Trupininis slyvų pyragas
Reikės:
- 250 g kvietinių miltų
- 1 a. š. kepimo miltelių
- 2 a. š. cinamono
- 1 a. š. malto muskato
- 0,5 a. š. druskos
- 70 g rudojo cukraus (arba balto)
- 125 g augalinio sviesto arba margarino
- 45 ml šalto vandens
- 550 g slyvų (svoris išėmus kauliukus)
- 1,5 v. š. džiūvėsėlių (apie 12 g)
Kaip gaminti
Kepimo formos apatinę dalį išklokite kepimo popieriumi. Šiame recepte naudojama 18 cm skersmens forma nuimamais kraštais. Kepimo popierių uždėkite nuėmę kraštus, o tuomet jį prispausdami uždėkite kraštus.
Visą kepimo skardelę (dugną ir kraštus) ištepkite kokosų aliejumi arba augaliniu sviestu/margarinu. Tuomet ją įdėkite į šaldytuvą, kol padarysite pyrago tešlą.
Sumaišykite sausus ingredientus – miltus, kepimo miltelius, cinamoną, muskatą, druską, cukrų. Į mišinį įdėkite sviestą/margariną (netirpdytą), vandenį. Viską gerai išminkykite.
Atskirkite kiek mažiau nei pusę tešlos, suvyniokite į maistinę plėvelę ir dėkite į šaldytuvą.
Išimkite kepimo formą iš šaldytuvo. Likusią tešlą iškočiokite į apskritimą ant kepimo popieriaus ar kito pagrindo ir dėkite į kepimo skardą (tešlos storis turėtų būti maždaug 3–4 mm). Tešla turėtų padengti visą dugną ir 3–4 cm kraštuose. Tešlą įspauskite ir išlyginkite rankomis. Tuomet ją vėl įdėkite į šaldytuvą su skarda.
Įkaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių.
Slyvas nuplaukite, išimkite kauliukus ir supjaustykite ketvirčiais (receptui slyvos svertos jau be kauliukų).
Išimkite skardą su tešla iš šaldytuvo ir visą tešlos dugną padenkite džiūvėsėliais. Pyrago vidų užpildykite slyvomis – dėkite jas vertikaliai vieną šalia kitos, kol sutilps visos.
Išimkite likusią tešlos dalį iš šaldytuvo ir atgnybdami mažesnius gabaliukus užbarstykite ant pyrago viršaus, kol padengs visą. Ant viršaus galima užbarstyti dar šiek tiek rudojo cukraus.
Pyragą kepkite 40–45 min. Iškepus palikite visiškai atvėsti ir tik tuomet nuimkite skardos kraštus ir valgykite. Valgyti galima vieną arba pasisaldinti augaliniais ledais ar kitais priedais.
Skanaus!
Už receptą dėkojame organizacijai „Gyvi gali“ ir „Plantasticka“.
„Gyvi Gali“ skatina dažniau rinktis augalinį maistą ir bent vieną dieną per savaitę atsisakyti mėsos, taip prisidedant prie savo sveikatos, planetos ir gyvūnų gerovės.