Iš ten jis parsivežė bagažų žinių, kurios padės įgyvendinti šią sistemą mūsų šalyje.
„Pagrindinis išvykos tikslas – susipažinti ir išnagrinėti „Anderlecht“ programos 5×5 ir 8×8 jaunųjų sportininkų ugdymo principus. Tikėjausi pamatyti kryptingą, kompetentingą ir nuoseklų darbą bei jo principus – būtent tai pavyko išvysti“, – grįžęs į Lietuvą pasakojo TFA techninis direktorius.
– Pripažinkime, kad apie „Anderlecht“ programos diegimą yra pakankamai mažai žinių. Kas tai per programa? Ar Lietuvai ją tikrai įmanoma pritaikyti? Ir kada gali pasirodyti jos rezultatai?
– Mano manymu, „Anderlecht“ ir LFF bendradarbiavimo vienas iš pagrindinių tikslų – padėti ugdytis naujajai Lietuvos trenerių (neatsižvelgiant į amžių) ir sportininkų kartai. Belgai pasiūlė sistemą, gaires ir leidžia kryptingai judėti į priekį. Tai yra būtent tai, ko šiai dienai mums (treneriams) trūksta.
Turiu omeny, nuoseklų, sistemingą darbą, paremtą ilgalaike vizija. Jei rezultatą laikysime pasikeitusią trenerių mąstyseną ir darbo etiką – tai šis procesas jau vyksta. Jei rezultatą matuosime išugdytais futbolininkais Lietuvos rinktinėms – manau, teks kryptingai dirbti bent 3 – 5 metus.
– Ką konkrečiai iš šios programos TFA jau gavo?
– Planavimo ir starteginio mąstymo įgūdžių pradmenis, treniravimo didaktinius principus, nuolatinį trenerių augimą pagal turimą planą. Iki kalendorinių metų pabaigos norime visiškai suvienodinti didaktinius principus, treniruočių struktūrą bei sistemą akademijoje.
– „Anderlecht“ programoje Lietuvoje dalyvauja 18 klubų (mokyklų, akademijų). Ar tikrai įmanoma sukontroliuoti, kad visi dirbtų pagal tą patį modelį?
– Čia jau LFF atstovų atsakomybė. Futbolo federacijos atstovai tikrai kontroliuoja procesą. Neabejoju, jog tie kas norės keistis – pasikeis ir augs. O kas norės likti komfortabilioje aplinkoje – juos pakeis kiti. Pasiraitokime rankoves ir dirbkime!
– Ką svarbiausio visame šitame processe reiktų išskirti?
– Sistemos ir kryptingo, nuoseklaus darbo galimybę. Visuose klubuose, kuriuose teko stažuotis, būtent yra sistema ir visi nuosekliai jos laikosi. Žinoma nuolat ieškoma galimybių tobulėti ir tobulinti esama sistemą.Dabar mums suteikta kryptis patiems kurtis savąją sistemą atsižvelgiant i gerąją belgų praktiką.