Vokiečių šeimininkės šiuos kukulius gardina keliais būdais: vienos neapsieina be žiupsnelio malto muskato riešuto, o kitoms geriausias prieskonis – džiovinti mairūnai. Tad išbandykite tiek vieną, tiek kitą variantą.
Norint gauti papildomos tekstūros, kartais šie koldūnai įdaromi skrudintais duonos skrebučiais, tačiau dažniausiai prieš patiekiant tiesiog apibarstomi svieste apkeptais džiūvėsėliais.
Tarsi nieko ypatingo – bet tikrai gardu.
Tad išbandykite!
Vokiški bulvių kukuliai
Reikės:
- 1 kg bulvių
- 2 didelių kiaušinių
- 1 puodelio bulvių krakmolo (dar reikės 2 v. š. kukuliams apvolioti)
- druskos
- 1 a. š. džiovintų mairūnų
- 2 v. š. sviesto
- pusės puodelio džiūvėsėlių
Kaip gaminti
Bulves išvirkite, leiskite atvėsti ir palaikykite šaldytuve mažiausiai valandą ar pernakt.
Nuluptas bulves sumalkite mėsmale, sumaišykite su krakmolu, kiaušiniais, žiupsneliu druskos ir mairūnais.
Padalinkite masę į 12 gabalėlių, iš kiekvieno suformuokite apvalų kukulį. Į nedidelį dubenį ar lėkštę dėkite 2 šaukštus bulvių krakmolo ir apvoliokite kukulius.
Užvirkite didelį puodą vandens, pasūdykite. Kai vanduo užvirs, kiaurasamčiu atsargiai sudėkite kukulius į vandenį. Kai jie iškils į paviršių, sumažinkite kaitrą, uždenkite ir virkite, kol šiek tiek išsipūs ir įgaus blizgų paviršių, apie 20 minučių.
Tuo metu keptuvėje ant vidutinės ugnies ištirpinkite 2 šaukštus sviesto. Suberkite džiūvėsėlius ir kepkite dažnai pamaišydami, kol džiūvėsėliai apskrus, 4–8 minutes. Nuimkite keptuvę nuo ugnies.
Išvirusius koldūnus išgriebkite kiaurasamčiu, dėkite į lėkštes, apibarstykite skrudintais džiūvėsėliais ir iškart patiekite.