Kaip į penktadienio rezultatus reagavo užsienio žiniasklaida?

2014 m. birželio 21 d. 15:18
Rolandas V.Eidvilas
Aštuonių įvarčių per dvejas rungtynes įkvėpta Prancūzijos žiniasklaida pradėjo svarstyti, ar „mėlynieji“ gali nukeliauti iki finalo, kostarikiečiai tiesiog džiaugėsi tapę mirtininkų grupės žudikais, italai ir šveicarai negalėjo suprasti, kodėl jų komandos taip išsikvėpė po pirmose rungtynėse iškovotų pergalių, o ekvadoriečiai atgaivino svajones.
Daugiau nuotraukų (1)
Tokios nuotaikos vyravo po penktadienį vykusių pasaulio futbolo pirmenybių rungtynių, kuriose Prancūzija įveikė Šveicariją 5:2, Kosta Rika – Italiją 1:0 ir Ekvadoras – Hondūrą 2:1.
Prancūzija
„L‘Equipe“. „Svaiginama“ (viršelio antraštė).
„Mėlynųjų“ apetitas auga. Penktadienį nugalėję Šveicariją 5:2 Prancūzijos rinktinės žaidėjai buvo patenkinti savo pasirodymu. „Tai – puiki akimirka“, - sakė Mathieu Valbuena.
„Mėlynieji“ dar nepradėjo svajoti. „Per anksti“, - atsakė Mathieu Debuchy, bet rungtynės su Šveicarija patvirtino, kad komanda gali kovoti dėl pasaulio taurės. Šįkart buvo sudoroti net stipresni varžovai negu Hondūras. Jei pirmoji Didier Deschamps‘o futbolininkų pergalė buvo menkinama dėl silpno varžovų pasipriešinimo, puolimo rečitalis prieš Ottmaro Hitzfeldo žaidėjus turėtų būti vertinamas kaip žinia kitoms komandos. „Penki įvarčiai į Šveicarijos vartus nėra niekas“, - pripažino Blaise‘as Matuidi“.
„Le Monde“. „Mėlynieji“ pristatė geriausią savo futbolą prieš Šveicariją“.
„Po 2002 ir 2010 metų nuopolių, kai rinktinė nepateko į antrąjį etapą, šiomis dviem pergalėmis Prancūzijos komanda pradėjo pasaulio čempionatą taip pat, kaip 1998-aisiais. Šlovingaisiais metais rinktinė taip pat laimėjo dvejas pirmąsias rungtynes su Pietų Afrika 3:0 ir Saudo Arabija 4:0, o po to iškovojo pirmąjį pasaulio čempionės vardą.
Brazilijoje Prancūzijos futbolo federacijos oficiali užduotis yra kukli – patekti į ketvirtfinalį“.
„Po vakar surengto festivalio Prancūzija peržengė 100 įvarčių ribą pasaulio pirmenybėse (iki tol buvo įmušusi 99). Tai anksčiau padarė tik Brazilija, Vokietija, Italija ir Argentina“.
„Le Figaro“. „Įspūdingi „Mėlynieji“!
„Mėlynieji“ atliko odę džiaugsmui.
Staigiai ir nepriekaištingai. Penktadienį nugalėjusi stiprią ir vertinamą Šveicarijos rinktinę, Prancūzijos komanda parodė, kad tapo futbolo jėga, galinčia įvaryti baimės bet kuriam varžovui. Surengę kone geriausią pasirodymą nuo pasaulio pirmenybių pradžios „Mėlynieji“ kirto iš peties ir pasiuntė pasauliui žinią.
Prancūzija parodė, kad gali atlikti svarbų vaidmenį turnyre, kuriame favoritai krinta kaip musės, o Ispanija ir Anglija jau išsiųstos namo“.
„Parodę jėgą prieš šveicarus, žaidėjai pabrėžė, kad tai yra bendrų pastangų rezultatas“.
„Le Parisien“. „Įspūdingi „Mėlynieji“.
