Šiame straipsnyje norime plačiau papasakoti apie šią daržovę, jos naudą sveikatai, laikymo sąlygas ir pasidalinti paprastu, bet gardžiu užkandžio receptu.
„Lapinius kopūstus tiekiame jau ne vienerius metus, dirbame su kaimyninių šalių ir užsienio augintojais. Pastebime, kad kasmet šios daržovės populiarumas kasmet kiek padidėja, tačiau tai dar nėra ta prekė, kurią, kaip agurką ar pomidorą, lietuvis įsidės į savo kasdienį pirkinių krepšelį“, – sako UAB „Augma“ rinkodaros skyriaus vadovė Monika Kubiliūtė.
Ji dalijasi įdomiais faktais ir patarimais apie šią maistingą daržovę.
Lapiniai kopūstai pradėjo populiarėti pakankamai neseniai. Pirmoji populiarumo banga prasidėjo 1990 metais JAV. Populiarumo priežastis: didelis naudingųjų medžiagų kiekis šioje daržovėje.
Ši daržovė laikoma viena iš maistingiausių pasaulyje.
Lapiniame kopūste gausu geležies, kalcio, vitaminų K, A, C – šios medžiagos itin naudingos mūsų sveikatai.
70 g šios daržovės turi 36 kalorijas, 0 g riebalų ir 5 g ląstelienos, suteikiančios sotumo jausmą ir padedančios įveikti virškinimo sistemos negalavimus.
Lapiniai kopūstai gali būti ne tik žalios, bet ir violetinės, baltos bei mėlynai žalios spalvos.
Daržovė priklauso tai pačiai šeimai, kaip ir Briuselio, gūžiniai kopūstai.
Lapinius kopūstus rekomenduojama laikyti 0–4 laipsnių temperatūroje. Taip jie išliks švieži net 2–3 savaites.
Šis kopūstas gali toleruoti net minus 15 laipsnių temperatūrą. Kai būna didesni šalčiai, jis tampa saldesnis.
Sveikuolių traškučiai iš lapinių kopūstų
Lapinių kopūstų lapus nuplėšykite koto ir supjaustykite gabalėliais (traškučių dydžio).
Nuplaukite ir labai gerai nusausinkite lapus (tam labai tiks daržovių džiovyklė). Tada paskleiskite lapus skardoje, išklotoje kepimo popieriumi, pašlakstykite šaukštu alyvuogių aliejaus ir pabarstykite trupučiu druskos bei pipirais.
Šaukite į orkaitę, įkaitintą iki 150 laipsnių, ir kepkite apie 20 min. arba kol lapeliai visiškai išdžius, bet nepradės svilti kraštai. Patiekite iškart.
Skanaus!