Skatina pastebėti tai, kas gražu
„Esu pastebėjusi, kad žmogus, priimantis savo fizines ir charakterio duotybes, jau iš esmės yra gražus ir stilingas. Kodėl? Nes jis ramus ir harmoningas. Tikrai ne kartą esate matę moterį, kuri, rodosi, visai nesidomi mada, neina iš proto dėl naujausių tendencijų, galbūt, nėra nei itin graži ar jauna, netgi dėvi visiškai paprastus arba, priešingai, labai ekstravagantiškus drabužius, bet visuomet atrodo savitai.
Tikrasis stilius – tai savęs ir aplinkos pažinimas bei nekvestionuojantis priėmimas“, – mano stilistė ir projekto „Nauja tu“ kūrėja V. Jarockienė.
Kalbėdama apie apkūnius žmones, stilistė pabrėžia kone pagrindinę taisyklę – pasirinkti tinkamo dydžio drabužius ir avalynę. Ne mažiau svarbus yra ir savo figūros tipo, kuris neturi nieko bendro su svoriu, spalvinio odos tipažo ir charakterio išsigryninimas.
Nuo to priklausys, ar pasirinkti drabužiai ir aksesuarai figūrą padailins, ar, priešingai, iškraipys proporcijas ir sugadins vientisą estetiką.
Primena paisyti keletos taisyklių
Spintai, kurios savininkas galėtų drąsiai sakyti: „aš turiu kuo apsirengti“, iš tiesų galioja keletas pagrindinių taisyklių. Viena jų – tvarkos palaikymas (atsisveikinimas su morališkai pasenusiais – atgyvenusiais ir figūrai netinkamais drabužiais). Antroji – derinių kūrimas, o ne nuolatinis emocijomis grįstas pavienių, esą labai gražių ir madingų, drabužių pirkimas.
Tam, kad drabužiai derėtų, būtina dėmesį atkreipti į bazinius spintos elementus: joje turėtų atsidurti kokybiškas švarkas (išties, nebūtinai juodas), kokybiški marškiniai, figūros tipui tinkantys džinsai, kelnės, sijonas, viršutiniai drabužiai ir, būtinai, stilių papildanti avalynė bei kiekvieno derinio „vyšnaitės“ – aksesuarai.
Nors didesnių apimčių moterys neretai dairosi į juodus ar tamsios spalvos drabužius, V. Jarockienė mano, kad universalaus ir visiems tinkančio pasirinkimo nėra. „Visi turime savo stipriąsias ir silpnąsias puses – kūno ar charakterio savybes, kurias labai mėgstame, ir tas, kuriomis nelabai pasitikime.
Kas tinka vienam, gali būti visai nepriimtina ar net atgrasu kitam žmogui, tad absoliutas stiliuje tiesiog neegzistuoja“, – pabrėžė stilistė.
Dietos laikymasis – ne nuosprendis
Apsisprendus laikytis dietos, pašnekovės žodžiais, labai svarbu pradėti mylėti save, nes mesti svorį yra sąmoningas pasirinkimas, o vieno ar dviejų dydžių mažesnių drabužių pirkimas, norint save motyvuoti, greičiau numesti svorio, žalingas sprendimas.
„Naujų drabužių siūlau įsigyti tik tada, kai jau būsite apsisprendę, kad priimate savo svorį ir save tokį, koks esate, ar tapote. Juk pagrindinė stilingos aprangos užduotis – suteikti pasitikėjimo ir padėti kasdienybėje jaustis geriausia savo versija, kai reikia save „įstatyti“ į tinkamas vėžes, pakylėti, o ne priminti apie apribojimus ir įsipareigojimus“, – mano stilistė.
Kai kurie drabužiai tinka ne visiems
Bene vienintelė klaida, kurią daro apkūnios moterys – kūno neįvertinimas ir bendras estetikos nepaisymas. Kurdamos stilingus ir estetiškus derinius moterys turėtų pagalvoti apie balanso išlaikymą – t. y. teisingą proporcijų paskirstymą.
Jeigu viršutinė kūno dalis lieknesnė, o svoris kaupiasi būtent apatinėje kūno dalyje, derėtų rinktis išraiškingesnių detalių palaidines, sunkesnių audinių švarkus, viršutinius drabužius, o kelnes, sijonus – nuosaikesnius, ramesnius, su slystančiais, bet ne kūną aptempiančiais audiniais.
Jeigu didesnė kūno masė susikaupusi viršutinėje kūno dalyje (turite plačius pečius, išraiškingą krūtinę ar masyvesnes rankas), venkite tokių sunkių audinių kaip tvidas, moheris, stora vilna, kailis, masyvūs mezginiai, verčiau rinkitės kūnu „nuvilnijančių“ audinių – šilko, viskozės – palaidines, lengvus, plonos vilnos švarkus, pridėtinių detalių neturinčius marškinėlius, vienaeilius švarkus ir paltus klasikiniais atvartais.
Ryškesnes, šviesesnes spalvas ir standžius audinius palikite apačiai – kelnėms, sijonams.
„Mūsų rankose yra visi įrankiai, kuriais galime valdyti aplinkinių dėmesį, tad jeigu norite nukreipti dėmesį nuo ten, kur turite „per daug“, tą ir darykite, pasirinkdami subtilias detales ir audinius“, – patarė V. Jarockienė.
Svarbus naujasis „aš“
Numetęs svorio, pakeitęs darbą ar gyvenamąją vietą, išsiskyręs žmogus, pasąmoningai nori pasikeisti – prisitaikyti prie pakitusių aplinkybių. Ir tai yra visiškai normalu – žmogaus prigimtis labai adaptyvi, o tobulėjimui ribų taip pat nėra. Tą suvokus, potraukis keistis išlieka visą gyvenimą.
Savo praktikoje stilistė nuolat susiduria su klientais, kurie nori to, ko anksčiau sau negalėjo ar nenorėjo leisti.
Pavyzdžiui, moterys, kurios visada žavėjosi draugėmis, dėvinčiomis elegantiškas sukneles, nors pačios to nedrįso, manydamos, kad šios netiks arba tiesiog nemokės jų derinti.
Vyrai, kurie slapta žavisi laisvesniu, kūrybiškesniu stiliumi, bet ilgą laiką rinkosi vieną džinsų porą ir tą patį megztinį.
Galiausiai, mamos, kurios po gimdymo nori grįžti į meilės sau etapą, ar jaunos merginos, kurios pagaliau priima savo figūrą ir nori džiaugtis savimi bei gyvenimu kiekvieną dieną, tačiau būdamos stilingos.
Drabužių silueto pasirinkimą, pašnekovės žodžiais, lemia kūno proporcijos ir figūros tipas, o savitą stiliaus kūrimą – gyvenimo būdas, pasaulėžiūra ir savivoka.