Būtent Portugalijos rinktinės žvaigždė ironiškai šypsojosi, kai per dramatiškai 1:1 pasibaigusią dvikovą su Iranu prieš save išvydo geltoną kortelę.
Šis epizodas futbolo pasaulyje sukėlė tikrą cunamį – vieni futbolo aistruoliai reikalavo raudonos kortelės, o kiti juokėsi – esą neturėjo būti rodoma jokia kortelė.
Ir vieni, ir kiti pliekė teisėją.
Lygiosios Iranui reiškė, kad komanda priversta atsisveikinti su pasaulio čempionatu – į kitą etapą pateko portugalai, kurių aistruoliai jau buvo pradėję drebėti – juk po jau per trečiąją teisėjo pridėto laiko minutę skirto 11 metrų baudinio rezultatas tapo lygus, o Iranas dar turėjo savąją progą, tačiau jos neišnaudojo.
Tačiau nuaidėjus finaliniam švilpukui Irano žaidėjai krito ant vejos, portugalai pradėjo švęsti, o Irano rinktinės treneris portugalas Carlosas Queirozas pagiežingai žvelgė į rungtynių teisėją Enrique Caceresą.
65 metų specialistas iš Portugalijos turėjo labai daug priekaištų dėl epizodo, kuris suskaldė futbolo pasaulį.
Reikėjo vaizdo peržiūros
Tai nutiko 82 minutę, kai aikštės krašte ant žemės krito Irano futbolininkas Morteza Pouraliganji, o pro jį praskuodė C.Ronaldo.
Netrukus nuaidėjo teisėjo švilpukas, o Irano žaidėjai tvirtino, kad portugalas smogė jų žaidėjui alkūne, todėl privalo palikti aikštę.
Pats E.Caceresa epizodo gerai nematė ir antrą kartą per rungtynes nusprendė pasinaudoti VAR sistema.
Šias rungtynes stebėję sirgaliai buvo sulaikę kvapą, o televizijos ekranų apačioje atsirado žodžiai, kad teisėjas VAR sistemą panaudos vienam tikslui – išsiaiškinti, ar skirti raudoną kortelę Madrido „Real“ žvaigždei.
Daugybę kartų ir įvairiais kampais epizodą peržiūrėjęs arbitras galiausiai sugrįžo į aikštę ir paskelbė – C.Ronaldo skiriama geltona kortelė.
Įžvelgė sąmokslą
Irano komanda negalėjo tuo patikėti, portugalų atsarginių suolelis pradėjo juoktis, o C.Ronaldo ironiškai šypsojosi.
„Sustabdai rungtynes, kad panaudotum VAR sistemą. Ten yra smūgis alkūne. Alkūne. Pagal taisykles, už alkūnę skiriama raudona kortelė. Taisyklės nesako, kad neturėtum skirti, jeigu tai C.Ronaldo ar Lionelis Messi“, – jau po rungtynių aštriai bėrė Irano rinktinės treneris C. Queirozas.
Savo kalboje jis užsiminė, kad teisėjas galėjo sulaukti prašymo neskirti raudonos kortelės C.Ronaldo, nes yra labai svarbus šiam žaidimui, tačiau apie tai kalbėjo aplink.
„Nežinau, ar taip buvo, bet mes turime teisę žinoti, – kalbėjo treneris, reikalavęs leisti komandai girdėti, apie ką diskutuoja teisėjai. – Mes nežinome, kas nusprendė – teisėjas ar vyrukai viršuje. Šis žaidimas priklauso žmonėms, o ne keliems vyrukams už scenos“.
Palietė, bet netrenkė?
Tačiau portugalų treneris Fernando Santosas visiškai nesutiko su tautiečiu, su kuriuo po dvikovos pasiginčijo, o tada apsikabino.
„Net nebuvau susirūpinęs dėl to. Tai buvo normalus epizodas ir teisėjas padarė tai, ką turėjo“, – lakoniškai sakė jis.
Tačiau buvęs futbolininkas ir BBC komentatorius Markas Lawrensonas, išvydęs prieš C.Ronaldo geltoną kortelę, negalėjo tuo patikėti. Jis nepalaikė Irano pozicijos.
„Jis perbraukė ranka per jo veidą. Nieko rimto. Nemanau, kad jis jam trenkė. Tai tikrai ne raudona kortelė“, – kalbėjo jis.
„Man visiškai neatrodė, kad tai buvo toks stiprus smūgis, koks susidaro pažiūrėjus į socialinę žiniasklaidą. Žmonės reikalavo raudonos kortelės, bet asmeniškai nemanau, kad ją reikėjo rodyti“, – kalbėjo buvęs škotų futbolininkas ir ESPN komentatorius Craigas Burley.
Panašu, kad klausimas, ar C.Ronaldo turėjo gauti raudoną kortelę, dar ilgai sklandys ore.