Lietuvos futbolo klerkai tarė žodį – maištininkų federacijoje daugiau nebus

2017 m. gegužės 18 d. 18:28
Edvinas Eimontas vartoja žodį „pergalė“, nors iš esmės buvo sutriuškintas. Lietuvos futbolo federacija (LFF) džiaugiasi permainomis, nors iš esmės tų didžiųjų pokyčių, kurie turėjo visiems laikams pakeisti nieko nežavintį veidą, nėra. 
Daugiau nuotraukų (17)
LFF konferencijos dalyviai atliko „kosmetinį“ remontą, o generalinis direktorius Nerijus Dunauskas kartu su teisininke pažadėjo „dar“. 
E.Eimontas tada jau buvo palikęs „Victoria Plaza“ viešbutį. Kaip eilinis pilietis, kuris visai neseniai LFF koridoriuose smarkiai išgąsdino senosios gvardijos veikėjus ir buvo nugalėtas.
Ateityje tokių prezidentų LFF nebebus. Konferencijoje nuspręsta, kad LFF prezidentas nuo šiol bus reprezentacinis. 
Kitaip tariant, daugiau jokių „Gerojo valdymo praktikų“ ir siekių reformuoti iki šiol saviems taip gerai tarnavusią struktūrą.
Kodėl?
Teisininkė Neringa Kurlavičienė pateikė savo nuomonę: „Prezidentas negali sėdėti ant dvejų kėdžių. Tiesiog per daug darbo“. 
Bet paklausta apie tai, ar E.Eimontas per 15 mėnesių kažko nesuspėjo, kad ji susidarė tokį įspūdį, viską nusuko gan tradicine linkme - „taip nusprendė ir balsavo konferencija.“
Tad ir vėl verčiama klausti: „Kur tai veda?“
Radikaliems pokyčiams reikia laiko?
E.Eimontas jau anksčiau buvo sukėlęs didžiulį šurmulį, kai pirmą kartą pajutęs nuožmų pasipriešinimą Vykdomajam komitetui pareiškė, kad traukiasi. Tada jis padėjo lapą ant stalo Marijampolėje ir išvyko į UEFA būstinę. 
Tačiau sugrįžus prie kiekvieno peties stovėjo po UEFA ir FIFA atstovą, o E.Eimontas pareiškė, kad visgi niekur nesitrauks. Jis stojo į paskutinę kovą. 
Ketvirtadienį E.Eimontas šį mūšį, kuris nublanksta prieš istorijos, kai per LFF prezidento rinkimus delegatai buvo prie radijatorių rakinami antrankiais, galutinai pralaimėjo.
Bet visada pasitempęs E.Eimontas išliko diplomatiškas ir visas emocijas ir, galbūt, tikras mintis slėpė vešlioje barzdelėje, kokios dabar madingos.
„Nesakau, kad tai – patys prasčiausi principai. Tikiuosi, kad antrajame forume atsiras papildomų iniciatyvų ir pasiūlymų. Bus bandoma pritraukti daugiau žmonių ir nuspręsta patvirtinti kadencijas, o tai – teigiama. Tai nebuvo mano siūlyti įstatai, bet galbūt tam reikia laiko“, - kalbėjo jis. 
Jo pristatyti pokyčiai sulaukė vos 6 balsų. Narių projektui atiteko 68 balsai.
Prezidentas – tarsi dekoracija 
LFF sistema šįkart nebuvo ta kietakaktė. Strateginiai ėjimai buvo žengti, o šie, bent jau E.Eimontui, suteikė vilties, kad ateityje tų pokyčių bus dar daugiau. 
Apie tai kalbėjo ir N.Dunauskas, kuris ketvirtadienį nedrįso pasakyti, ar sieks LFF prezidento posto. Kita vertus, kam toks postas, jeigu mėgsti valdžią, o prezidento kėdė jos praktiškai nesuteiktų. 

„Aš atėjau tada, kai buvo kitokia prezidento funkcija. Su dabartine įstatų versija aš savęs nematau“, - paprastai, bet labai iškalbingai visą situaciją apibrėžė E.Eimontas.
Dabar visos galios – generalinio direktoriaus N.Dunausko ir Vykdomojo komiteto, kuriuo taip puikiai žongliruoja „pilkasis kardinolas“ Stasys Stankus, rankose. 

Kodėl vartojo žodį „pergalė“? 
E.Eimontas nenorėjo sutikti su „pralaimėjimo“ sąvoka, o žodžiui „pergalė“ turėjo sąvąjį paaiškinimą.
„Nemanau, kad niekas nepasikeis. Kiekvienas mažas žingsnis, postūmis yra judėjimas į priekį. Netgi jeigu pakeitimus vadinsime „kosmetiniais“. Vykdomojo komiteto narų skaičiaus išplėtimas – į gerą. Galbūt iš pradžių tai neveiks taip, kaip galvojame, bet tai yra gerai“, - kalbėjo E.Eimontas. 
Kartais sunku patikėti, kad tai tenkina E.Eimontą ar visą Lietuvos futbolo bendruomenę, bet buvęs LFF prezidentas visuomet mėgdavo teigiamą diplomatiją. 
„Jie pasirinko britų modelį, kuomet viskas priklauso nuo direktoraus, tad kitas žingsnis, kurį turėtų padaryti LFF – į valdymą įtraukti kuo daugiau nepriklausomų žmonių. Būtent taip padarė Airijos ar Anglijos federacijos“, - kalbėjo E.Eimontas.
E.Eimontas siekė Vykdomojo komiteto praplėtimo, tad tai ir laiko „pergale“, tačiau futbolo klubų įtraukimas liko kažkur toli. 

Koks yra Lietuvos futbolas po gegužės 18 dienos LFF konferencijos? 
E.Eimontas tapo civiliu, o jo pareigos laikinai atiteko viceprezidentui Vidmantui Butkevičiui. LFF savo prezidentą gali rinkt birželio 12 ar liepos 23 dienomis. Tarp kandidatų – ir tas pats N.Dunauskas, ir Tomas Danilevičius ar politikas Gintautas Babravičius. 
LFF visas galias turi Vykdomasis komitetas ir generalinis direktorius.
LFF nusprendė išplėsti Vykdomąjį komitetą. Balsus nuo šiol turės ne 6, o 10 futbolo apskričių. Į valdymą papildomai įtraukta Lietuvos futbolo A lyga, bet ne visi Lietuvos futbolo klubai, kokius siūlė E.Eimontas. Valdyme dalyvaus ir nepriklausomas asmuo, kuris, pasak rekomendacijų, būtinai turi būti moteris. 
Generalinis direktorius nuo šiol bus atskaitingas Vykdomajam komitetui už biudžetą.
LFF prižiūrės vidaus revizorius, klerkų biografijas ir veiksmus stebės Etikos komitetas. 
LFF prezidentas ir Vykdomojo komiteto nariai galės dirbti tris kadencijas po ketverius metus. 
Lietuvos futbolo A lyga vis dar neturi nuolatinio prezidento.
LFF direktorius Nerijus Dunauskas

„Labai gerai, kad po daugelio metų atnaujinti įstatai. Atnaujinta – daugelis dalykų. Viskas padaryta atsižvelgiant į darbo grupės raportą. Išplėtėme vykdomojo komiteto narių skaičių iki 20. VK galės priimti galbūt geresnius sprendimus.“

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.