Geriausiai gaivina ne saldūs ir spalvoti gėrimai, o vanduo. Jis yra gyvybiškai būtinas kiekvienam iš mūsų. Vanduo padeda vitaminams ir mineralams patekti į ląsteles, o iš jų organizmui padeda pašalinti nebereikalingas medžiagas. Jei trūksta skysčių, visos organizmo funkcijos ima trikti.
Vanduo padeda sureguliuoti ir kūno temperatūrą. Intensyviai sportuojant ar karštą dieną kūnas saugosi nuo perkaitimo prakaituodamas. Jei labai ima trūkti skysčių, jaučiamės pavargę, mieguisti, gali imti svaigti galva, sunku mąstyti ir judėti.
„Kai jaučiate troškulį, ypač karštą dieną, nepulkite gerti šalto vandens. Geriausiai atgaivins kambario temperatūros vanduo, tad buteliuko nedėkite į šaldytuvą.
Kuo aplinka šiltesnė, tuo šiltesnį vandenį reikėtų gerti. Tad ir kavinėje prie vandens neprašykite ledo ar vandens iš šaldytuvo, o kambario temperatūros.
Vandenį geriau gerti prieš maistą. Išgerkite stiklinę kambario temperatūros vandens prieš pusryčius, pietus ir vakarienę, o jei norisi valgio metu, taip pat būtinai atsigerkite.
Geriausia vandenį gerti mažais gurkšneliais, kambario temperatūros, nes troškuliu organizmas praneša, kad geram virškinimui trūksta skysčių“, – rekomenduoja natūralaus mineralinio vandens „Uniqa“ ambasadorė.
Pasak jos, jei gersite šaltą vandenį, kraujas suplūs į skrandį, kad jį pašildytų. Dėl to galite pasijusti labai apsunkę, mieguisti, gali norėtis saldumynų, miltinių patiekalų ar kavos, nes organizmas nori tonizuotis.
„Tie, kurie skundžiasi rėmeniu, gali pajusti jo paaštrėjimą, o tie, kas serga širdies ligomis, gali turėti ir rimtesnių bėdų“, – perspėja V.Kurpienė.
Šalto vandens nepatariama gerti ir valgant sočius pietus ar vakarienę, nes maistas gali būti ilgiau virškinamas.