„Svajonė auga ir, atrodo, neturi ribų. Atsivėrė nauji horizontai ir po neįtikinamų atrankos mėnesių, nepamirštant trijų praėjusių baigiamųjų turnyrų, įskaitant Europos pirmenybes, jau galima paklausti, kiek „Mėlynieji“ gali nukeliauti pasaulio čempionate Brazilijoje?“
„Staigmena? Buvo tikimasi, kad D.Deschamps‘o vyrai gali skrieti, nugramzdinti užmarštin blogus prisiminimus ir laimėti, bet tokios sėkmės, tokio jausmų sprogimo ir tiek teigiamų pojūčių nesitikėta. Po vienerių ir dar pusės rungtynių Hugo Lloris komandos draugai jau buvo įmušę šešis įvarčius ir įkėlę vieną koją į aštuntfinalį.
Šioje varžybų stadijoje mes taip jautėmes tik 1998-aisiais po dviejų pergalių prieš Pietų Afriką ir Saudo Arabiją. O 2006-aisiais? Šioje stadijoje Raymond‘o Domenecho komanda turėjo vos 2 taškus, o finalo negalėjome matyti net pro stipriausius žiūronus“.
„Mėlynieji“ buvo laikomi turnyro autsaideriais? Šis teiginys kiekvieną dieną vis silpnėja“.
„Liberation“. „5:2. Prancūzija pasiėmė banką“.
„La Depeche“. „Mėlynoji samba“.
Šveicarija
„Neue Zurcher Zeitung“. „Netvarka ir nuopolis“.
„Lėtas tempas, pozicinės klaidos, kamuolio nebranginimas ir netikslūs perdavimai. Šveicarijos rinktinė kovojo su savo trūkumais, bet jos varžovė buvo daug pranašesnė Prancūzija.
Šveicarijos rinktinės trūkumai šią dieną buvo akivaizdūs. Trūkumai iš esmės buvo tie patys kaip kelis pastaruosius mėnesius ir juos buvo galima pamatyti ir per rungtynes su Ekvadoru. Šios komandos problemos yra įsisenėjusios, ji nesugeba nustebinti varžovų, yra lėta ir nuspėjama.
Komandos kūrybingiausias elementas Xherdanas Shaqiri privalo daugiausia pasikliauti savimi. Vietoj Valentino Stockerio ir Josipo Drmičiaus kraštuose žaidę Admiras Mehmedi ir Harisas Seferovičius nepadarė puolimo judresniu. Akivaizdu, kad priežastys yra gilesnės negu konkretūs žaidėjai“.
„Tribune de Geneve“. „2014-ųjų birželio 20-oji. Sudaužymas Salvadore“.
„Nugalėta 5:2, atsilikusi 5:0, Šveicarija toliau turi gerų galimybių užimti antrąją vietą. Šveicarijai nebežiūri Prancūzijai į akis. Prieš aštuonerius metus Štutgarte sužaidusi lygiosiomis 0:0, Šveicarija buvo „Trispalvių“ sudaužyta Salvadore, kur patyrė vieną didžiausių pralaimėjimų per savo istoriją.
„Corriere del Ticino“. „Košmariškas Šveicarijos pasirodymas“.
„Salvadore rungtynių tarp Šveicarijos ir Prancūzijos nebuvo. Užalpės kaimynai viską sutvarkė staigiu Olivier Giroud ir Blaise‘o Matuidi „viens-du“ pirmajame kėlinyje, po to dominavo prieš „raudonkryžius“, kurie darė daug individualių klaidų ir turėjo milžiniškų sunkumų gindamiesi (Steve Von Bergenas dėl traumos turėjo išeiti jau 9-ąją min. ir jį pakeitė Philippe‘as Senderos)“.
„Blick“. „Prancūzija sutriuškino Šveicariją“.
„Vienuoliką mažų šveicarų pervažiavo greitaeigis Prancūzijos traukinys. Ar atvykome į galutinę pasaulio čempionato stotį?
