Kalbos viešumoje, kad LFF aukščiausių vadovų pozicijose bus permainų, ėmė sklisti dar gerokai anksčiau, nei N.Dunauskas paskelbė savo pasitraukimo priežastis. 40-metis buvęs futbolo teisėjas pranešė, kad yra pakviestas tapti prestižinių kursų „The Executive Master in Sport Governance“ (MESGO) dalyviu.
Pats N.Dunauskas teigė, kad mokymosi kursuose ir esamų pareigų nepavyks suderinti: „MESGO kursai prasidėjo rugsėjį ir pirmoji sesija vyko Paryžiuje. Iš viso numatytos devynios sesijos ne tik Europoje, bet ir kituose žemynuose. Dėl didelio krūvio derinti kursus, į kuriuos mane delegavo UEFA ir LFF generalinio sekretoriaus pareigas tapo sudėtinga.“
Tačiau šiuos kursus baigę buvę LFF prezidentai Liutauras Varanavičius bei Edvinas Eimontas tokios problemos neturėjo ir sėkmingai derino mokslus kursuose su darbine veikla LFF struktūroje.
Mažo to, L.Varanavičius bendraudamas su lrytas.lt teigė, kad kursams reikia skirti daug laiko, tačiau jie pritaikyti dirbantiems.
Tad visas N.Dunausko pasitraukimas atrodo kaip pigi butaforija. Pagrindinė pasitraukimo priežastis greičiausiai yra susijusi su opozicijos spaudimu. Pagrindiniai opozicionieriai – Tauragės futbolo asociacijos prezidentas Arūnas Pukelis ir Marijampolės futbolo asociacijos prezidentas Žydrūnas Buzas, turintys nemažai šalininkų LFF Vykdomajame komitete.
Pastarieji buvo pasibaisėję dabartinių LFF vadovų išlaidomis teisininkų paslaugoms. Teigiama, kad per 2017 metus federacija advokatams išleido virš 200 tūkstančių eurų. Tai buvo tik viena iš priežasčių opozicijos sukilimui prieš esamą valdžią, o viso to kulminacija – LFF generalinio sekretoriaus N.Dunausko pasitraukimas.
Tad LFF organizacijoje jėgų balansas dar kartą iš vienos stovyklos perėjo į kitą.
Kol kas federacijos prezidentas Tomas Danilevičius lieka užribyje, tačiau tik dėl to, kad 2017 metais pakeitus LFF įstatus, būtent skiriamas generalinis sekretorius, o ne renkamas prezidentas organizacijoje įgijo daugiausia galių.
Naujai iškeptas LFF generalinis sekretorius dėkojo futbolo visuomenei už pasitikėjimą.
„Dėkoju LFF nariams, prezidentui už išreikštą pasitikėjimą ir pagarbą. Pats esu baigęs bakalauro ir magistro studijas sporto universitete. Prieš ateidamas į futbolo federaciją, dirbau Lietuvos krepšinio lygos (LKL) struktūroje. Esu pasiruošęs iššūkiams ir turiu noro dirbti futbolo labui“, – kalbėjo E.Stankevičius.
„Turiu daug naujų minčių ir idėjų, tačiau pirmiausia norisi pertvarkyti LFF organizaciją ir optimizuoti jos darbą. Bus svarbu suformuoti biudžetą, norisi daugiau bendradarbiavimo su UEFA ir FIFA organizacijomis. Kadangi aš 11 metų dirbau krepšinio pasaulyje, tai galiu palygint šių sporto šakų subtilybe. Norėtųsi į LFF valdymo struktūrą pritraukti kuo daugiau stiprių verslo atstovų“, – savo viziją atskleidė E.Stankevičius.
Naujasis generalinis sekretorius pripažino, kad artimiausiu metu nori ir teks įvertinti nacionalinės komandos trenerio E.Jankausko darbą.
„Tai skaudi tema. Turime priekaištų iš rėmėjų, tad norisi mums geresnių rezultatų. Reikės atsisėsti ir nuspręsti“, – kalbėjo E.Stankevičius.
Jam pritarė ir dabartinis LFF prezidentas T.Danilevičius: „Iki gruodžio 1 dienos turime nuspręsti dėl E.Jankausko likimo. Norime neskubėti ir nors jo kontraktas galioja iki 2019 metų lapkričio 30 dienos, bet norime iki šių metų žiemos priimti sprendimą dėl jo tolimesnės ateities.“