Tomiko Itooka ypač mėgo vienos rūšies vaisių ir ypatingą jogurto gėrimą. Šimtametė mėgo bananus ir gazuotą jogurto skonio japonišką gėrimą Calpis.
Bananai yra sveikas skaidulų, kalio, vitamino B6, vitamino C, įvairių antioksidantų ir fitonutrientų šaltinis. Mokslininkai pernokusiems bananams priskiria imunomoduliuojančių savybių. Juose yra lektinų ir katechinų, kurie padeda kovoti su patogenais ląstelių lygmeniu. Bananuose taip pat yra probiotinių bakterijų, kurios gerina žarnyno mikroflorą, normalizuoja jos veiklą.
Calpis yra populiarus japonų gėrimas, žinomas dėl savo unikalaus ir gaivaus skonio. Jį galima rasite visose šalies pardavimo vietose, prekybos centruose ir savitarnos parduotuvėse. Gaivaus skonio jogurtinis gėrimas pagamintas iš fermentuoto pieno ir pieno rūgšties bakterijų. Teigiama, kad šio gėrimo išradėją Kaiuną Mishimą įkvėpė Mongolijoje atrastas tradicinis pieno gėrimas, kuris, jo manymu, pagerino virškinimą.
Japonė gimė 1908 m. gegužės 23 d. Gerontologijos tyrimų grupės duomenimis, praėjusiais metais ji buvo pripažinta vyriausia asmenybe po 117 metų Marijos Branyas mirties, rašo „Mirror“.
Kai jai pranešė, kad ji yra pasaulio superšimtamečių reitingų sąrašo viršuje, ji tiesiog atsakė: „Ačiū“. Kai pernai M. Itooka šventė savo gimtadienį, iš mero ji gavo gėlių, tortą ir atviruką.
Gimusi Osakoje, Itoka buvo tinklinio žaidėja vidurinėje mokykloje ir ilgą laiką turėjo veržlios dvasios reputaciją. Ji du kartus įkopė į 10 062 pėdų Ontake kalną.
Ji ištekėjo būdama 20 metų ir susilaukė dviejų dukterų bei dviejų sūnų. T. Itooka Antrojo pasaulinio karo metais vadovavo savo vyro tekstilės fabriko biurui. Po vyro mirties 1979 m., ji gyveno viena Naroje.
Ją palaikė sūnus ir dukra, penki anūkai.
Gerontologijos tyrimų grupės duomenimis, seniausias pasaulyje žmogus dabar yra 116 metų brazilų vienuolė Inah Canabarro Lucas, kuri gimė praėjus 16 dienų po ponios Itookos.