Šveicarijai nesisekė nuo pat pradžių. O.Giroud aukštai pakelta koja pataikė S.Von Bergenui į veidą, bet olandas teisėjas Bjornas Kuipersas net neparodė geltonos kortelės. Gynėjas liko gulėti, o po to buvo išvežtas į ligoninę, o nuo rungtynių pradžios praėjus vos 9 minutėms 26 laipsnių karštyje ir 69 procentų drėgmėje į šaltą vandenį buvo įmestas Ph.Senderos“.
„Kas nutiko Valonui Behrami? V.Behrami, rinktinės didvyris per rungtynes su Ekvadoru, buvo dėl visko kalčiausias per mačą su Prancūzija. Ar jis tikrai pasirengęs pasaulio čempionatui?“
„La Matin“. „Šveicarija paskandinta“.
„La Liberte“. „Prancūzija išjuokė Šveicariją“.
Kosta Rika
„La Nacion“. „Tarp mirtininkų grupės milžinų šlovėje maudosi Kosta Rika“
„Šlovė Kosta Rikai. Tikų futbolas išgyvena šlovingiausias savo istorijos dienas ir dėkoja komandai, kuri nenorėjo vilkėti Pelenės suknelės. Žadėjusi staigmenų ji nuvertė mirtininkų grupės milžinus. Kosta Rika į Braziliją atvyko ne dalyvauti ar žaisti, o laimėti ir nugalėti. Milžinai yra mėlyni ir raudoni“. crhoy.com. „Esame aštuntfinalyje. Kosta Rika rašo istoriją!“
„Džiaugsmo ašaras braukia kiekvienas iš keturių milijonų kostarikiečių, sujaudintų nacionalinės komandos, kuri Resifėje nugalėjo Italiją.
Žaisdama kaip visada, aukštai pakelta galva, o po 90 minučių aukštai pakėlusi ir rankas, taip pažymėdama patekimą į pasaulio čempionato atkrintamąsias varžybas.
Vienuolika karių, šįkart vilkėjusių baltai, žaidė savo gyvenimo rungtynes, o futbolo dievai atlygino jiems aukso verta pergale ir paskelbė nacionalinę šventę“.
„40-ąją minutę Joelis Campbellas nusivarė kamuolį, parodė talentą pergudraudamas porą varžovų ir griuvo baudos aikštelėje, bet čilietis teisėjas Enrique Ossesas užmerkė akis lyg nieko nebūtų nutikę.
Tai užgavo tikų savimeilę, kurie toliau ieškojo kelio į istoriją.
Cristianas Bolano perėmė kamuolį aikštės viduryje, perdavė Juniorui Diazui, šis skersavo į vidurį tiesiai ant galvos Bryanui Ruizui, kuris pasiuntė kamuolį į tinklą ir pasinėrė į šlovę.
„Goooooool“ nuaidėjo visoje Brazilijoje ir Kosta Rikoje nuo Baltųjų Uolų iki Kanoaso Perėjos. Antrajame kėlinyje „Trispalviai“ toliau žaidė saugiai ir, nors patys neturėjo progų įmušti, Keyloro Navaso vartams pavojus nekilo. Kai tik italai atakuodavo, sutikdavo nenuolaidžią gynybą, kuri neleido spindėti Italijos žvaigždėms.
Kosta Rika iškovojo antrąją pergalę pasaulio čempionate ir parašė naują dalį savo futbolo istorijoje“.
„Al Dia“. „Bilietas į aštuntfinalį tvirtai pagriebtas“.
„Niekas nelaukė rinktinės aštuntfinalyje. Bet Kosta Rika pateko tarp 16 geriausių pasaulio čempionato komandų, puikiai žaisdama ir nugalėjusi Urugvajų bei Italiją“.
„Lygiai prieš 24 metus, 1990 metų birželio 20 dieną, Kosta Rika pirmą ir iki šiandien vienintelį kartą iškovojo kelialapį į pasaulio čempionato aštuntfinalį. Tą kartą Italijoje vykusiame turnyre buvo nugalėta viena pasaulio futbolo galiūnių Švedija“.
