Šefas davė 4 patarimus, kaip paruošti tobulą lazaniją: tikrai nenusivilsite
Pranešimas spaudai
2021-02-27 15:03Jei jums yra tekę valgyti riebią, kietą lazaniją su nevyksiu įdaru, pabandykite pasigaminti ją namuose pagal garsių virtuvės šefų Tomo Rimydžio ir Vyliaus Blauzdavičiaus receptus bei patarimus. Tikrai nenusivilsite!
TV3 laidoje „La Maistas“ žymus virtuvės šefas, grilio ekspertas Vylius Blauzdavičius gamins supaprastintą lazanijos versiją – su kitokiais makaronais. Šis receptas patiks tiems, kas nemėgsta ilgai užtrukti virtuvėje. Vylius patvirtins, kad jai galima naudoti bet kokius makaronus, išskyrus spagečius.
„Aš planavau gaminti lazaniją, bet gavosi taip, kad parduotuvėje neradau lakštinių makaronų. Nusipirkau kitų makaronų, tų, kuriuos mėgstu, ir pabandžiau pasigaminti. Lazanija buvo tiesiog tobula. Tad galiu pasakyti: tai skirta tiems, kurie nelinkę per ilgai ieškoti kažkokių sudėtingų ingredientų“, – apie tai, kaip kilo idėja lazanijai panaudoti ne lakštinius makaronus, pasakojo Vylius.
Šios lazanijos paruošimo būdas – paprastesnis nei tradicinės lazanijos ir greitesnis. Vylius detaliai pavaizduos visą gaminimo eigą, tad, tikrai nebus sudėtinga pasigaminti ir patiems.
Kitas laidos šefas, istorinės virtuvės žinovas Tomas Rimydis ruoš tradicinę itališką lazaniją iš tam skirtų lakštinių makaronų. Be to, jis pasidalins naudingais patarimais, kad šis patiekalas gautųsi tobulai.
„4 dalykai, kurie padeda turėti tobulą lazaniją: įdaras – ar tai kapota mėsa, ar tai malta mėsa, ar vištiena, žuvis, bet ji turi būti paruošta labai skaniai ir turėti labai gerą skonį. Kita sėkmės dalis – lakštiniai makaronai. Vėl gi, jie turėtų būti ruošti iš „Semolino“ miltų, be jokio kiaušinio.
Dar vienas svarbus dalykas – sūris. Įvairiuose Italijos regionuose naudojami skirtingi sūriai: vienur mocarela, kitur parmezanas, trečiame – rikota. Aš naudosiu kietąjį sūrį, kuris turi daug skonio ir aromato. Na, ir kiti pagalbiniai dalykai: alyvuogių aliejus, ne trinti, bet smulkinti pomidorai, geriausia būtų naudoti šviežius, bet ne šiuo metu, ir žolelės“, – pasakojo Tomas.
Dar vienas svarbus dalykas – tobulas padažas, kuris gaminamas iš kepintų miltų ir pieno. Tomas sako, kad daugelis daro vieną svarbią klaidą, dėl kurios padažas nesigauna.
„Viena iš dažniausių klaidų – tai, kad miltai nėra iki galo apskrudinami. Lieka balti, lengvi, nepaskrudinti miltai, kurie nėra skanūs, todėl padažas būna neskanus“, – pabrėžė T.Rimydis.
Išgirsti dar daugiau praktiškų patarimų ir receptų kviečiame jau sekmadienį – 9.30 val. per TV3!