Ekspertas pataria: kaip išsirinkti šviežią mėsą

2024 m. balandžio 3 d. 09:00
Lietuvoje atliktos apklausos rodo, kad vos 1,5 proc. tautiečių yra vegetarai, todėl akivaizdu, kad mėsa – produktas, be kurio daugelis lietuvių neįsivaizduoja savo pietų stalo. Tai, kad įvairių rūšių mėsa, pasižyminti skirtingomis maistinėmis savybėmis, svarbi mitybos raciono dalis, jau seniai sako ir mitybos ekspertai.
Daugiau nuotraukų (2)
Būtent todėl tiek raudonos mėsos, tiek paukštienos šviežumas bei kokybė yra ypač svarbūs. Pastovėjusi mėsa ne tik praranda skonines savybes, tačiau gali sukelti ir rimtų sveikatos problemų, todėl ekspertas pateikia keletą patarimų, kuriuos reikėtų žinoti tiek mėsą renkantis, tiek jau parsinešus į namus.
Garantuoja šviežumą
Neretas „Norfa“ prekybos tinklo parduotuves renkasi būtent dėl plataus ir itin šviežio mėsos asortimento. Tą patvirtina ir „Norfos“ vyr. mėsininkas Dainius Bartošius, kuris sako, kad būtent šviežumu „Norfoje“ prekiaujama kiauliena ir išsiskiria iš kitų prekybos centrų.
Lietuvos ūkininkų užaugintos kiaulės paskerdžiamos čia pat Lietuvoje, o jau kitą dieną atsiduria parduotuvės lentynose. Parduotuvėse esančiose mėsinėse šviežia mėsa pjaustoma, o faršas malamas net kelis kartus per dieną.
„Trumpas logistikos kelias leidžia užtikrinti visišką mėsos šviežumą. Patys pasipjauname, patys vežame į parduotuves ir manau, kad tai tikrai išskirtinis dalykas tarp prekybos centrų“, – sako D.Bartošius.
Į ką atkreipti dėmesį
Natūralu, kad pirmiausia viską vertiname akimis, o atidesnis žvilgsnis renkantis mėsą, sako D.Bartošius, išties svarbus.
„Vitrinoje mėsos nepačiupinėsime, todėl pirmiausia ją vertiname akimis. Jei mėsa yra rausva, paviršius šiek tiek drėgnas, tai rodo, kad mėsa šviežia. Pastovėjusi mėsa apdžiūva, per laiką ji net pilkėja. Galima spėti, kad ne pirmą dieną ji vitrinoje“, – aiškina vyr. mėsininkas.
Nemažiau svarbus ir mėsos kvapas – šviežia mėsa kvapo beveik neturi, todėl papildomi aromatai gali išduoti, kad tokios mėsos reikėtų vengti.
Mėsą jau laikant rankose, jos šviežumą gali išduoti ir paprastas paspaudimas.
„Jeigu tai raumuo, o ne riebi dalis, įspaudus mėsą ji gana greitai atsistato į pradinę padėtį. Raumuo stangrus, kol šviežias. Senesnę mėsą įspaudus tas įspaudas ir lieka, nes tą standumą mėsa jau būna praradusi, ji glemba, bliūkšta per laiką“, – atskleidžia D.Bartošius.
Šaldytuve laikyti ilgai nereikėtų
„Norfos“ vyr. mėsininkas tikina, kad tie, kurie turi šaldytuvus su specialiai mėsai pritaikytu žemos temperatūros skyriumi, ją ten gali laikyti ir parą.
„Paprastai mėsai reikalinga 0–6 laipsnių temperatūra. Jeigu mėsa smulkinta, tuomet jai reikalinga 0–2 laipsnių temperatūra“, – primena D.Bartošius.
Visgi specialistas įsitikinęs, kad geriausia mėsą suvartoti iškart parsinešus, o vėl prireikus – įsigyti šviežios. Tiesa, patarimą mėsininkas turi ir tiems, kurie galimybės į parduotuvę taip dažnai užsukti neturi. D.Bartošius sako, kad tuomet mėsą reikėtų bent jau užmarinuoti.
„Žinoma, galima ir šaldyti, bet kai yra galimybės nusipirkti visiškai šviežios mėsos, tas šaldymas šiais laikais vis mažiau prasmingas atrodo. Išimtis yra, kai žmonės toliau nuo parduotuvės gyvena.
Geriausia, nusipirkus mėsą, jau tą pačią dieną kažką iš jos pagaminti. Jei taip nepavyksta – ją pasiruošti ir užmarinuoti rytdienai. Nereikėtų kelias dienas mėsos šaldytuve laikyti, nes ji vėl netenka savo šviežumo, o juk ir šaldytuvo temperatūros namuose taip pat nematuojame“, – pastebi specialistas.
NorfamėsaŠviežia mėsa
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.