Vienas iš paprasčiausių būdų – nuplovus vištienos sparnelius ir gerai nusausinus, dėti ant grotelių ir kepti visą laiką juos drėkinant konditeriniu teptuku kokiu nors skysčiu (pavyzdžiui, šviesusis alus ir mėgstami vištienos prieskoniai ar žolelės).
Kepimo metu vis aptepamas skystis ne tik neleis vištienai išsausėti, bet ir pagardins ją prieskoniais. Taip kepant sparneliai būna gražiai apskrudę, sultingi.
Kaip žinia, kepama vištiena greit išsausėja. Kad to išvengtumėte, rekomenduoju nepatingėti ir net marinuotą kepimo metu vis aptepti arba skysčiu, arba pačių jūsų sumaišytu padažu.
O jų galite prisigaminti kokių tik fantazija pasufleruoja. Norėsite saldesnio – naudokite medų, granatų padažą, mėgstate aitresnį – aitriąsias paprikas.
Dar vienas pastebėjimas – kaip žinia, sparnelių galiukai visada kepant apdega, tad daugelis juos prieš kepant nupjausto. Aš rekomenduoju prieš kepant juos sunerti taip, kaip parodyta nuotraukose.
Tada galiukai nesudegs, negadins vaizdo lėkštėje ir jūs galėsite jais dar ir pasimėgauti, nes dėl glaisto jie būna pasakiškai skanūs –krimst krimst.
Taip pat patarčiau niekada nemarinuoti vištienos iš vakaro. Jai pakanka ir poros valandų.
Sparneliai ir kumpeliai, kuriuos matote nuotraukose, marinavosi šaldytuve kelias valandas. Marinatui naudojau česnakus, porą šaukštų garstyčių, šaukštą alyvuogių aliejaus, vištienos prieskonius, nykščio dydžio susmulkintą imbiero gabalėlį.
Kepiau ant nedidelės kaitros, mano keramikinė kepsninė laikė temperatūrą apie 150C, tad kepdami tradicinėse kepsninėse be dangčio nepersistenkit su kaitra. Kepimo metu 3-4 kartus aptepiau paukštieną pasigamintu glaistu.
Kadangi esu mėgėjas saldesnio, šį kartą jį sumaišiau iš poros šaukštų aliejaus, 3-4 šaukštų granatų padažo, 5-6 v. š. pomidorų pastos, šaukštelio sojų padažo.
Gavosi sultingi tiek sparneliai, tiek kumpeliai, net nebereikia jokio padažo juos valgant.
Skanaus!