Ką apie kiaušinį sako jo trynio spalva? Juk visi esame matę ir ryškiai, ir šviesiai geltoną, ir oranžinių atspalvių turintį trynį. Ar kuriuose nors iš jų daugiau naudingųjų medžiagų? Ir ar tai turi įtakos kiaušinio skoniui?
Nors dar daug žmonių klaidingai mano, neva rudi kiaušiniai sveikesni arba natūralesni už baltus, iš tikrųjų lukšto spalva nieko nereiškia, kai kalbama apie maistingąsias medžiagas.
Skirtingų spalvų kiaušinius sudaro tokios pat pagrindinės maistinės medžiagos.
O ką apie kiaušinį mums sako trynio spalva?
Jungtinių Valstijų žemės ūkio departamento atliktas tyrimas parodė, kad trynio spalva taip pat neturi įtakos kiaušinių maistinei vertei.
Visuose tryniuose, lyginant su baltymais, yra mažiau vandens, daugiau riebalų ir šiek tiek mažiau baltymų. Tačiau didžioji dalis vitaminų ir mineralų yra būtent trynyje. Tai geležis, vitaminas A, vitaminas D, fosforas, kalcis, tiaminas ir riboflavinas.
Kiaušinių tryniams įtakos turi tai, kuo lesinamos vištos. Bonnie Taub-Di, knygos „Perskaitykite tai prieš valgydami – nuo etiketės iki stalo“ autorė, palygino: vištų lesalas taip pat turi įtakos trynio spalvai, kaip ir burokėlių valgymas paveikia žmogaus šlapimo spalvą.
„Vištos mityba turi įtakos kiaušinių trynių spalvai. Kai ji lesa augalus, turinčius geltonų ar oranžinių pigmentų, tryniai gali būti labiau oranžinės spalvos. Jei vištų lesalą sudaro kukurūzai arba kviečiai, jų trynių spalva gali būti blyškesnė“, – „USA TODAY Food“ sakė B.Taub-Di.