M.Solveig, kuris buvo vienas iš Paryžiuje vykusios geriausių metų futbolininkų pagerbimo ceremonijos vedėjų, sakė, kad jį nustebino audringa reakcija internete į tokį jo prašymą.
Didžėjus, muzikantas ir radijo laidų vedėjas savo klausimu dėl seksualiai sugestyvaus šokio išprovokavo skundų dėl seksizmo laviną ir, beje, sulaukė šalto norvegų puolėjos „Ne“.
Incidentas sukėlė daug kalbų. M.Solveig asmeniškai atsiprašė A.Hegerberg, kuri pirmoji gavo moterų „Ballon D'Or“. Futbolininkams vyrams šie prestižiniai FIFA apdovanojimai teikiami nuo 1956-ųjų.
„Žmonės, aš truputį nustebintas, apstulbintas to, ką skaitau internete“, – socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtame vaizdo įraše sako M.Solveig.
„Žinoma, nenorėjau nieko įžeisti. Tai įvyko... dėl mano anglų kalbios lygio ir anglų kultūros lygio, kuris, akivaizdu, nepakankamai (aukštas), – sako jis. – Tai buvo pokštas, turbūt, nevykęs ir aš noriu atsiprašyti tos, kurią galėjau įžeisti.“
23 metų A.Hegerberg, kurios įvarčiai pelnė klubui „Lyon“ rekordinį penktą Čempionų lygos nugalėtojo titulą ir 12-tą iš eilės šalies čempiono titulą, neteikė didelės reikšmės kontroversijai ir sakė, kad tai neužtemdė jos vakaro.
„Tiesą sakant, visai nejaučiau, kad taip yra, ir man liūdna, jei žmonės taip mato situaciją“, – po šou sakė A.Hegerberg.
„Vėliau jis atėjo susitikti su manimi ir atsiprašė. Svarbiausias dalykas yra „Ballon d'Or“, – pridūrė ji.
Prieš ceremoniją A.Hegerberg britų laikraščiui „The Guardian“ sakė, jog „tikrai erzina“, kad sportas tebėra „vyrų pasaulis“.
„Kartais tai tikrai erzina, turiu pasakyti. Kartais būna epizodų ar situacijų, kai jautiesi, prakeikimas, kad esame tokiame vyrų pasaulyje“, – interviu sakė ji.
„Tačiau tuo pačiu metu niekada nevertinau savęs kitaip nei vyrų futbolo. Visuomet jaučiausi taip pat: sunkiai dirbu bandydama pasiekti savo svajones, kaip ir visos kitos merginos“, – pridūrė A.Hegerberg.