Kepti orkaitėje – sveikiau
Kaip pasakoja virtuvės šefė Galina Bovševič, kepdami orkaitėje ne tik skaniai pasigaminsime paukštieną. Jūsų patiekalas bus žymiai sveikesnis.
„Orkaitėje dažniausiai kepame nenaudodami aliejaus ar kitų riebalų, o kepame karštame ore, pabaigoje galime įjungti skrudinimo funkciją,“ – pasakoja virtuvės šefė.
Ji pastebi, kad mėgstantiems grilinti namuose tinka ir stalo kepsninės, kurios yra elektrinės ir pilnai pritaikytos tokiam kepimui, nes yra uždaros ir turi specialius rėvelius, kur nuteka riebalai, arba keramikinės kepsninės.
Jei norite, kad vištiena iškeptų sultingesnė, Galina pataria naudoti skystą marinatą ir kepti aliuminio folijos indelyje ar kepimo maiše.
Pasak virtuvės šefės, visas viščiukas orkaitėje, kepant 180°C temperatūroje, iškepa per 1 val. Norint mėsą gerai apkepti paviršiuje, o viduje išlaikyti sultingą, patariama iš pradžių rinktis aukštesnę temperatūrą (200–220 °C) ir vėliau ją sumažinti iki 180 °C.
Kepant viščiuką grilyje, galima naudoti ir iešmo režimą, jei toks yra. Kepant orkaitėje viščiuką, prieš pat kepimo pabaigą galima patepti jį medumi – plutelė taps maloniai traški.
Kepimo orkaitėje režimai:
Grilio režimas: kepant grilio režimu šiluma sklinda iš orkaitės dangtyje įmontuoto infroraudonuosius spindulius skleidžiančio grilio kaitinimo elemento. Ši funkcija labiausiai tinka paukštienos dalims kepti.
Kepamus mėsos produktus geriausia dėti ant 3 arba 4 lentynos nuo apačios. Be to, kepant šia funkcija galima pradaryti orkaitės dureles.
Grilis su oro cirkuliacija: ypač tinka dideliems gabalams, taigi – tinka kepti visam viščiukui, nes padeda išlaikyti mėsos sultingumą, o odelę ir luobelę iškepti traškiai. Kepamus produktus patariama dėti ant 2 arba 3 lentynos nuo apačios, o patariama orkaitės dureles laikyti uždarytas. šiuo rėžimu, kepdami 200 C temperatūroje, viščiuką iškepsite per 55 – 60 min.
Kepant kepimo maišelyje viščiukas išliks sultingas. Galima prieš pabaigą skrudinant jį praverti. Prieš iškeptą supjaustydami viščiuką, leiskite kepsniui pagulėti ant stalo.
NAUJIENA: viščiukai marinuoti nebe skystame vandens pagrindu paruoštame marinate, o aliejiniame. Marinuojant šiuo aliejiniu marinatu išgaunami intensyvūs ir išraiškingi skoniai. Šiuo marinatu padengus visą viščiuką, jis nenubėga nuo produkto, išryškina skonį bei kepant maišelyje išsiskiria tik viščiuko sultys.
Marinuotas viščiukas paruoštas specialiame kepimo maišelyje. Prieš tai buvo naudojamas aliuminio folijos indelis. Kepant kepimo maišelyje sumažėja tikimybė perkepti odelę, o viščiukas neišdžiūna, mėsa išlieka sultinga ir minkšta.
Vilniaus paukštyno marinuoti viščiukai specialiai skubančioms šeimininkėms:
Viščiukas tradiciniame marinate: tai išbandytas ir visų pamėgtas skonis;
Viščiukas vyšnių marinate: uogų marinatas itin tinka vištienai, nes ši mėsa sugeria visą vyšnios skonį bei aromatą, todėl šis vyšnių marinate marinuotas viščiukas puikiai tiks Jūsų šventiniam stalui;
Viščiukas česnakiniame marinate su kmynais: kaip paruoštas namuose – šeimininkų pamėgtas marinatas, kadangi yra paprastas ir įprastas;
Viščiukas vyno marinate: marinuotas raudoname vyne, šio skonio viščiukas itin tinka šventiniam stalui.
Kaip išsikepti marinuotą viščiuką
Kepimo maišelyje paruoštas marinuotas viščiukas kepamas orkaitėje 180–200 laipsnių temperatūroje apie 1 val. Patariama keliose vietose pradurti kepimo maišelį, kad nesusidarytų garų perteklius). Kad viščiukas apskrustų ir būtų sultingas – 10–20 min. iki kepimo pabaigos maišelį rekomenduojama prakirpti ir paskrudinti, kad susiformuotų kieta traški plutelė, o produktas išliktų sultingas ir minkštas. Jei viščiukas sveria daugiau nei 1,5 kg, jį reikėtų kepti ilgiau. Iškeptą viščiuką galite patiekti su bruknių arba spanguolių uogiene bei daržovėmis.