Nors tikinčių, kad kelionė Rusijos stadionuose truks ilgai, Anglijoje nebuvo daug, rinktinės treneriui Garethui Southgate‘ui ir jo futbolininkams tai nerūpėjo. „Trys liūtai“ šeštadienį peržengė dar vieną kliūtį ir, ketvirtfinalyje nugalėję Švedijos rinktinę, vos trečiąj5 kartą istorijoje pateko į pasaulio pirmenybių pusfinalį. Tai reiškia, kad Anglijos rinktinė turnyre liks iki paskutinio savaitgalio.
Sekmadienį Anglijos dienraščiai buvo kupini džiaugsmo ir vilties, kad Anglijos komanda paskutinio žodžio pasaulio čempionate dar neištarė.
„Pusiau dievai“, – dviem trumpais žodžiais pirmajame puslapyje savo futbolininkus į padanges kėlė „Mirror“.
„Laimingi ir nuostabūs“, – džiūgavo plačiai besišypsančio G.Southgate‘o nuotrauką viršelyje išspausdinęs „Express“. O sporto priede padėkojo treneriui: „Garethai, tai buvo tiesiog nuostabu“.
„Viltis ir šlovė“ – pirmajame puslapyje parašė „The Sunday Times“. „Pirmyn!“ – žengti dar vieną žingsnį paragino „Daily Telegraph“.
„O, dieve! Galbūt tai iš tiesų grįžta namo“, – amžiną anglų futbolo vilties šūkį prisiminė „The Mail“. „Taip, drįstu sakyti, kad futbolas grįžta namo“, – pirmajame puslapyje išspausdintą vedamąjį pavadino „The Times“ sekmadienio leidinys.
„G.Southgate‘o didvyriams iki šlovės pasaulio čempionate trūksta vos dviejų pergalių“, – skaičiavo „Mirror“.
„Svajonė tęsiasi! Anglija ekstazėje „Trims liūtams“ nugalėjus Švediją ir po 28 metų pertraukos patekus į pasaulio čempionato pusfinalį“, – šalį apėmusius jausmus apibūdino „Daily Mail“.
„Anglija įtikinamai nugalėjo Švediją ir po 28-erių metų pertraukos pateko į pasaulio čempionato pusfinalį, – rašė „The Times“. – Harry Maguire‘o ir Dele Alli įvarčiai pataupė tautos nervus ir nuvedė Anglijos komandą daug toliau, negu tikėjosi dauguma aistruolių.
Daugybę metų Anglijos rinktinės su aukščiausio lygio žaidėjais pasaulio pirmenybes pradėdavo kupinos optimizmo, bet nepakeldavo spaudimo ir kapituliuodavo. Tačiau dabartinis treneris Garethas Southgate‘as šiai nepatyrusiai vienuolikei įskiepijo bendrumo jausmą, kuris kelia komandą į naujas aukštumas“.
„Po paskutinio švilpuko raudonai vilkintys žaidėjai susibūrė vienas šalia kito. G.Southgate‘as glėbesčiavosi su kitais trenerių štabo nariais ir šventė prasidėjo, – pasakojo „The Guardian“. – Jei būtume priekabūs, turėtume pasakyti, kad, taip, norint šiame turnyre įgyvendinti rimtas ambicijas, Anglijai reikia žaisti sumaniau. Futbolininkai turėtų perdavinėti kamuolį tiksliau ir parodyti daugiau pasitikėjimo savimi, tarsi būtų įsitikinę savo teisumu. Taip, kaip tą daro, pavyzdžiui, Prancūzija. Arba Belgija.
Kodėl nepasitikėti savimi, jei Anglija jau įmušė tiek pat įvarčių – 11, kiek Alfo Ramsey komanda per 1966 metais laimėtą pasaulio čempionatą?“
„Trys liūtai pirmą kartą įdrėskė varžovams, kad praėjus pusvalandžiui nuo rungtynių pradžiso H.Maguire‘as pakilo virš visų ir po Ashley Youngo perdavimo nuo kampinio vėliavėlės įkalė kamuolį į tinklą, – rungtynių eigą aprašė „Daily Mail“. – Išgyvenusi nedidelį išgąstį antrojo kėlinio pradžioje, Anglija greitai įmušė antrą kartą. D.Alli pasižymėjo po Jesse Lingardo perdavimo.
Pergalės banga nuvilnijo visoje Jungtinėje Karalystėje, kur 32 milijonai anglų sprogo iš džiaugsmo matydami, kaip „Trys liūtai“ pirmą kartą nuo 1990 metų pateko į pasaulio čempionato pusfinalį“.
„Anglija ne tik pirmą kartą nuo 1990 metų pateko į pasaulio pirmenybių pusfinalį, bet ir, ištvėrusi spaudimą, atsitiesė po sunkios aštuntfinalyje pasiektos pergalės prieš Kolumbiją ir parodė psichologinį stiprumą, – komandą gyrė BBC interneto svetainė. – Per praėjusius čempionatus Anglija daug kartų klupo, todėl dabar yra verta didesnio atlygio.
