Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad pirkėjai rinkdamiesi skaito etiketes ir renkasi daugiau sveikatai palankesnių produktų.
„Pastebime, kad pirkėjai vadovaujasi sveikos mitybos tendencijomis. Į jas atsižvelgia ir rinkdamiesi užkandžius. Analizuodami duomenis matome, kad tinklo pirkėjų krepšeliuose atsiduria įvairiausi riešutai, tokie, kaip pistacijos, graikiniai bei žemės, džiovinti vaisiai: slyvos, razinos, džiovinti abrikosai. Be to, žmonės užkandžiams dažnai renkasi ir daržoves bei vaisius“, – sako V.Budrienė.
Ne tik iš bulvių, bet ir špinatų
Jolanta Sabaitienė, prekybos tinklo „Iki“ vaisių ir daržovių ekspertė, sako, kad vaisiai ir daržovės tinka ne tik salotoms, troškiniams ar garnyrams, bet ir kitiems įvairiausiems patiekalams bei užkandžiams, pavyzdžiui, naminiams traškučiams paruošti.
„Naminius traškučius pasigaminti galite praktiškai iš visų mėgstamų vaisių ar daržovių. Tam puikiai tinka ne tik paprastos ar saldžiosios bulvės, bet ir burokėliai, cukinijos, moliūgai, morkos, ropės, patisonai, netgi lapinės daržovės, tokios, kaip lapiniai kopūstai ar špinatai.
Be to, puikaus skonio traškučius galite pasigaminti ir iš vaisių: obuolių, kriaušių, bananų, netgi kokoso riešutų“, – teigia J.Sabaitienė.
Pasak jos, skanių traškučių paslaptis – tinkami prieskoniai. Traškučius gardinti galite ne tik druska ir pipirais, bet ir smulkintomis šviežiomis žolelėmis. Jeigu mėgstate aštriau, pagardinkite juos šviežiomis aitriosiomis paprikomis arba jų milteliais, o, pavyzdžiui, gaminant vaisių traškučius, ypatingo skonio suteiks cinamonas.
Traškučius galite patiekti ir vienus, tačiau taip pat skanauti galite su įvairiausiais padažais ar užtepėlėmis: gaminkite jas iš varškės, avinžirnių, įvairiausiomis žolelėmis pagardintu natūraliu jogurtu.
Paruošti – nesudėtinga
J.Sabaitienė dalijasi ir dar keliais patarimais, kurie padės pasigaminti skaniausius naminius traškučius.
Saldžiųjų bulvių traškučiai. Tai puiki alternatyva įprastiems traškučiams. Be to, namuose juos pasiruošti itin paprasta. Tereikia saldžiąją bulvę supjaustyti plonais griežinėliais ir kepti orkaitėje arba gerai įkaitintoje keptuvėje, kol gražiai paruduos. Saldžiųjų bulvių traškučiai tinka prie šviežiai paruoštos daržovių salsos ar humuso.
Lapinių kopūstų ir špinatų traškučiai. Dar viena vis labiau populiarėjanti daržovių traškučių rūšis – laipnių kopūstų traškučiai. Ruošiant šiuos traškučius tereikia nupjauti kopūsto kotelius, suplėšyti lapus, juos apšlakstyti alyvuogių aliejumi, mėgstamais prieskoniais ir apie 7 minutes pakepti įkaitintoje orkaitėje. Lygiai ta pati taisyklė galioja ir špinatams. Šių lapinių daržovių traškučius ypači skanu patiekti su varškės ir įvairiausių prieskoninių žolelių padažu.
Morkų traškučiai. Viskas, ko jums reikia, kad pasigamintumėte nuostabaus skonio morkų traškučius, yra paprasčiausias daržovių skustukas. Morkas plonai supjaustykite skustuku, o tada trumpai pakepkite įkaitusiame aliejuje. Morkų traškučiais galite pagardinti įvairiausias daržovių salotas arba naudoti juos kaip traškų garnyrą.
Ropių traškučiai. Dar viena daržovė, iš kurios galima pasigaminti nepaprasto skonio traškučius, – ropė. Juos nesunkiai pasigaminsite vos per kelias minutes: plonai supjaustykite ropes ir kepkite įkaitintoje orkaitėje apie 5–10 minučių. Pagamintus traškučius pabarstykite druska ir pipirais, o dar sodresnio skonio šiems traškučiams suteiks tarkuotas kietasis sūris.
Obuolių ir kriaušių traškučiai. Obuolius ir kriaušes pirmiausia supjaustykite plonais griežinėliais. Išdėliokite juos ant kepimo popieriumi išklotos skardos ir kepkite iki 120–125 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 1,5–2 val., kol jie taps traškūs. Kai traškučius ištrauksite iš orkaitės, apibarstykite cinamonu. Taip paruošti kriaušių ir obuolių traškučiai puikiai tinka ir įvairiausiems desertams pagardinti.
Ananasų traškučiai. Jeigu norite egzotiškesnio skonio traškučių – jų galite pasigaminti ir iš ananasų. Tiesa, tam prireiks nemažai laiko. Pirmiausia nulupkite ananasų žievę ir plonomis riekelėmis supjaustykite vaisių. Tuomet išdėliokite griežinėlius ant kepimo popieriumi išklotos skardos ir kepkite iki 120–125 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 2–4 val. Nepamirškite kas pusvalandį pažiūrėti, kaip jie kepa, ir griežinėlių apversti.