V.Butkevičiaus teigimu, buvo suklastotas posėdžio protokolas, kuriuo E.Eimontui buvo paskirtas 3300 eurų „į rankas“ atlyginimas. Neva po korekcijų alga padidėjo iki 4000 eurų, o su priedais jis gavo dar daugiau.
„Gruodį – 6900, sausį – 4300, vasarį – 5700 eurų“, – tokia E.Eimonto alga nurodoma V.Butkevičiaus laiške.
LFF viceprezidentas savo laiške taip teigė, kad LFF finansinė padėtis yra blogiausia per visą istoriją.
„Absoliučiai visas federacijos turtas yra užstatytas, kreditinė linija 2 500 000 eurų yra išsekusi, „Futbolo projektams“ federacijos suteikta 2 200 000 eurų paskola faktiškai prarasta“, – tokius teiginius pateikė V.Butkevičius.
E.Eimontas pirmadienį 11 val. surengė savo spaudos konferenciją, kurioje paaiškino situaciją.
„Man pasakė, kad būtų stabdomos visos reformos ir supratau, kad Vykdomame komitete netekau balanso, netekau palaikymo“, – pirmadienį tikino apie esamą raštą ir neviešą susitikimą pasakojęs vis dar LFF prezidentas E.Eimontas.
Kaip teigė LFF vadovas, po pokalbių su Vykdomojo komiteto nariais jis suprato, kad oponentams būtina LFF vadovo postas. Neoficialiai buvo teigiama, kad visos pusės ramiai reaguos į E.Eimonto pasitraukimą – jokių „juodųjų“ technologijų nebus.
„Tačiau pamačiau, kad buvo nuspręsta ne tik perimti vadovo kėdę, tačiau sunaikinti visą įdirbį ir sunaikinti mane“, – apie pirmadienio raštą kalbėjo E.Eimontas.
Taip pat matydamas, kad vyksta šalies futbolo griovimas, pats E.Eimontas pirmadienį pareiškė, kad atšaukia savo pasitraukimą iš LFF prezidento posto.
„Aš atšaukiu savo pareiškimą. Kviečiu į Lietuvą UEFA ir FIFA atstovus, kad įvertintų mano pusantrų metų darbą, pasižiūrėtų, kas nuveikta“, – dėstė E.Eimontas.
Kalbėdamas apie pokyčius, E. Eimontas akcentavo, kad dabar yra kritinis metas. „Turime suprasti: per pastaruosius pusantrų metų pavyko padaryti nemažai, tačiau čia yra daugiausia, ką galime išpešti dabar galiojančių įstatų ribose. Privalome federacijos duris atverti visai futbolo bendruomenei, ne tik išrinktiesiems. Jeigu norime pokyčių, pirmiausia turi plėstis vykdomasis komitetas, didėti kongreso narių skaičius“, – teigia E. Eimontas.
Praėjusią savaitę LFF prezidentas vyko į planuotą susitikimą su UEFA ir FIFA gerojo valdymo pokyčių strategijos pristatymui. UEFA ir FIFA išreiškė visapusišką palaikymą.
Gegužės pradžioje į Lietuvą atvyksta UEFA ir FIFA delegacijos, jų darbotvarkėje numatyti pagrindiniai klausimai susiję su Lietuvos futbolo pokyčių strategija ir įstatų keitimu.
„UEFA ir FIFA ženkliai prisidėjo prie gerojo valdymo pokyčių strategijos, tad jų akys nukreiptos į Lietuvą, kaip mums pavyks ją įgyvendinti. Pokyčiai neišvengiami – piktybiški pasipriešinimai įsileisti visą futbolo bendruomenę turi būti įveikti, tik tada galėsime kalbėti apie tolesnį Lietuvos futbolo vystymąsi“, – akcentavo LFF prezidentas.
E. Eimontas teigė, kad gerojo šalies futbolo valdymo pokyčių strategija bus įgyvendinta patvirtinus naujus LFF įstatus.
„Jų patvirtinimo data buvo numatyta gegužės 18 d., tačiau praėjusį penktadienį paaiškėjo, kad šis klausimas iš darbotvarkės bus išimtas. Trumpai tariant – procesas bus vilkinamas. Tarp vykdomojo komiteto narių yra žmonių, kurie iš paskutiniųjų priešinasi skaidrumo didinimui, struktūros peržiūroms. Visgi praėjusią savaitę sulaukiau labai daug palaikymo iš futbolo bendruomenės, matau, kad jai inicijuojamų pokyčių reikia. Ne kartą sakiau – prezidento kėdės nesilaikau, esu čia dėl pokyčių. Ir kol jie neįvyks visos futbolo bendruomenės labui, jaučiu pareigą tęsti pradėtus darbus“, – tikina LFF prezidentas.
– Rašte teigiama, kad LFF finansinė situacija yra blogiausia per visą istorija. Tai tiesa?, – buvo paklaustas LFF vedlys E.Eimontas.
– Žinojau, kad bus apie tai klausiama, nes buvo mesti rimti kaltinimai. Paprašiau buhalterijos ataskaitos ir per metus skolos sumažėjo 37 procentais. Tai tokia yra oficiali statistika, o ne kalbos... Jokių LFF bankroto požymių nėra ir nebuvo. Mūsų biudžetas, kurį patvirtino konferencija, yra vykdomas – turime 7 mln. eurų ir viską vykdome. Taip, metų pradžioje būna šiokių tokių problemų, bet tai laikina.
