuotas ir už Lietuvos ribų. Noriu visiems padėkoti ir optimistiškai žvelgiu į priekį.