Ilgos valandos salėje negarantuoja norimo rezultato: sporto trenerė įvardijo, ko nedaryti metant svorį

2023 m. gegužės 1 d. 10:00
Kas metant svorį svarbiau – sportas ar mityba? Specialistai pabrėžia – abu, tik svarbu atrasti kiekvienam priimtiną viduriuką.
Daugiau nuotraukų (3)
Ne mažiau svarbu suprasti, kad lieknėjimas – nėra vienadienis sprendimas, o ilgas procesas, kuriam reikia pasiruošti, o rezultatų neverta tikėtis vos po kelių dienų, kuomet tiesiog privalu užsisegti suknelę ir pasipuikuoti naujuoju maudymosi kostiumėliu.
Svoris nukrito – kaip elgtis toliau?
Sveiko, sąmoningo treniravimosi ir sporto trenerė Simona Stonkutė-Poškuvienė patvirtina: vis dar dažnai susiduria su žmonėmis, kurie turi du norus: kuo greičiau numesti svorio ir tą daryti neįdėdami per daug pastangų.
Greitai nukritęs svoris, pašnekovės žodžiais, nudžiugins, bet tas džiaugsmas bus trumpalaikis – svoris, grįžus prie senų įpročių, taip pat sugrįš.
„Jei svoris užaugo per 3–5 metus, jo, nealindamas organizmo, nenumesi per kelias savaites ar mėnesius. Pradžioje svorio metimas – nuoseklus darbas, ilgainiui tapsiantis maloniu įpročiu“, – pabrėžė sporto trenerė.
Norint numesti svorio, fizinė veikla svarbi, tik ji neturėtų būti nemaloni ar per sunki – kokio intensyvumo treniruotes rinktis, priklausys nuo žmogaus kūno sandaros, svorio, suvartojamų kalorijų kiekio ir t. t.
Jei žmogus neturi didelio antsvorio, per dvi savaites, sportuodamas ir atsisakęs pridėtinio cukraus, miltinių patiekalų, sveikai atsikratys kilogramo. Jei vis tik maitinsis taip pat ar net palepins save už treniruotes sporto salėje, svoris nesikeis.
„Pagrindinė taisyklė, kurios nederėtų pamiršti: kuo žmogaus svoris didesnis, tuo daugiau jo gali nukristi pradėjus laikytis mitybos plano, jei mažesnis, svoris kris lėčiau“, – atkreipė dėmesį S. Stonkutė-Poškuvienė.
Persistengti nevalia
Jei žmogus iki tol nesportavo, tačiau nusprendė, kad jau laikas, sporto trenerė siūlo pradėti nuo mažesnio intensyvumo treniruočių.
Tai nereiškia, kad jos bus lengvos, tiesiog neintensyvios, tad geriau seksis perprasti, kaip atlikti visus pratimus: kur pritūpti, laikyti koją, kelius, kaip kvėpuoti ir pan. Jei žmogus nori ir gali sau leisti, pašnekovė patartų susitikti su asmeniniu treneriu, kuris parodys, kaip teisingai atlikti pratimus, o tuomet bus drąsiau dalyvauti grupiniuose užsiėmimuose.
Sporto trenerė nerekomenduotų tik vieno – pradėti nuo ypač intensyvių treniruočių. Ji pati pastebi žmonių, kurie sporto salėje lankosi du kartus per dieną ir lieja joje prakaitą. „Sąmoningi žmonės suprastų, kad save žaloja, bei kokių pasekmių sveikatai turės toks savo kūno alinimas“, – įspėjo pašnekovė.
Prakaituodami sporto salėje, žmonės netenka mineralų, mažai tokių, kurie jais papildo mitybą, taip pat netenka skysčių. Jei dar nepakankamai subalansuotai maitinasi, organizmui gali imti trūkti maisto medžiagų, darytis silpna – užburtas ratas. Alindami save, žmonės greitai perdega, meta sportą. Kad to nenutiktų, labai svarbu pradėti palengva.
Primena, ko lėkštėje būti neturėtų
Pašnekovė visiems rekomenduotų atsisakyti pridėtinio cukraus, miltų, juos pakeisti pilno grūdo arba ne kviečių miltais, apriboti užkandžius, gazuotus gėrimus keisti vandeniu.
Jos pačios klientės, atsisakiusios vien tik cukraus ir baltų miltų, per dešimt dienų numetė po porą kilogramų, nors valgė gana gausiai, tik kitaip nei buvo įpratusios: į lėkštę dėjo daugiau daržovių, ankštinių produktų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.