Kroatija triumfuoja: pergalė po pratęsimo prieš anglus garantuoja istorinį finalą

Pasaulio čempionato pusfinalis tarp Anglijos ir Kroatijos rinktinių.

Pasaulio futbolo čempionate Rusijoje jau tapo aišku, kurios dvi planetos rinktinės kausis dėl čempionų taurės. Antradienį Prancūzija 1:0 palaužė Belgijos pasipriešinimą, o trečiadienį paaiškėjo ir prancūzų varžovai finale. Jais tapo Kroatijos vienuolikė. Pastaroji dramatiškose rungtynėse 2:1 palaužė Anglijos komandos pasipriešinimą po pratęsimo.

Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi 1:1.

Kroatiją į pasaulio čempionato finalą pateko pirmą kartą savo šalies istorijoje.

Rungtynės prasidėjo gana atsargiai, tačiau po baudos smūgio jau 5-ąją minutę Anglija išsiveržė į priekį. Tikslų smūgį atliko Kieranas Trippieras. Po pelnyto įvarčio anglai buvo aktyvesni, tačiau kėlinio viduryje žaidimą išlygino Kroatijos futbolininkai.

30-ąją ir 32-ąją minutėmis komandos apsikeitė pavojingais išpuoliais, tačiau rezultatas nesikeitė. Po pirmų 45 minučių priekyje 1:0 buvo anglai.

Iš karto po pertraukos užvirė aistros. Kroatija stengėsi lyginti rezultatą, anglai bandė nubausti varžovus kontratakomis. Laikui bėgant Kroatija vis labiau rizikavo ir bandė įmušti įvartį. 68-ąją minutę kroatai savo tikslą pasiekė – rezultatą išlygino Ivanas Perisičius. Po įmušto įvarčio kroatai pradėjo žaisti daug geriau. Tas pats I.Perisičius 72-ąją minutę sudrebino Anglijos vartų virpstą.

Rungtynių pabaigoje kroatai dar turėjo keletą progų pasižymėti, tačiau išsiveržti į priekį nei vienai komandai nepavyko ir komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Pirmojo pratęsimo metu abi komandos apsikeitė pavojingomis atakomis, tačiau pasižymėti nei vieniems nepavyko.

Antrajo pratęsimo pradžioje Kroatija pasiuntė anglus į nokdauną: 109-ąją minutę Mario Mandzukičius išvedė savo šalį į priekį.

Po praleisto įvarčio anglai dar bandė lyginti rezultatą, tačiau Kroatija apsigynė ir pelnytai pateko į finalą.

Rungtynes pralaimėjusi Anglija šeštadienį dėl trečiosios vietos žais su Belgijos komanda. Tuo tarpu Kroatijos ir Prancūzijos akistata finale vyks liepos 15 dieną, 18 valandą Lietuvos laiku.