Jis sako, kad saldumynai – joks blogis, jei vartojami saikingai, o vaikams jų duoti netgi būtina. Ypač, jei tai pagal jo senelio receptą kepamas rikotos pusryčių pyragas.
Panašu, kad gaminti mėgsta visa Giano Luca šeima. Ruošti maistą mėgo ir jo senelis, tačiau receptų niekam neatskleisdavo. Paslaptyje ilgą laiką buvo ir pusrytinio rikotos pyrago receptas: „Atkurti tą pyragą buvo sudėtinga. Žinote, kiekvienas senelis ir močiutė turi savo puodelį, savo šaukštą, be kurių negali atkartoti recepto – pasakydavo, kad tiek tokių šaukštų ingredientų, ir viskas.“
Galiausiai šeimai pavyko suprasti, kuo ypatingas buvo senelio gaminimo būdas. „Supratome, kad jis, pavyzdžiui, dėdamas cukrų šaukštais, kartu suskaičiuodavo ir tuos, kuriuos įsidėdavo sau į burną. Iki šiol niekaip nesuprantame – jis valgydavo tiek cukraus, kad keista, kaip nesirgo diabetu“, – juokiasi virtuvės šefas.
B. Nicholson stebina tai, kad italai valgo daug miltinių patiekalų, cukraus, bet jų sveikatos rodikliai vieni geriausių Europoje. Gianas Luca paaiškina, kad Italijoje žmonės turi daugiau saiko ir mitybos ritmą.
„Jūsų šalyje visi žiūri į sveikatą, bet paskui pavalgo tik pusryčius, visą dieną nieko, o vakare prisivalgo kaip žvėrys. Be to, atsipalaiduokite dėl sveikatos, gyvenkite, nesakykite, kad negalima to ar ano“, – teigia jis.
„Mano vaikai irgi valgo mažiau cukraus – išsirinkome sekmadienį, kai visi kartu valgome saldumynus. Bet tai nereiškia, kad jei kepu pusrytinį pyragą, jo negalėsi valgyti per pusryčius. Tai ekstremalu – vaikams reikia cukraus, tik netingėkite jiems valyti dantų“, – priduria italas.
Rikotos pusryčių pyragas arba „Torta del nonno“
Reikės:
300 g kvietinių miltų,
8 g kepimo miltelių,
1 citrinos žievelės,
3 kiaušinių,
300 g cukraus,
300 g rikotos,
250 g sviesto.
Gaminimo būdas – laidos įraše:
Parengė Gertrūda Stripeikytė