LFF ryžosi pokyčiams: jaunuosius talentus ugdys treneriai iš užsienio, diegs „Anderlecht“ klubo programą

2019 m. gegužės 27 d. 14:19
Pirmadienį Lietuvos futbolo federacija (LFF) pristatė naują jaunųjų futbolininkų vystymo programą. LFF ryžosi spręsti jaunųjų sportininkų ugdymo problemą ir priėmė du strateginius sprendimus. 
Daugiau nuotraukų (9)
LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius pristatė Nacionalinės futbolo akademijos (NFA) valdymo perleidimą viešajai įstaigai „Be1Sc“ bei Briuselio „Anderlecht“ klubo ir LFF bendradarbiavimo susitarimą dėl „Anderlecht“ jaunimo sistemos įdiegimo Lietuvos futbolo mokyklose ir akademijose. 
Iki šiol NFA veiklą vystė LFF, tačiau federacija užsimojo keisti savo strategiją ir jaunųjų futbolo talentų vystymą perleisti organizacijai, kuri iki šiol su futbolu neturėjo nieko bendro.
Jaunųjų žaidėjų ugdymą perdavė futbolo patirties neturinčiai įstaigai
Pirmadienį LFF stadiono konferencijų salėje E.Stankevičius pristatė  naujuosius federacijos partneriu „Be1Sc“. Įstaigos vadovas Andrius Markevičius prisipažino, kad su futbolu nieko bendro neturi, tačiau mato aiškius šio sporto problematikos židinius. 
„Su futbolu tiesioginių sąsajų neturiu. Visgi mano tėvas buvo žinomas futbolo žaidėjas ir treneris. Praėjusiais metais nusprendėme, kad mūsų organizacija bus ne tik lengvosios atletikos klubas, bet eisime ir į futbolą. 
Futbole problematikos tos pačios, reikia eiti ne kiekybės, o kokybės principu. Mūsų sporto bazė yra arti NFA, todėl pradėjome kalbėti ir gavome pasiūlymą perimti akademijos valdymą. Žinoma, nesitikime greitų pokyčių artimiausiu metu. Bus sunku, bet su komanda esame pasiruošę dirbti“, – savo motyvaciją pabrėžė A.Markevičius.
Viešoji įstaiga „Be1Sc“ savo veiklą pradėjo vos prieš dvejus metus ir kol kas ugdo tik lengvaatlečius, todėl toks LFF sprendimas kol kas vertinamas rizikingai.
Šimtatūkstantinis biudžetas ir treneriai iš užsienio
Naujojo jaunųjų futbolininkų ugdymo vadovo pozicija aiški – kviesti trenerius iš užsienio. Tokiu būdu bus siekiama ne tik skiepyti naujus treniravimo modelius, bet ir auginti naująją Lietuvos trenerių kartą.
„Akademijoje iš buvusiųjų trenerių liko tik du – vartininkų treneris ir treneris asistentas. Planuojame vieną trenerį susigrąžinti iš emigracijos. Visi kiti treneriai bus iš užsienio. Neturime priekaištų lietuviams, bet norime pakviesti specialistus iš užsienio ir užsiauginti naująją trenerių kartą. Kelias, kaip pakeisti Lietuvos futbolą mano akimis yra vienas – kviesti trenerius iš skirtingų kultūrų. Esame nusižiūrėję trenerius iš Ispanijos, Portugalijos, Vokietijos, Belgijos ir Lenkijos“, – savo viziją pristatė A.Markevičius.
„Be1Sc“ vadovas atskleidė, jog naujosios akademijos biudžetas sieks apie 250 tūkst. eurų. Naujai kuriamoje talentų kalvėje turėtų treniruotis apie 200 sportininkų. 
„Mes turime savo rėmėjus, deramės su naujų potencialių rėmėjų atsiradimu. Per du metus esme subūrę partnerius, kurie laimino žingsnį eiti į futbolą. Darysime viską, kas yra įmanoma. Nenorime savo biudžeto formuoti tik iš privačių kapitalų, eisime per visuomeninius projektus. Tą jau darome su lengvosios atletikos projektais“, – finansinius išteklius atskleidė A.Markevičius.
LFF generalinis sekretorius E.Stankevičius papildė, kad federacijos siekis yra plėsti jaunųjų futbolininkų ugdymą ir turėti strateginius partnerius visoje Lietuvoje.
Sutartis su „Anderlecht“ klubu
Dar vienas LFF žingsnis tobulinant jaunųjų futbolininkų paruošimą – bendradarbiavimas su Belgijos „Anderlecht“ klubu.
„Buvo nemenkas iššūkis išsirinkti tinkamiausią, – atviravo E.Stankevičius. – Žengėme labai drąsų žingsnį, tikiu, kad „Anderlecht“ programa mums padės žengti tvirtą žingsnį į priekį. Tikiu, kad esame tam pasiruošę. Iš viso turime 19 akademijų, kurias skatinsime naudoti naująją programą. Skirsime po 100 tūkst. eurų akademijoms už darbą su šia programa. Bus daromas monitoringas. Šiandien galima sakyti, kad visos akademijos turi tam tikrų trūkumų, todėl manau, kad šį programa turėtų tam padėti. Kontrakto trukmė kol kas yra trys metai“, – naują strategiją pristatė LFF generalinis sekretorius.
Jau šiais metais įsigaliosianti sutartis, o jos metu Lietuvos atstovai tris kartus vyks į Briuselį ir dalyvaus „Anderlecht“ klubo atstovų rengiamuose teoriniuose bei praktiniuose mokymuose. Be to, numatomas ir vienas „Anderlecht“ klubo vadovų vizitas į Lietuvą. 
Strateginiais pokyčiais pasidžiaugė ir Lietuvos futbolo rinktinės treneris Valdas Urbonas, kuris mano, kad investicija į ateitį privalo atsipirkti. 
„Smagu, kad harmoningai ir prasmingai galime judėti jaunimo sferoje. Tai investicija į ateitį. Jei tikslas yra be plano, tai yra tik paprasta svajonė“, – trumpai ir aiškiai dėstė V.Urbonas.
 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.