„Diario Extra“. „Kosta Rika tapo mirtininkų grupės žudike ir žengia į aštuntfinalį“.
„Staigmena tapusi Kosta Rika sunaikino mirtininkų grupę ir žengė į aštuntfinalį 1:0 nugalėjusi Italiją, kuri turės kovoti dėl antrojo bilieto su Urugvajumi.
Centrinės Amerikos komanda sukūrė istoriją lygiame mūšyje kepinant 35 laispnių Resifės saulei ir pakartojo geriausią rinktinės rezultatą, kuris buvo pasiektas 1990 metais Italijoje“.
Italija
„Gazzetta dello Sport“.
„Šįkart Italijos nuopolis. Kosta Rika laimi ir žengia tolyn. „Mėlynieji“ žaidė blogai, bet kitam etapui užteks lygiųjų su Urugvajumi“.
„Supančioti. Pralaimėję Kosta Rikai ir turintys bėdų, kurios yra tokios didelės kaip Resifę skalaujantis vandenynas. Laimei, įvarčių skirtumas yra geresnis negu Urugvajaus, su kuriuo reikės žaisti lemiamas rungtynes birželio 24 dieną.
Antrųjų pasaulio čempionato rungtynių „mėlynieji“ nelaimėjo nuo 1998 metų ir bloga tradicija buvo pratęsta: 0:1 pralaimėjome tikams, kurie kartu eliminavo su jais net nežaidusius anglus, ir kuė istoriją pirmą kartą nuo 1990 metų pateko į atkrintamąsias varžybas. Visiškai pelnytai“.
„Rungtynes kontroliavo Kosta Rika, išgyvenusi šlovės dieną ir per du turus pateko į kitą etapą. To negalėjo numatyti joks burtininkas.
Mes žaisime Natalyje ir tikimės, kad į aikštę skubiai grįš Amazonės kariai, o jei tai neatsitiks, bus labai blogai“.
„Tuttosport“. „Italiją parklupdė Kosta Rika. Viską lems rungtynės su Urugvajumi“. „Bejėgiai „mėlynieji“ neįtikėtinai pralaimėjo 0:1 ir apsunkino savo padėtį Brazilijoje. Dabar dėl patekimo į kitą etapą reikės kovoti su Luisu Suarezu ir jo komanda.
Nuo susižavėjimo Manause iki siaubo Resifėje. Per šešias dienas Cesarės Prandellio Italija bjauriai pasikeitė ir be kovos pasidavė Kosta Rikai, kuri neabejotinai buvo stipresnė. „Mėlynieji“ pateko į gilią duobę, žaidė nepateisinamai prastai ir dėl kelialapio į atkrintamąsias varžybas turės kovoti paskutinėse rungtynėse. „Mėlynieji“ žaidė blogai, labai blogai, be charakterio, be energijos, be kvapo. Jie net nepradėjo žaisti ir visai nejudėjo. Andrea Pirlo ir komanda visiškai išsikvėpė po pergalės prieš Angliją ir dabar padėtis yra baisiai sudėtinga“.
„Corriere dello Sport“. „Italija – Kosta Rika 0:1. Neįtikėtina!“
„Karalienės bučinio nebus. Tik skaudus antausis. Karalienės bučinio Mario Balotelli prašė už pergalę prieš Kosta Riką, bet gavo tik varžovų kapitono Bryano Ruizo antausį. B.Ruizas puikiu smūgiu galva nuliūdino Italiją, kuri patyrė pirmą pralaimėjimą pasaulio čempionate.
C.Prandelli bandė gelbėtis įleisdamas šiame čempionate debiutavusius Antonio Cassano, Lorenzo Insigne ir Alessio Cerci, bet jie neatgaivino merdinčios Italijos ir į atkrintamąsias varžybas pateko Kosta Rika“.
„Il Messaggero“. „Mėlynųjų“ nelaimė, Kosta Rika laimėjo 1:0. Reikia lygiųjų su Urugvajumi“ (viršelio antraštė).
