Pavasario sutikimas ar Velykos šiame krašte yra neatsiejami nuo kepinių. Vienas tokių – Sūduvos boba.
Šis receptas atsirado dar 19 amžiuje. Tuomet tešlai buvo naudojama daug trynių, ją tekdavo maišyti tekdavo rankomis, o kepti – pečiuje.
Tačiau dabar, pasitelkus šiuolaikiškas priemones ir saujelę Sūduvoje sirpstančių vyšnių, galima pasigaminti burnoje tirpstančią Sūduvos bobą.
Bene 2 kilogramų bobos receptu dalijasi „Gulbelės“ kepyklėlės technologė. Sumažinkite produktų kiekį, jeigu norite mažesnio kepinio.
Boba su vyšniomis
Ingredientai:
- 1,5 litro kiaušinių trynių
- 400 g miltų
- 200 g cukraus
- 2 a. š. sausų mielių (arba 2 puodelių tirštų mielių)
- uogų (vyšnių arba kitos mėgstamos: spanguolės, razinos)
Kaip gaminti
Plaktuvu išplakti 1,5 litro trynių. Suberti 400 g persijotų miltų, 200 g cukraus, 2 arbatinius šaukštelius sausų mielių arba du puodukus tirštų mielių. Viską plakti apie valandą, kol pradės matytis „pūslelės“.
Pagal pageidavimą į tešlą įmaišyti šaldytų ar šviežių vyšnių, spanguolių, razinų ar kitokių mėgstamų uogų.
Tešlą supilti į tradicinę bobos ar kitą turimą formą ir pastatyti šiltai, kad pakiltų – geriausia per du pirštus iki formos viršaus.
Tešlai pakilus, uždengti plonu popieriumi, atsargiai įdėti į 180 laipsnių įkaitintą orkaitę ar krosnį bei kepti apie 45–60 min. Iškepus atsargiai ištraukti ir, neišėmus iš formos, padėti atvėsti – svarbu nevartyti ir palikti nejudinant. Atvėsus atsargiai išimti, nes šis pyragas lengvas ir trapus.
Velykų bobą, kaip ir kitas bobas, reikėtų gaminti šiltoje patalpoje.
Prieš patiekiant ant stalo galima aptepti medumi ar cukraus glajumi – į miltelinį cukrų (pudrą) įpilti šlakelį vandens ir viską gerai išmaišyti šluotele.
Skoniui pagerinti galima įtarkuoti citrinos žievelės, o vietoj vandens naudoti citrinos sultis.