Ir vienam, ir kitam atvejui turime puikų pasiūlymą – paruoškite sumuštinių arba brusketų su naminiu kepenėlių paštetu ir svogūnų pagardu.
Prie švelnaus ir dangiškai puraus pašteto puikiai dera saldžiarūgščių svogūnų pagardas.
Dalinamės patarimais, kaip paruošti minkštutėlį kepenėlių paštetą.
Kepenėlių paštetas
Reikės:
- 500 g vištų kepenėlių,
- 2–3 nedidelių svogūnų,
- 2–3 skiltelių česnako,
- 200 ml riebios grietinėlės,
- 2 šaukštų sviesto (arba žąsų ar anties taukų),
- druskos, pipirų,
- čiobrelių.
Gaminame
Kepenėles nuvalyti, perpjauti perpus. Svogūnus nulupti, supjautyti pusžiedžiais, česnakus susmulkinti.
Keptuvėje įkaitinti sviestą (žąsies ar anties taukus), dėti svogūnus ir apkepti, kol suminkštės. Kai pradės karamelizuotis, berti česnakus, šiek tiek pakepti.
Suberti kepenėles. Kai apkeps iš visų pusių, pilti grietinėlę, berti druską, pipirus, čiobrelius, uždengti dangčiu ir palikti troškintis 6–8 minutes.
Ar kepenėlės iškepė, patikrinkite jas perpjovę: jeigu nebematyti rožinės spalvos, galima trinti paštetą. Tačiau pasistenkite neperkepti kepenėlių.
Kepenėles su visais priedais supilkite į kokteilinę ir gerai išplakite. Būtent kokteilinėje sutrintas paštetas bus dangiškai minkštas, purus ir švelnus. Ragaukite, ar netrūksta druskos.
Sutrintą paštetą supilstykite į stiklainėlius ar dubenėlius.
Jeigu norite šventiškesnio vaizdo, paštetą galima aplieti baltojo vyno žele. Į 150 ml baltojo vyno berkite 1 a. š. želatinos. Kai išbrinks, pakaitinkite, bet neužvirinkite.
Kai želė pradės stingti, užpilkite ant pašteto paviršiaus ir atšaldykite.
Tepkite ant baltos duonos, skrebučio, duoniukų, gardinkite svogūnų pagardu.
Prieš tiekiant ant stalo ir paštetą, ir svogūnų pagardą palaikykite kambario temperatūroje – taip geriau atsiskleis skonis.