Anglijos čempionatą „Man City“ klubas pradėjo penkiais įvarčiais ir triuškinama pergale

2019 m. rugpjūčio 10 d. 16:22
Video
Prasidėjo 28-asis Anglijos futbolo „Premier“ lygos sezonas. Čempiono titulą ginantis „Manchester City“ klubas, kuris stipriausiu šalyje tapo antrus metus iš eilės, šeštadienį pirmojo turo rungtynėse svečiuose susitiko su Londono komanda „West Ham“ ir sutriuškino varžovus 5:0 (1:0).
Daugiau nuotraukų (30)
Tris įvarčius „miestiečiams“ pelnė Raheemas Sterlingas (51-ąją, 75-ąją ir 90+1 min.), o po vieną įmušė Gabrielis Jesusas (25-ąją min.) ir Sergio Aguero (84–ąją min. iš 11 metrų baudinio).
Tai yra pirmasis sezonas, kai rungtynių arbitrai gali naudotis vaizdo peržiūros sistema VAR (angl. k. „Video assistant referee“).
Ji pateisino, nes 54-ąją min. po VAR peržiūros nebuvo įskaitytas G.Jesuso įvartis iš nuošalės, 75-ąją buvo įskaitytas R.Sterlingo įvartis  ir nefiksuota nuošalė, o 90+1 min. teisėjas leido pakartoti 11 metrų baudinį, nes po VAR paaiškėjo, kad „West Ham“ vartinkas Lukaszas Fabianskis per anksti sujudėjo.
Į mūšį dėl čempiono vardo šeštadienį įsitraukė ir Londono „Tottenham Hotspur“ futbolininkai. Jie praėjusiame čempionate buvo ketvirti.
„Tottenham“ šeštadienį namuose priėmė į Anglijos elito pirmenybes po trejų metų pertraukos sugrįžusį Birmingemo klubą „Aston Villa“.
Aikštės šeimininkai pergalę 3:1 (0:1) iškovojo tik tada, kai antrajame kėlinyje „įjungė aukštesnę pavarą“.
Tanguy Ndombele 73-iąją min. išlygino skirtumą (1:1), o Harry Kane'as dviem tiksliais smūgiais 86-ąją ir 90-ąją min. įtvirtino „Tottenham“ klubo pergalę (3:1).
Svečiai iš Birmingemo pusantro kėlinio pirmavo (1:0), kai Johnas McGinnas pasiuntė kamuolį įvartus 9-ąją min.
Čempionatas baigsis 2020 metų gegužės 17-ąją.
Rezultatai:
„West Ham“ – „Manchester City“ 0:5. Gabriel Jesus (25), Raheem Sterling (51, 75, 90+1), Sergio Aguero (84, – iš 11 metrų baudinio).
„Bournemouth“ – „Sheffield United“ 1:1. Chris Mepham (62)/Billy Sharp (88).
„Burnley“ – „Southampton“ 3:0. Ashley Barnes (63, 70), Johann Gudmundsson (75).
Londono „Crystal Palace“ – Liverpulio „Everton“ 0:0.
76 min. Morgan Schneiderlin („Everton“) – raudona kortelė.
„Watford“ – „Brighton“ 0:3. Abdoulaye Doucoure (28, „Watford“, į savo vartus), Florin Andone (65), Neal Maupay (77).
„Tottenham“ – „Aston Villa“ 3:1. Tanguy Ndombele (73), Harry Kane (86, 90)/John McGinn (9).