Man šis patiekalas atstoja vaikystę menančius skryliukus su bulvių koše, skirtumas tik tas, kad skrylius dažydavom į bulvinį padažą, o lietiniuose bulvės tarnauja kaip įdaras.
Pirmiausiai nuskutu ir nedideliais gabaliukais supjaustau 5 didesnes bulves.
Jas beriu į puodą, pilu vandens tiek, kad apsemtų pilnai, įberiu 1 a. š. druskos, kaičiu ugnį ir palieku virti.
Tuo metu pasiruošiu lietinių tešlą. Gilesniame inde sumaišau 2 stiklines kvietinių miltų, 0,5 stiklinės tyro aliejaus, 2 kiaušinius. Vandens pilu tiek, kad tešla būtų tinkama lietiniams.
Nežinau kodėl, bet lietiniai būna žymiai skanesni, jei tešlai naudoju šiltą vandenį.
Blynų keptuvę gerai įkaitinu ir, smagiai vartydama, kepu blyną po blyno. Kadangi tešloje yra riebalų, keptuvės tepti niekuo nereikia.
Tuo metu jau turėtų būti išvirusios bulvės, nusunkiu jas, skystį nupildama į kitą puodą – jo dar reikės. Bulves palieku šiltai, o tarp blynų vartymų susipjaustau 150-200 g šalto rūkymo šoninės ir 1 didesnį svogūną.
Taip pat – puokštelę šviežių krapų (galima naudoti ir šaldytus).
Įkaitinu gilesnę keptuvę, beriu šoninę, jai apskrudus – svogūnus, o po 5-7 min. – krapus. Iškart pilu masę į bulves, skiedžiu 0,5-1 stikline bulvių nuoviro ir grūdu košę, kol nelieka gumuliukų. Košė turi būti minkšta, bet ne per skysta, kad neišbėgtų per kraštus.
Karštą blyną gausiai patepu įdaru, suvynioju arba sulankstau kvadratu ir iškarto tiekiu. Ypatingai tinka sviesto ir grietinės padažas. Arba tiesiog grietinė.
Atvėsę blynai bus skanūs, jei apkepsite juos keptuvėje su trupučio sviesto.
Šaltinis – tinklaraštis „Kūmutės virtuvė“.