– Tai jūs atšaukiate savo skelbtą atsistatydinimą?
– Taip. Aš parašysiu pareiškimą viceprezidentui, kad atsiimu savo pirmąjį pareiškimą. Ir pasilieku federacijoje ir jai vadovausiu ne dėl kėdės – aš noriu, kad tęstųsi reformos Lietuvos futbole. Tik todėl... Kad nebūtų užgniaužtos visos jau metus vykstančios reformos.
– Kaip jau galima suprasti, jūs neturite palaikymo LFF Vykdomajame komitete. Kaip jūs sakote, jūsų ir futbolo ateitį lems ne Vykdomojo komiteto žmonės, o LFF konferencija. Tikitės, kad metinė gegužės 18 dieną vyksianti konferencija jums bus sėkminga? Bus nauji įstatai ir futbolas žengs reformų keliu?
– Aš dabar su dar didesniu noru bandysiu aiškinti visiems, kokios reformos vyksta, kokios jos bus ir kaip turi atrodyti Lietuvos futbolas. Pasakysiu UEFA prezidento žodžius, pasakytus per Helsinkio konferenciją: „Nebijokime daryti darbus“. Ir aš nenoriu bijoti. Viską reikia pradėti nuo įstatų pakeitimo ir tai konferencijoje sieksiu įgyvendinti.
– Jums mestas kaltinimas, kad buvo klastojami dokumentai ir jūs gaunate nerealius pinigus?
– Kiek man yra žinoma, esu pirmasis futbolo prezidentas, kurio alga tvirtinama oficialiai Vykdomojo komiteto narių. Tad kalbos, kad viskas buvo klastota yra nesąmonė. Mano algą tvirtinu ne aš, o Vykdomasis. Tai yra melaginga informacija, kad kažką klastoju. Aš gaunu tokią algą, kurią gaudavo mano pirmtakas – tiek pat jis gaudavo, tad nieko netikėto nėra.
– Jūs tikinote, kad pasitraukti žadėjote tik todėl, kad vyko savotiškas šantažas. Kodėl buvo priimtas toks sprendimas?
– Tai buvo pirminė žmogaus reakcija. Galvojau, kad reikia kažkam mano krėslo, neturiu palaikymo, todėl gal ir reikia išeiti. Be to, norėjau apsaugoti šeimą nuo totalaus spaudimo. Tačiau supratau, kad kalba eina ne tik apie kėdę, o reformas apskritai. Velykos yra stebuklų metas – gerai viską apmąsčiau ir supratau, kad šantažas yra niekis prieš tai, jei reformos stotų. Ar ta pirminė mano reakcija nebuvo klaida? Visi žmonės esame – taip, galbūt, aš paskubėjau su savo atsistatydinimo pareiškimu.
– Tai ką privalės birželio 12 dieną rinkti neeilinėje LFF rinkimų konferencijoje? Juk susirinkimas jau paskelbtas.
– Nežinau, ką rinks. Manau, kad dabar bus bandoma mane atstatydinti – gegužės 18 dieną bus bandoma surinkti dvi trečiąsias konferencijos delegatų balsų, kad bučiau patrauktas. Tuomet būtų renkamas naujas LFF prezidentas. Greičiausiai, tie, kas nori versti mane, darys būtent taip.
– Kodėl neįvardinate tų žmonių, kurie bando jus nuversti? Kaip jūs dabar bendraujate su jus iš posto verčiančiu generaliniu sekretoriumi Nerijumi Dunausku?
– Šiandien ryte pasisveikinome. Ir viskas. O tuos visus žmonės, kurie bando versti teisėtą LFF prezidentą, jūs žinote patys. Jūs galite juos patys viešai minėti – juk visi juos žino. Nežinau, kodėl žiniasklaida to nedaro.
- Jūs sakote, kad tikitės futbolo visuomenės palaikymo. Tačiau šiemet Federacija lyg ir šaudė sau į koją – įvesti norėjo mėgėjo licenciją, futbolo stadiono nuomos padidinimas, teisėjų apmokėjimo užkrovimas ant klubų. Kas tai darė – gal tai kitų jūsų oponentų idėjos, norint jus dikskredituoti?
– Aš esu federacijos vadovas ir esu atsakingas už viską. Tad negaliu pasakyti, kad viskas be mano žinios daroma. Visus sprendimus numato ir įgyvendina ne Prezidentas, o Vykdomasis komitetas. Manau, dalis nepopuliarių sprendimų buvo pateikti labai formaliai, nepaaiškinus situacijos. Sakysime, su mėgėjo licencija, viskas buvo lyg iš kabineto „nuleista“ mėgėjams, nieko nepaaiškinus ir labai nelaiku. Dėl stadiono kaštų – viskas brangsta, aš nieko negaliu su tuo padaryti.
– Jau dabar pradėtos kalbos, kas galėtų perimti LFF prezidento postą. Buvo minima ir Tomo Danilevičiaus pavardė. Kaip jums tas gandas?
– Aš daug gandų girdėjau. Ir šitą esu girdėjęs. Manau, kuo daugiau kandidatų, daugiau norinčių vesti į priekį futbolą, tuo geriau. Svarbu, kad žmonės nori reformuoti futbolo veiklą, o ne stabdyti ją.