Senąją futbolo gvardiją įsiutinęs Edvinas Eimontas deda tašką: LFF nebeturi prezidento

2017 m. gegužės 18 d. 15:34
Lrytas.lt
Vos saujelė susirinkusiųjų prašė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) pokyčių, kai Vilniuje į „Crowne Plaza“ viešbutyje surengtą konferenciją sugūžėjo šalies futbolo „grietinėlė“, tačiau sulaukė veikiau blogo ženklo nei gerųjų naujienų.
Daugiau nuotraukų (45)
Dar neprasidėjus Lietuvos futbolui itin svarbiai konferencijai LFF prezidentas Edvinas Eimontas socialiniame tinkle „Facebook“ pareiškė, kad palieka savo postą.
Jeigu balandžio viduryje E.Eimontas LFF vykdomajam komitetui pateikė pareiškimą, bet vėliau sugrįžo, tai šįkart tokios naujienos jis neišgirs.
Penkiolika mėnesių LFF vadovavęs E.Eimontas spėjo sukelti audringą permainų vėja LFF, tačiau šalies futbolo senoji gvardija tarsi Gleno Cooko knygos („Juodoji gvardija) herojai išsisuko iš keblios situacijos.
Tik knygoje toji gvardija buvo tarsi herojai ir skaitant juos laikydavai geriečiais, o Lietuvos futbolo realybėje tai – Stasio Stankaus kariauna, neketinanti iš savo savo rankų paleisti galios skeptro. 
„O kalbant apie jas – šiandien yra itin palankios sąlygos pokyčių įgyvendinimui: parengtas ir suderintas gerojo valdymo raportas, atnaujinta strategija, tobulinamas sporto finansavimo modelis valstybės mastu, dabar diskutuosime dėl įstatų. Kad ir kokie bus sprendimai, tikiu, kad jie bus vedini vertybinių paskatų. Dar reikėtų nepamiršti ir to, kad futbolas – populiariausias sportas pasaulyje, užtikrintas sklandus finansavimas, - „Facebook“ rašė E.Eimontas. - Šiandien yra ta diena, kai jaučiuosi savo pažadą futbolo bendruomenei ištesėjęs ir tai yra paskutinė mano darbo diena, einant Prezidento pareigas."
Siūlė revoliuciją 
Lietuvos rinktinės vairą perėmusio Edgaro Jankausko darbais besidžiaugęs E.Eimontas per penkiolika mėnesių sugebėjo gerokai įsiutinti senąją gvardiją, tačiau tikru ginklu jis užsimojo visai neseniai. E.Eimontas pristatė „Gerojo valdymo praktiką“, kuri iš esmės reiškė revoliuciją, o senosios gvardijos vyrukams – labai menką įtaką. 
E.Eimontas siūlė iš esmės keisti įstatus ir sulaukė užtarimo iš UEFA bei FIFA organizacijų, dar neseniai viešai valiusių savo mundurą po korupcijos skandalų. 
Būtent įstatų pakeitimo klausimas ir yra svarstomas ketvirtadienį, kur keletas futbolo gerbėjų reikalavo LFF keistis, o S.Stankų – trauktis. 
Išgirdę pasiūlymus sukūrė savo versiją
Jau dabar aišku, kad LFF konferencija nedrįs priimti visų pokyčių pasiūlymų, o į sąrašą įtrauks tik tuos, kuriems labiau tiktų „kosmetinių pokyčių“ etiketė, o ne tikrų permainų pavadinimas.
LFF konferencijoje iš viso sprendimai priimami 80 balsų. Juos sudaro 16 narių – 6 šakinės asociacijos (Vaikų ir jaunių, salės, moterų, masinio futbolo, Techninio vystymo ir Teisėjų) ir 10 Lietuvos apskričių federacijų. Visi nariai siunčia po 5 delegatus. 
Tačiau E.Eimontui tokie įstatai neįtiko. Neįtiko jie ir daugeliui sirgalių bei Lietuvos futbolo klubams, kurių priekyje anksčiau stovėjo Deividas Šemberas, kuris juokėsi, kai išgirdo, kad senosios gvardijos atstovai „planuoja priimti 80 procentų siūlomų pokyčių.“
Pagal „Gerojo valdymo praktiką“, kiekvienas narys turėtų po vieną balsą, tačiau narių skaičius padidėtų. E.Eimontas aktyviai siūlė į valdymą įtraukti Lietuvos futbolo klubus, kurie turėtų atitikti tam tikrus kriterijus. 
Būtent klubų įsitraukimas ir reikštų kirtį esamai sistemai, kuri jau spėjo paruošti alternatyvius siūlymus.
Ketvirtadienį LFF planuoja spaudos konferenciją, kuri turėtų vykti 17 valandą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.