Turbūt visi žinote ir daug kas darote imbierinei arbatai skirtą mišinį – sutarkuota imbiero šaknis, cinamonas, citrina ir medus. Ir stovi toks stiklainiukas porą savaičių šaldytuve, kol atsiranda pelėsis. Ir man taip buvo, kol sugalvojau užraugti jo turinį.
O dabar jau tokių stiklainių nebėra šaldytuve, nes virtuvėje pastatytas 10 litrų indas su imbierine gira. Juk iš tiesų ši gira net sveikiau už arbatą – ji papildyta gyvomis bakterijomis, papildančiomis organizmo mikroflorą, stiprinančiomis imunitetą bei apsaugančiomis nuo virusų.
Pasidaryti ją labai paprasta – tereikia gabaliuko imbiero šaknies, citrinos, medaus, prieskonių, drungno vandens (gali būti virintas, arba parą pastovėjęs vandentiekio vanduo) ir trilitrinio stiklainio.
Medų išmaišome drungname vandenyje, į jį sudedame stambia trintuve sutarkuotą imbiero šaknį, smulkiai supjaustytą citriną su visa žievele, įvairius prieskonius, uždengiame stiklainį servetėle, kad neprilįstų musių (o jos labai mėgsta raugalus) ir paliekame šiltoje vietoje 1 – 2 dienas.
Ši gira itin greitai užrūgsta – gal dėl medaus, gal dėl imbiero. Kartais ją galima gerti jau antrą dieną, kartais reikia dar truputį palaukti.
Bet kai pastebėsite, kad stiklainis burbuliuoja – ragaukite. Jei jums per saldu, palikite dar dienai. Kuomet skonis bus tinkamas, nukoškite girą, išpilstykite į uždaromus butelius ir statykite į šaldytuvą.
Girai reikia:
- 3 litrų drungno vandens;
- 250 – 300 g medaus;
- šviežios imbiero šaknies gabalėlio (čia jau priklauso nuo jūsų skonio, aš trilitriniam stiklainiui imu maždaug pusę parduotuvėje parduodamos šaknies gabalo) – tik nepamirškit, kad ilgiau palaikius skonis sustiprės;
- 1 citrinos su žievele;
- prieskonių – cinamono lazdelės, kelių gvazdikėlių, kelių kvapiųjų pipirų, žiupsnio kalendrų, anyžių sėklų, kmynų, kelių kardamonų (galite pirkti karštam vynui skirtus prieskonius ir juos visus berti).
Šaltinis – „Slėnyje“