Merginos atiduoda visas jėgas ir priekaištauti nėra dėl ko, bet jos tapo įkaitais tarp nepamatuotų futbolo funkcionierių norų ir realaus mūsų pajėgumo.
Greičiausiai visą atsakomybę turėtų prisiimti Lietuvos futbolo federacija (LFF) namuose sugalvojusi suorganizuoti tokį renginį. Tokiu būdu lietuvės automatiškai šeimininkų teisėmis pateko į elitinį turnyrą, kur be jų varžosi dar septynios pajėgiausios senojo žemyno merginų rinktinės.
LFF vadovams teks gerokai pasukti galvą ar tokie rezultatai neatneš daugiau žalos nei naudos. Merginų žaidimas pagerėjo lyginant su pirmosiomis rungtynėmis, tačiau akivaizdu, kad pralaimint tokiais įvarčių skirtumais Lietuvos futbolo įvaizdis ar populiarumas veikiausiai nukentės.
Savo mintimis apie merginų čempionatą su lrytas.lt sutiko pasidalinti buvęs Lietuvos vyrų futbolo rinktinės strategas, dabartinis Vilniaus „Vyčio“ treneris Algimantas Liubinskas.
– Kaip vertinate LFF norą Lietuvoje surengti tokį turnyrą, nors ir buvo galima numanyti apie skirtingus mūsų lietuvaičių ir priešininkių lygių skirtumus?
– Sunku atsakyti vienareikšmiškai. Lietuvoje turėjome pozityvų pavyzdį, kuomet 2013 metais vyko vaikinų iki 19 metų Europos čempionatas ir jame solidžiai pasirodė šalies rinktinė. Tačiau dabar mes esame akivaizdžiai silpnesni. Greičiausiai būsime paskubėję, tačiau neturiu tvirtos nuomonės.
– Kokius pozityvius dalykus Lietuva galėtų pasiimti iš šio čempionato?
-Futbolo federacija iš finansinės pusės turėtų uždirbti, čempionatas nėra nuostolingas. Mergaitėms galimybė pamatyti aukščiausio lygio varžoves irgi turėtų duoti stimulo tobulėti.
– Ar pralaimėjimai dideliais skirtumais nesumažins ir taip trapaus Lietuvos futbolo populiarumo?
– Sunku atsakyti. Vis tik, mano nuomone, kalbėti apie populiarumo didinimą neturint infrastruktūros yra beprasmiška. Neturime normalių aikščių, o mūsų oro sąlygomis ypač trūksta dengtų maniežų.
Pavyzdžiui islandai turėdami gerokai mažiau gyventojų nei Vilnius yra pasistatę septynias pilnų matmenų dengtas aikštes. Štai lenkai skaičiuoja, kad mieste vienas maniežas aprūpina tik 80 tūkstančių gyventojų. Mes turėtume sudaryti sąlygas jaunimui sportuoti. Juk nuo to priklauso vaikų užimtumas, o vėliau nereiks sveikatos apsaugos ministrui galvoti apie alkoholio draudimus ir panašiai.
– Matome, kad moterų futbole Šiaulių „Gintros“ komanda demonstruoja puikius rezultatus. Atsižvelgiant į tai gal buvo galima tikėtis geresnio žaidimo iš mergaičių šiame čempionate?
-Matote, Šiaulių komandą į priekį smarkiai tempia legionierės. Jau vyrų futbole turime nemenką lygių skirtumą tarp stipresnių komandų ir mūsiškių, o pas moteris tas skirtumas dar didesnis. Tokia WU17 rinktinė yra naujiena Lietuvoje, sukurta visai nesenai.
– Ko galėjo tikėtis futbolo funkcionieriai iš šio čempionato organizavimo?
– Jie gal stebuklo tikėjosi. Žinoma, turbūt buvo norima pritraukti daugiau mergaičių ateiti žaisti su kamuoliu, tačiau tik laikas parodys ar čempionatas duos teigiamą impulsą, ar neigiamą. Bet žinant visą realią situaciją ir objektyviai vertinant tik naivuolis galėjo tikėtis geresnių rezultatų, o naivuolių mes turime nemažai.
Tiesa, mano nuomone, bet koks tokio kalibro renginys atneša naudą. Žmonės pamato, išgirsta kur yra Lietuva.