Tačiau dabar komandos pavadinimas linksniuojamas negražiuoju.
Paaiškėjo, kad Afrikos komanda sutiko dalyvauti rungtynėse, kurių rezultatą lėmė korumpuoti teisėjai.
„The Telegraph“ ir „Channel 4” skandalą atskleidė po šešis mėnesius trukusio tyrimo. Žurnalistai jį pradėjo, kai gavo informacijos, kad kai kurios futbolo asociacijos glaudžiai bendradarbiauja su nusikaltėlių gaujomis ir siekia pasipelnyti iš draugiškų rungtynių.
„The Telegraph“ žurnalistai bei buvęs FIFA tyrėjas apsimetė investicijų kompanijos atstovais ir pareiškė, kad nori „finansuoti“ rungtynes. Jie sulaukė atsakymo. Registruotas FIFA agentas Christopheris Forsythe'as bei vienas GFA vadovų Obedas Nketiahas gyrėsi, kad jie gali pasamdyti korumpuotus teisėjus, kurie galėtų lemti rezultatus mačų, kuriuose žaidžia Gana.
GFA prezidentas vėliau susitiko su slaptai dirbusiais reporteriais ir tyrėju. Su jais atėjo ir Ch.Forsythe'as bei O.Nketiahas. Jie visi sutarė, kad Ganos rinktinė žais sutartose rungtynėse, kurių rezultatas bus žinomas.
Kiekvieno sutarto mačo, kuriame žaidžia Ganos rinktinė, kaina – 170 tūkst. JAV dolerių.
„Jūs visada turėsite ateiti pas mus ir pasakyti, kaip norite, kad viskas vyktų. Pasakysite rezultatą. Tad mes paskirsime teisėjus, kurie atliks darbą. Jeigu mačui vadovaus mūsų teisėjai, jūs uždirbsite pinigų“, - aiškino Ch.Forsythe'as.
„Turite kažką duoti ir teisėjams. Jie ketina daug nuveikti, tad turite jiems kažką duoti“, - pabrėžė O.Nketiahas. Jis vadovauja ir Ganos klubui Berekumo „Chelsea“, taip pat priklauso Ganos jaunimo iki 20 metų rinktinės vadovaujamam komitetui.
Ch.Forsythe'as aiškino, kad rungtynės sutariamos visame pasaulyje. Jis gyrėsi, kad gali sutarti rungtynes ir tarp Ganos bei britų komandų. „Teisėjas rungtynių baigti gali lemti visada. Netgi Anglijoje tai nutinka“, - sakė jis.
Per susitikimą Londone „investuotojų“ firmos atstovai klausė, ar jie tikri, kad planas veiks.
„Mes visada renkamės federacijas ir šalis, kurių teisėjus galima prikalbinti“, - sakė Ch.Forsythe'as.
Jis išvardino įvairias Afrikos ir Europos šalis ir pridūrė: „Visada ieškome teisėjo, kuris šoktų pagal mūsų dūdelę.“
Yra nubaustų
Dėl šių žmonių – net ir garsiausi šalies futbolininkai atsiduria šešėlio rankose. Nėra jokių įrodymų ir faktų, kurie leistų manyti, kad jie apie sutartas rungtynes žino, bet su Ganos rinktine žaidžia buvęs „Chelsea“ saugas Michaelis Essienas bei buvęs „Tottenham Hotspur“ žaidėjas Kevinas-Prince'as Boatengas.
Praėjusią savaitę šis žurnalistų tyrimas davė vaisių. Singapūro verslininkai Channas Sankaranas ir Krishna Sanjey Ganeshanas bei buvęs žaidėjas Michaelis Boatengas buvo pripažinti kaltais.
Singapūriečiai buvo nubausti penkerių metų laisvės atėmimo bausme, o M.Boatengas už grotų sėdės aštuoniolika mėnesių.
Ch.Sankaranas ir K.S.Ganeshanas yra susiję su garsiuoju tarptautiniu lažybininku sukčiumi Wilsonu Raj Perumalu, kuris mėgino sukurti susitepusių futbolininkų Anglijoje tinklą.
Pasaulio čempionatui - grėsmė
Praėjusį mėnesį „The Telegraph“ atskleidė, kad pareigūnai sunerimę dėl sukčių bandymo pasiekti Nigerijos ir Škotijos rungtynes, kurios vyko Londone. Nacionalinės nusikaltimų agentūros – britų pareigūnai, prilygstantys FTB JAV – organizuoto nusikalstamumo tyrėjai kreipėsi į FIFA, prašydami informuoti apie mėginimus sutarti rungtynes.
Buvęs FIFA tyrėjas Terry Steansas sakė, kad netgi pasaulio čempionatas bejėgis prieš sukčius.
„Tos nusikaltėlių gaujos turi įspūdingus tinklus visuose futbolo lygiuose. Jie ieškos kiekvienos spragos, kad galėtų augti. Rungtynių sutarimas plinta. Jis vyksta daugelyje valstybių. Nusikaltėlių sindikatai pasiekia įvairiausius lygius – nuo nacionalinio iki tarptautinio. FIFA turi dirbti daugiau“, - sakė T.Steansas.