Karolis Ramoška teigia jaučiantis, kad valdančiųjų noras pakenkti jam už išsakytą kritiką tapo dalies Lietuvos sporto žlugdymo priežastimi, bandant atsiimti atgal jau seniau paskirtas ir pervestas lėšas.
Karolis Ramoška yra Nacionalinės sporto tarybos (NST) prie Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos narys; Lietuvos motorlaivių federacijos prezidentas; Lietuvos techninio sporto federacijų asociacijos prezidentas . Po to, kai neseniai vienintelėje Lietuvos žiedinėje trasoje, atsitrenkęs į atitvarus labai sunkiai susižalojo motociklininkas, K. Ramoška pažadėjo „eiti į viešumą“ ir pasakyti, kas kaltas dėl daugelio varžybų metu ištikusių sportininkų mirčių. K. Ramoška tvirtina, jog prieš varžybas atsakingų asmenų federacijos prašė pašalinti pavojingus atitvarus, tačiau tai buvo padaryta tik po to, kai įvyko nebepataisoma nelaimė, o dviejų mažų vaikų tėvas pateko į komą sukėlusią ir galimai itin sunkių pasekmių sveikatai paliksiančią avariją. Priminsime, kad Kačerginės „Nemuno žiedas“ yra vienintelė tokia trasa Lietuvoje, o žiedinių sportininkų šalyje yra daugiau nei 300. K. Ramoškos teigimu, nuo 1987 metų buvusios neremontuotos trasos būklė yra kritinė ir labai pavojinga sportininkams. Šioje trasoje nuolat įvyksta sportininkų sunkias traumas ir mirtis sukeliančių avarijų, ir nepatenkinama trasos būklė dažnu atveju buvo tas avarijas lemiantis veiksnys.
K. Ramoškos teigimu, jo atkaklios pastangos buvo vaisingos ir net trečdalį trasos pavyko išasfaltuoti, tačiau viskas pasikeitė, kai buvusią ministrę po „čekučių skandalo“ pakeitė nauja vadovybė. Sporto organizacijų vadovas tvirtina, kad su naujos komandos atėjimu trasos tvarkymo darbai sustojo, juos pakeitė grasinimai ir net veiksmai. K. Ramoška tvirtina iš viceministrės Aistės Zedelytės– Kaminskės asmeniškai girdėjo grasinimų, kad, pamėginęs kalbėti apie ministerijos neveiksnumą, jis pamatysiąs, kas jo lauks. Žinomo sporto organizacijų vadovo teigimu, sutapimas ar ne, tačiau problemų jo vadovaujamai vienai iš sporto organizacijų tikrai kilo.
Lietuvoje kiekvienais metais yra paruošiamas aprašas, pagal kurį sporto federacijoms Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, įkurta padėti sportui, skiria metinį finansavimą. Finansavimo dydis priklauso nuo sportininkų pasiekimų, masiškumo, vadybinių gebėjimų ir kt. Atskiros eilutės generuoja atskiras sumas. K. Ramoškos vadovaujama Lietuvos motorlaivių federacija (toliau LMF), kaip ir kasmet, buvo pateikusi dokumentus finansavimui gauti. NSA, kuri privalo patikrinti pateiktus dokumentus prieš skiriant finansavimą, skyrė LMF 15417,81 Eur finansavimą.
K. Ramoška: „Praėjus 3 mėnesiams po jau paskirto ir pervesto finansavimo, LMF gavo NSA direktoriaus Mindaugo Špoko pasirašytą įsakymą grąžinti VISĄ gautą finansavimą, nes neva nustatė (kažkodėl jau po dokumentų patikrinimo ir po finansavimo skyrimo) pažeidimą NSA sistemoje įkeltuose dokumentuose – įstatai, kuriuos pateikė LMF, nebuvo tuo momentu registruoti Registrų centre. Tačiau svarbu paminėti, kad tie patys įstatai Registrų centre buvo įregistruoti iki M. Špoko įsakymo priėmimo. Be to, ši problema kilo dar iki man ateinant vadovauti Lietuvos motorlaivių federacijai. Aš kaip tik rūpinuosi įvairių nesutvarkytų formalumų tvarkymu, pastebimų iki mano atėjimo buvusių trūkumų šalinimu.“
LMF nedelsiant sureagavo į gautą M. Špoko įsakymą ir parašė pranešimą jog nesutinka su tokiu sprendimu ir prašo spręsti ginčą taikiai.