Reikia pagirti ramų ir susikaupusį G.Southgate‘ą, kuris ne tik tvirtai ir šaltakraujiškai vadovauja komandai, bet ir pateko tarp keturių geriausių pasaulyje su viena mažiausiai patyrusių sudėčių Anglijos futbolo istorijoje.
G.Southgate‘as ir Anglijos žaidėjai verti milžiniškos pagarbos, bet dabar lūkesčių lygis pakilo daug aukščiau“.
Švedija nori pamiršti paskutines rungtynes, bet ne pasaulio čempionatą
Pasaulio futbolo čempionatas Švedijos rinktinei buvo puikus, bet paskutiniąsias turnyro rungtynes švedai norėtų pamiršti. Po ketvirtfinalio mačo su Anglijos komanda švedams buvo skaudu ne tik dėl pralaimėjimo rezultatu 0:2, bet ir dėl to, kad jų futbolininkai visiškai nesugebėjo pasipriešinti stipresniems varžovams.
„Kas atsitiko? Nieko neatsitiko“, – po ketvirtfinalio rungtynių antraštėje paklausė ir atsakė dienraštis „Aftonbladet“.
„Kelionės pabaigoje jėgų visai neliko. Istorija nebuvo pratęsta ir Samaroje pasaka baigėsi. Pralaimėjimas buvo akivaizdus ir neginčytinas, nusileista stipresnei komandai, – pripažino „Aftonbladet“. – Beveik 10000 naktų mes sapnavome, beveik 10000 dienų mes tikėjomės. Bet rungtynės buvo tokios, kokių neįsivaizdavome, ir Švedijos rinktinė nusprendė palaukti dar ilgiau.'
Kas atsitiko? Nieko neatsitiko. Anglija nežaidė gerai, bet Švedija paliko visai prastą įspūdį. Lėtas futbolas, žemos kokybės futbolas, negyvybingas futbolas. Nebeliko jėgų nei bėgti, nei gintis.
Šias rungtynes norisi pamiršti. Norisi, kad panašių rungtynių nebebūtų. Šią vasarą norėsis prisiminti, šių rungtynių – ne.“
„Ketvirtfinalyje tarp Švedijos ir Anglijos komandų buvo didelis meistriškumo skirtumas. Vietoj laukto pusfinalio Švedijos futbolininkai gavo atostogas. Nuo rungtynių pradžios aikštėje buvo tik viena komanda. Anglija viską kontroliavo ir darė su Švedija viską, ką tik norėjo“, – rinktinės žaidimas nuliūdino dienraštį „Goteborgs Posten“.
Vis dėlto net ir liūdnas atsisveikinimas nenubraukė tų gerų emocijų, kurias „mėlyni ir geltoni“ šaliai padovanojo per tris pasaulio čempionato savaites.
„Viskas baigėsi, bet viskas tik prasideda. Ačiū už prisiminimus, futbolą ir meilę. Nusivylimas? Taip, bet jis praeis. Liks visa kita: kaip šalis susitelkė, kaip žmonės išgyveno. Ačiū! – dėkojo „Goteborgs Posten“. – Komanda nuo čempionato pradžios padovanojo begalę džiaugsmo ir pasiekė savo maksimumą, bet dabar susidūrė su kai kuo didesniu, stipresniu ir geresniu. Su Anglija, galingąja Anglija.
Mes patyrėme 1994 metų pasaulio čempionato vasarą. Dabar patyrėme 2018 metų vasarą. Pradėjome tikėti, kad ši vasara bus dar įsimintinesnė negu toji, kuri buvo prieš 24-erius metus. Gyvenimas ne visada duoda tą, apie ką svajojame. Bet neverta dejuoti, nes gavome tris pergales, pirmąją vietą grupėje, meilę, ašaras, džiaugsmą, vienybės jausmą. Pasiimkime visa tai iš 2018 metų vasaros.“
„Ko reikėjo, kad būtų sustabdyta Švedija? Geriausio turnyro vartininko ir, ko gero, geriausios Anglijos rinktinės, kurios futbolininkai sužaidė geriausias rungtynes.
Ką darysite dabar? Nubrauksite ašaras, išvaikysite nusivylimą ir paplosite sau. Tada namie būsite pasveikinti už vasarą, kurią jau nudažėte gražiausiomis spalvomis“, – rašė dienraštis „Ekspressen“ straipsnyje, kurį pavadino „Sveiki sugrįžę namo po gražiai nuspalvintos vasaros“.
„Prisiminkite, tai buvo visiška sėkmė“, – paantraštėje pridėjo „Ekspressen“.
Švedijos rinktinės žygis į geriausiųjų aštuonetą tautiečiams įkvėpė vilčių, kad ši sėkmė nebus vienkartinė. „Nors pasaulio čempionatas Švedijai baigėsi, Janne Anderssono rinktinės kelionė tęsis. Šis pralaimėjimas nebuvo pabaigos pradžia“, – po paskutinių čempionato rungtynių drąsiai tvirtino dienraštis „Dagens Nyheter“.