Vokietijos futbolo ašaros: kodėl „Euro 2016“ favoritai išskydo?

2016 m. liepos 15 d. 21:14
Vokietija liko šokiruota. Pasaulio čempionai žengė į „Euro 2016“ turnyrą pasirengę užkariauti ir Europos žemyną, bet pusfinalyje gavo riebų antausį nuo šeimininkų prancūzų.
Daugiau nuotraukų (7)
Prancūzija 2:0 nugalėjo vokiečius, kurie nesugebėjo išnaudoti savo progų.
Ši Vokietijos rinktinės nesėkmė nemažai pasakė apie pačią komandą ir jos trūkumus.
O svarbiausia – jaunąją kartą, kuri taip ir nesugebėjo užpildyti spragos, atsiradusios po triumfo 2014 metų pasaulio čempionate.
Po triumfo Brazilijoje pasitraukus kairiojo krašto gynėjui Philippui Lahmui, centro gynėjui Per Mertesackeriui ir įvarčių mašinai Mirsolavui Klose Vokietija tarsi sustingo.
Jų rinktinė išsaugojo galingus pabūklus, bet prireikė naujų šaulių.
Vokietijos rinktinės kokybė krito ir tai pastebėti buvo galima jau „Euro 2016“ atrankoje.
Sunkiai iškovotą pergalę prieš Škotiją lydėjo pralaimėjimas Lenkijai ir lygiosios namuose su Airija. Joachimo Loewo komanda Dubline airiams netgi sugebėjo pralaimėti.
Kelionė atrankoje buvo gerokai sunkesnė nei kas nors galėjo tikėtis.
Užėmė žvaigždžių vietas
Rinktinės žaidėjų pasitraukimas sužeidė komandą, nors anksčiau mažiau žinomas gynėjas Jonas Hectoras patikimai pakeitė Ph.Lahmą, Matsas Hummelsas ir Jerome'as Boatengas suformavo solidžią centro gynėjų grandį, o sugrįžęs Mario Gomezas įsiliejo į atakas.
M.Gomezas dėl prastos formos buvo priverstas praleisti pasaulio čempionatą, bet „Euro 2016“ pirmenybėse mušė įvarčius. Pirmąjį įmušė Šiaurės Airijai, o tada Slovakijai.
Sirgaliams tai patiko, bet M.Gomezas buvo vienintelis reguliarus starto puolėjas, kuris atrodė galįs mušti. Thomas Muelleris pateko į nemalonią sausrą, o Mario Goetze iškrito po poros grupių rungtynių.
Mesutas Ozilas irgi strigo.
Jis galiausiai įmušė per ketvirtfinalį į Italijos vartus, bet buvo vienas iš tų, kurie per 11 metrų baudinių seriją sugebėjo nepataikyti. Anksčiau tik du vokiečiai yra neįmušė per 11 metrų baudinių seriją. M.Ozilas taip pat neįmušė 11 metrų baudinio per rungtynes su Slovakija.
Puolėjai pavedė
Kai M.Gomezui įplyšo šlaunies raumuo, Vokietija neturėjo, kuo jį pakeisti. M.Goetze nebuvo pastebėtas, nors įprastai žaidžia „netikrojo devyneto“ pozicijoje. Andre Schuerrle nepelnė pasitikėjimo, kai grupių etape neįtikino trenerio. Lukas Podolski žaidė tik prieš Slovakiją.
Priekinę liniją į kovą prieš prancūzus vedė Th.Muelleris. Jį lydėjo ta pati karma kaip ir per dešimt ankstesnių rungtynių – turėjo daugybę progų, bet nė karto neįmušė.
Dar pirmajame kėlinyje iššvaistyta proga kirto per pasitikėjimą savimi. Tada jis spyrė iš toli, nusprendęs nejudėti arčiau prie vartų.
J.Loewas 67 minutę į aikštę metė M.Goetze, o 79-ąją turnyre debiutavo „Schalke“ puolėjas Leroy Sane. Bet buvo per vėlu. Antoine Griezmannas jau buvo įmušęs dukart.
Nepasitikėjo jaunimu
A.Griezmannas greičiu, nuostabiais įgūdžiais ir veržlumu rodė takoskyrą tarp dvejų komandų. Jo netikėti proveržiai vertė stotis sirgalius, o vokiečiai tuo metu kliovėsi aukštais skersais perdavimais į baudos aikštelę ar smūgiais iš toliau.
Nė vienas vokiečių futbolininkas nesukėlė tokios grėsmės, kokią kėlė 25 metų prancūzų puolėjas.
J.Loewo pastangos dužo. Trenerio nenoras pasitikėti jaunais žaidėjais, kaip 20 metų L.Sane, turnyro starte lėmė prastą žaidimą momentu, kai strategui iš jų reikėjo maksimumo. Futbolininkams tiesiog trūko pasitikėjimo savimi.
Ir nors prieš turnyrą bei rungtynes su Prancūzija buvo abejonių dėl Bastiano Scwheinsteigerio formos, J.Loewas nusprendė pasirinkti būtent 31 metų veteraną. Dortmundo „Borussia“ 20 metų saugas Julianas Weiglas „Euro 2016“ čempionate taip ir liko nepanaudotu futbolininku.
Turi dvejus metus
B.Schweinsteigeris nepadarė to, ką privalėjo. Galų gale būtent jo žaidimas ranka leido A.Griezmannui rungtynėse atidaryti savo įvarčių sąskaitą nuo 11 metrų žymos. Dėl antrojo įvarčio buvo kaltas kitas J.Loewo pasaulio čempionų komandos narys vartininkas Manuelis Neueris.
Ir nors Vokietijos rinktinė kamuolį kontroliavo 65 procentų laiko, ji atliko mažiau smūgių į vartų plotą. Vokiečiai mušė 6 kartus, prancūzai – 7.
Jau per pridėtą laiką M.Goetze sukūrė pavojingą ataką. Buvo arti įvarčio, bet nepakankamai. Tai tik įrėmino vokiečių tikslumo trūkumą.
Vokietija jau nėra ta lengvai lyg peiliu per sviestą dirbanti komanda, galinti laisvų laisviausiai mušti įvarčius. Vokietija jau nėra ta komanda, kuri pasaulio futbolo čempionato pusfinalyje 7:1 sumalė į miltus ir po aikštę išbarstė Brazilijos rinktinę.
J.Loewas dabar turi dvejus metus surasti, kuo pakeisti pro šalį šaudančius praeities herojus, jeigu nori apginti titulą Rusijoje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.