NSA atsakė, kad jokių kitų sprendimų negali būti ir pinigai privalo būti grąžinti.
Praėjus dar keliems mėnesiams, LMF iš NSA gavo dar vieną raštą, kuriame prašoma per 5 dienas grąžinti visą gautą finansavimą, arba NSA kreipsis į teisėsaugos institucijas dėl žalos valstybei padarymo.
LMF sureagavo taip pat nedelsiant ir išsiuntė prašymą susidariusią situaciją spręsti taikiu būdu, dalyvaujant teisininkams, NSA patogiu metu. Ir kad LMF prisiderins prie paskirto laiko. Tačiau į šį raštą nebuvo sureaguota.
Praėjus dar keliems mėnesiams, NSA pateikė teismui dokumentus, prašydama išduoti teismo įsakymą dėl 15417,81 Eur žalos priteisimo, taip pat prašo priteisti delspinigius už 126 dienas.
Kaip teigia K. Ramoška, LMF, žinoma, pateiks prieštaravimus ir lauks, kol NSA kreipsis į teismą su ieškiniu, nuo kurio LMF turės galimybę gintis. Federacijos sužlugdymas ir privedimas prie bankroto reiškia, kad nukenčia ne tiek pati organizacija, kiek po jos vėliava susibūrę sportininkai: netenka galios iškovoti apdovanojimai, sportininkams gali tekti ieškoti juos priglausiančių asociacijų nebe Lietuvoje, o užsienyje, ir tai šaliai ir šalies sportui garbės nepadarytų.
K. Ramoška: „Svarbu tai, kad šiais metais tokiu federacijų, kuriose nustatyta pažeidimų, buvo net šešios, tačiau dėl kažkokių priežasčių kitoms 3 federacijoms, išskyrus mūsiškę, buvo skirtas mėnuo laiko pašalinti NSA nustatytus pažeidimus. Su viena federacija iš tokių trijų federacijų NSA sudarė net taikos sutartį; kitos federacijos pažeidimų nepašalino, tačiau iš jų grąžinti finansavimo niekas iki šiol nereikalauja.“
Anot K. Ramoškos, su LMF niekas iš NSA atstovų nebendrauja ir nenori eiti į jokį kontaktą. „Tokį priešiškumą itin maža federacija, kaip Lietuvos motorlaivių federacija, traktuoja kaip veikimą tyčia ir kaip norą sužlugdyti dėl mano, kaip jos Prezidento ir Nacionalinės sporto tarybos nario, kritiškų pasisakymų ir šiuo metu vykdomos sporto politikos nepalaikymo, – teigė K. Ramoška. – Aš, būdamas tuo pačiu ir Lietuvos techninio sporto federacijų asociacijos prezidentas, kovodamas dėl Kačerginės „Nemuno žiedo“ rekonstrukcijos, gyvai esu girdėjęs grasinimų iš pačios ŠMSM viceministrės Aistės, kad jei dar viešai kalbėsiu apie jų neveiklumą, tai pamatysiu, kas manęs lauks. Tikėtina, kad tai, kas man buvo grasinta, ir vyksta. Apmaudu, kad dėl tokių valstybės institucijų, kurios neva atstovauja ir padeda sportui, bus priversta bankrutuoti visa sporto federacija. LMF garsina Lietuvą tarptautinėje erdvėje savo sportininkų pasiekimais ir vienu didžiausių kasmetiniu sporto renginiu Lietuvoje.“