Dėl M. Ozilo pasisakymų apie uigūrų padėtį Kinijos televizija netransliavo savaitgalį vykusių „Arsenal“ rungtynių.
Tuo metu dienraščio „Global Times“ vedamajame buvo pasmerktas M. Ozilo „juokdariškas pasirodymas“, o pats futbolininkas buvo pavadintas „sutrikusiu“ ir „beatodairišku“, taip pat besinaudojančiu savo žinomumu blogiems tikslams.
M. Ozil, Vokietijos pilietybę turinti turkų kilmės žaidėjas, penktadienį paskelbė „Twitter“ žinutę, smerkdamas Kinijos griežtą politiką musulmonų mažumos atžvilgiu vakariniame Sindziango regione. Jis taip pat peikė musulmonų valstybes, esą nedrįstančias pasisakyti dėl Kinijos vykdomų žmogaus teisių pažeidimų.
„Arsenal“ nuo savo žaidėjo komentarų atsiribojo.
Šis incidentas, galintis atnešti nepageidaujamų padarinių „Arsenal“ ir „Premier“ lygai daug pajamų atnešančioje Kinijos rinkoje, lydėjo spalį išsivysčiusią priešpriešą tarp Pekino ir JAV krepšinio asociacijos NBA, kai Hjustono „Rockets“ generalinis direktorius Darylas Morey per tviterį išreiškė palaikymą Honkongo demokratijos šalininkų protestams.
Po M. Ozilo išsakytos kritikos Kinijos atsakas buvo žaibiškas: sekmadienį valstybinis transliuotojas CCTV pašalino iš savo programos tiesioginę „Premier“ lygos rungtynių tarp „Arsenal“ ir Mančesterio „City“ tiesioginę transliaciją.
Šios šalies srautinių transliacijų lyderė PPTV taip pat veikiausiai netransliavo mačo, kurį „Arsenal“ pralaimėjo rezultatu 3:0.
Savo vedamajame „Global Times“, vienas iš valdančiosios Komunistų partijos ruporų, kaltino 31 metų M. Ozilą kaip „sutrikusį žmogų, beatodairiškai piktnaudžiaujantį [savo] įtaka, lengvai sukurstomą ir trokštantį kurstyti kitus“.
„Šis Ozilo žingsnis sužlugdė jo įvaizdį tarp gerbėjų Kinijoje ir sukels rimtų padarinių „Arsenal“, – perspėjo laikraštis.
„Kinijos žmonės turėtų aiškiai suprasti, jog tai, ką dabar padarė Ozilas, yra juokdariškas pasirodymas“, – pridūrė „Global Times“.