Aštuonis kartus olimpinis čempionas, 11 kartų planetos čempionas, kuriam priklauso ne tik 100 metrų bėgimo pasaulio rekordas, bet ir 200 metrų bėgimo greičiausias laikas – 19,19 sek., apie perėjimą į futbolą ne kartą buvo užsiminęs ir savo neįtikėtinai sėkmingos sprinterio karjeros metu. Nors kiti tai nuleisdavo juokais, jamaikietis, pasirodo, į futbolą žvelgė rimčiau, nei atrodė aplinkiniams.
„Jau pasiekiau viską, ko troškau, tad noriu išbandyti ką nors nauja. Turėti pinigų yra puiku, bet dar nuostabiau įgyvendinti tai, apie ką visada svajojai“, – tada sakė iš Jamaikos kilęs 195 centimetrų ūgio sprinteris.
Netrukus jis ėmė treniruotis su Vokietijos, Norvegijos ir Pietų Afrikos Respublikos klubais, o nuo šių metų vasaros persikėlė į Australiją. Sportininkas sudarė sutartį su Australijos lygos klubu „Central Coast Mariners“.
„Dėkoju klubo vadovui už geranorišką požiūrį į mane. Man tai bus puiki galimybė parodyti, ką sugebu. Žinoma, puikiai žinau, jog man teks nemažai padirbėti, kad galėčiau pasiekti tą lygį, kuris būtinas kovoti Australijos futbolo lygoje“, – kalbėjo U.Boltas.
Ir kaip visada pridėjo savo mėgstamą posakį, kad nebūna neįmanomų dalykų, paprasčiausiai reikia ištrinti iš savo galvos ribas.
Sutartis su Australijos klubu lengvosios atletikos žvaigždei suteikė galimybę treniruotis kartu su futbolo klubo žaidėjais kaip lygiam su lygiais, tačiau negarantuoja, kad jis pateks į komandos sudėtį.
Komandos treneris Mike’as Mulvey tada atskleidė, kad U.Boltas turėjo iki gruodžio įrodyti, ko yra vertas kaip futbolininkas, ir tada treneris apsispręs.
Spalio mėnesį draugiškose rungtynėse su „Macarthur South West United“ U.Boltas įmušė du įvarčius ir padėjo komandai laimėti 4:0. Tai buvo jamaikiečio debiutas starto sudėtyje.
Nors rungtynių komentatoriai nebuvo gailestingi ir traukė U.Boltą per dantį, kad pridarė daugiau klaidų, nei padėjo komandai, pats sportininkas savo debiutu didžiavosi.
„Svajonės tampa realybe per sunkų darbą“, – po rungtynių savo paskyroje socialiniame tinkle šalia vaizdo įrašo, kuriame užfiksuoti jo įvarčiai, parašė U.Boltas.
Šios rungtynės dar labiau sujaukė situaciją. U.Boltas sulaukė pasiūlymo pasirašyti dvejų metų sutartį su dabartiniais Maltos čempionais – futbolo klubu „Valletta FC“.
Australijos spauda iškart pasipuošė antraštėmis, esą U.Boltas australams įstatė ragus – pasinaudojęs jų futbolo aikšte ketina sprukti pro duris.
Maltos klubas nepriklauso Europos futbolo grandams, tačiau neseniai jį perėmė turtingi Jungtinių Arabų Emyratų verslininkai, kurie pasiruošę dėl futbolo išleisti daug pinigų.
Ko gero, jie tikisi su greičiausiu planetos žmogumi priešakyje patekti į Čempionų lygą. O tai būtų futbolininku tapusio sprinterio didžiausios svajonės išsipildymas.
Vykdomasis klubo direktorius Ghasstonas Slimenas sakė, kad jie tikisi U.Boltą komandoje išvysti jau gruodžio 13-ąją dieną Maltos Supertaurės varžybose.
„Čempionas visada yra laukiamas, ir mes tikime, kad nėra nieko neįmanomo“, – vylėsi G.Slimenas.
Europiečių susidomėjimas U.Boltu kelia aistras abiejuose žemynuose. Vis dėlto australai tikisi, kad jamaikietis bent iki metų pabaigos mokysis žaisti futbolą pas juos.
Karjerą baigęs sprinteris praėjusiais metais žurnalo „Forbes“ sudarytame turtingiausių sportininkų sąraše užėmė 23-ąją vietą, už savęs palikdamas beisbolo žvaigždes ir būdamas iškart už golfo žaidėjo Jordano Spietho bei krepšininko Derricko Rose’o. Turtingiausių atletų šimtuke daugiau nėra nė vienos bėgimo takelio žvaigždės.
„Iš pradžių norėjau padengti tėvų skolas, po to pats nusipirkti gražių daiktų, mašinų, drabužių ir užsitikrinti sotų gyvenimą. Bet kai beveik viską padariau, norisi pasiduoti. Ką dar turiu kam įrodyti?“ – prieš baigdamas sprinterio karjerą yra kalbėjęs U.Boltas.
Atletas gimtojoje Jamaikoje turi savo restoraną, praėjusią savaitę atidarė dar vieną Londone. Kol kas tai pirmasis restoranas Didžiojoje Britanijoje – U.Boltas šioje šalyje jų ketina įkurti dar 14. U.Bolto restorane „Tracks & Records“ (liet. k. – trekai ir rekordai) siūlomi jamaikietiškos virtuvės patiekalai ir įmantrūs kokteiliai.