LFF – pagrindinė Lietuvos futbolo giltinė, tačiau D. Šemberas turi netikėtą pasiūlymą
Rokas Suslavičius
2018-11-29 17:31Prastėjantys rinktinės rezultatai, smunkantis Lietuvos futbolo įvaizdis ir pasitikėjimo federacija nebuvimas po truputį išjudino šios sporto šakos bendruomenę vis rimtesnėms diskusijoms. Trečiadienio vakarą susirinkę aktyviausi Lietuvos futbolo visuomenės veikėjai bandė atsakyti į paprastą klausimą – kas kaltas dėl visko: futbolininkai, treneriai ar Lietuvos futbolo federacija?
Nors diskusijos užtruko beveik tris valandas, o futbolo žmones pradžiugino atvykęs LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius, kuris nevengė atsakyti į nepatogius klausimus, tačiau geriausiai esamas problemas apibūdino Deividas Šemberas.
Savo idėjas pristatęs buvęs ilgametis Lietuvos rinktinės žaidėjas, šiuo metu pradėjęs sporto veiklos direktoriumi dirbti Vilniaus „Žalgirio“ klube, išskyrė vieną esminę bėdą.
„Keisti padėti reikia pradedant nuo savęs. Kalbu apie visą futbolo organizaciją, kuri yra tiesiogiai atsakinga už šios sporto šakos vystymą ir plėtrą Lietuvoje. LFF yra pakankamai stipri organizacija, kuri pati iš savęs lengvai galėtų užtikrinti futbolo vystymą. Esminė problema – dabartinė valdymo sistema LFF, kuri yra ydinga.
Dabar esanti valdymo struktūra federacijoje prieš trejus metus buvo sukritikuota ir FIFA atstovų. Lengva pamatyti, kad dabartinė LFF yra orientuota ne į futbolo procesus, o į pinigų įsisavinimą“, – kritiškai įvertino D.Šemberas.
Diskusijoje dalyvavęs LFF generalinis sekretorius E.Stankevičius iš esmės pripažino tokios valdymo struktūros problematiškumą ir išreiškė norą ją pertvarkyti, tačiau vakaro metu ne karto girdėjosi pastebėjimas ar jam tai bus leista padaryti.
Dabartinėje LFF struktūroje, anot D.Šembero, per daug galios turi dalis šakinių asociacijų, kurios nėra atsakingos prieš LFF, o iš futbolo valdymo iš esmės išstumti klubai. Kaip pavyzdys buvo pateikta šakinė vaikų ir jaunimo futbolo asociacija.
„Dabar joje 8 ar 9 žmonės, kurių nelabai žino net pati LFF, sprendžia jaunimo futbolo reikalus, kai tuo tarpu per 50 įvairiausių vaikų komandų net nėra šios asociacijos narėmis“, – pasakojo D.Šemberas.
E.Stankevičius pritarė siūlymui, kad dalis šių asociacijų turėtų tapti departamentais LFF struktūros viduje, o ne veikti kažkur šalia federacijos.
Tačiau daugelis prisiminė kelių metų senumo įvykius, kuomet buvęs LFF prezidentas Edvinas Eimontas taip pat kalbėjo apie struktūrinius pokyčius. Deja, po nesėkmingų bandymų jam teko trauktis iš federacijos apskritai.
„Mane apima dejavu jausmas, kad jau esu buvęs tokioje situacijoje. Taip jau buvo kalbėta ankstesnių LFF vadovų ir nesinorėtų vėl po ketverių metų diskutuoti apie tas pačias problemas. Aš manau, kad artimiausiu metu bus galima įsitikinti ar federacija pasiruošusi keistis ir įsiklausyti į siūlymus. Tai bus puikus testas federacijai ir Vykdomajam komitetui“, – dėstė D.Šemberas.
Buvęs futbolininkas taip pat kreipėsi į E.Stankevičių ir šiam pasiūlė susitikti po kelių mėnesių ir analogiškos diskusijos metu įvertinti padarytus darbus.
„Edgarai, susitikime vasario mėnesį dar kartą ir pažiūrėkime, kas buvo nuveikta, kokie darbai padaryti“, – D.Šemberas pasiūlė LFF generaliniam sekretoriui.
Tačiau, lieka klausimas ar E.Stankevičiui darbais pavyks paversti savo žodžius. Kaip buvo pastebėta, norint pakeisti LFF valdymo struktūrą, reikia keisti įstatus. Tai galima padaryti tik konferencijos metu, kurioje pagal dabartinę tvarką didžioji dauguma ir yra tie asmenys, kurie permainų nenori. Jiems užtenka sėkmingai įsisavinti pinigus.
Dar įdomiau, kad generalinis sekretorius yra renkamas LFF Vykdomojo komiteto. Ar įmanoma tai padaryti prieš žmones, kurie tave renka? Net ir pats E.Stankevičius užsiminė, kad gali būti pakeistas vos per kelias minutes.
Taigi, futbolo bendruomenė išsakė savo pastabas, LFF išgirdo, bet ar bus pokyčių – parodys laikas.