„Repubblica“. „Kosta Rika nugalėjo juokingą Italiją“ (viršelio antraštė).
Ekvadoras
„Expreso“. „Gyvenimas ir viltis“ (viršelio antraštė).
„Enneris, „Trispalvių“ „supermenas“.
„Ekvadoriečių puolėjas per laimėtas rungtynes su Hondūru įmušė du įvarčius. „Trispalviai“ kovos dėl patekimo į kitą etapą su Prancūzija.
Enneris Valencia buvo pagrindinė pergalės prieš Hondūrą priežastis. Jis per dvejas rungtynes įmušė tris įvarčius ir tik dėl jo rinktinė vis dar turi galimybių patekti į atkrintamąsias varžybas. Jo sugebėjimas atsidurti reikiamoje vietoje yra lemiamas. „Trispalviai“ žaidė gerai ir neatsitiktinai išsaugojo galimybes patekti į aštuntfinalį“.
„El Universo“. „Enneris pakilo aukštai ir „Trispalviai“ nudžiugino šalį!“ (viršelio antraštė).
„Ennerio Valencios čempionatas!“
„E.Valencia toliau drasko pasaulio čempionato vartų tinklus. Šįkart du jo įvarčiai nulėmė Ekvadoro pergalę prieš Hondūrą 2:1.
E.Valencia įmušė 34-ąją ir 65-ąją minutėmis ir atgaivino „Trispalvius“, kurie buvo atsilikę nuo Hondūro po 31-ąją min. Carlo Costly pelnyto įvarčio. Šios rungtynės Ekvadorui susiklostė visiškai priešingai nei pirmosios su Šveicarija, kuriose Ekvadoras pirmavo, bet varžovai įmušė pergalingą įvartį per pridėtą laiką“.
„El Telegrafo“. „Puiki Ennerio nuojauta atgaivino „Trispalvius“.
„Įvarčių mušėjas E.Valencia atgaivino „Trispalvius“. Niekas kitas, tik jaunasis puolėjas sugrąžino Ekvadoro viltis Brazilijoje. Abejonių daug, bet vilties dar liko“.
„El Mercurio“. „Svajonė vis dar gyva“ (viršelio antraštė).
Hondūras
„Diario Mas“. „Rinktinė žaidė geriau, kovojo ir po ilgos pertraukos įmušė įvartį pasaulio čempionate. Tačiau lygiose rungtynėse Hondūras nusileido Ekvadorui 1:2.
Po prasto pasirodymo per pirmąsias rungtynes Hondūro rinktinei reikėjo laimėti, bet dar labiau reikėjo pagerinti žaidimą ir pataisyti savo įvaizdį pasaulyje. Pastarasis tikslas buvo pasiektas ir komanda žaidė neprasčiau negu varžovai.
Beje, teisėjas Benjaminas Williamsas iš Australijos nebuvo palankus „Dvispalviams“. Jis teisingai neįskaitė dviejų po nuošalės įmuštų įvarčių, bet neskyrė baudinio už aiškią pražangą prieš Carloso Costly“.
„Pralaimėjęs Hondūras jau iškėlė pusantros kojos iš čempionato, bet matematinių galimybių dar liko: jei nugalėtume Šveicariją 2:0, o Prancūzija įveiktų Ekvadorą 3:0 ar nutiktų kažkas panašaus“.
„El Heraldo“. „Hondūras patyrė skaudų pralaimėjimą“.
„C.Costly įmušė įvartį pasaulio čempionate po 32 metų pertraukos. Teisėjas neskyrė aiškaus baudinio... Dabar lieka laukti stebuklo“.
„Ne šį kartą. Pergalė buvo tikrai arti, bet jos pasiekti nepavyko. Įvartis įmuštas, bet jo neužteko. Dabar apmaudas kitoks, galbūt net žiauresnis negu po pirmojo pralaimėjimo, nes komanda žaidė daug geriau“.
„La Tribuna“. „Pagaliau įvartis“.
„Diez“. „Ekvadoras sudaužė Hondūro svajones“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.