Tačiau mokslininkai atskleidė keturis asmenybės bruožus, kurie rodo, kad jūsų vaikui ateityje gresia pavojus tapti alkoholiku.
Teigiama, kad paaugliai, kuriems būdingas didesnis nei įprasta impulsyvumas, nerimas, ekstremalių nuotykių paieška ir beviltiškumo jausmas, yra labiau linkę tapti alkoholikais.
Gegužę Barselonos universiteto mokslininkų atliktų tyrimų rezultatai atskleidė ir tai, kad dažnai išgėrinėjantys paaugliai, įžengę į trečią gyvenimo dešimtmetį, labiau linkę nusižudyti.
Mokslininkai pažymėjo, kad visame pasaulyje didėja problema, kuomet žmonės geria alkoholį vien tam, kad prisigertų.
Pastebėta, kad dažniausiai taip elgtis linkę tie, kuriems būdingas didesnis impulsyvumas ir ekstremalių pojūčių paieška.
Impulsyvumas siejamas su prastesniu gebėjimu planuoti, išlaikyti dėmesį ir polinkiu rizikuoti.
Tuo metu ekstremalių pojūčių paieška apibūdinama kaip bendras susižavėjimas nuotykiais, polinkis teikti pirmenybę netikėtoms situacijoms ir draugams, noras rizikuoti tiesiog dėl naujų potyrių.
Abu bruožai laikomi rizikos veiksniais.
Mokslininkai pastebėjo, kad vyrai, linkę į dažnas išgertuves, dažniau pasižymi impulsyvumu ir polinkiu ieškoti nuotykių, nei moterys.
Tuo metu moterims, linkusioms išgėrinėti, būdingas didesnis neurotiškumas.
Mokslininkų komanda pastebėjo, kad apskritai linkę dažnai išgėrinėti pasižymi didesniu neurotiškumu ir nerimu. Tai gali būti ir vienu iš neigiamų alkoholio vartojimo padarinių.
Dažnos išgertuvės gali padidinti nelaimingų atsitikimų, smurto, susižeidimų ir nesocialaus elgesio riziką. Dėl to žmonės labiau linkę netekti savikontrolės, pavyzdžiui, turėti nesaugius lytinius santykius.
Nuolatinis piktnaudžiavimas alkoholiu gali pakenkti organizmui ir padaryti daug žalos atskiriems organams, įskaitant smegenis ir nervų sistemą, širdį, kepenis bei kasą.
2015 m. atlikti tyrimai parodė, kad tie, kurie dažnos išgertuvės paauglystėje gali lemti ilgalaikę smegenų žalą suaugus.
Paaiškėjo, kad tiems, kurie jauname amžiuje vartoja daug alkoholio, gresia ilgalaikiai DNR pokyčiai.
Dėl dažnesnio alkoholio vartojimo paauglystėje gresia ir nerimo sutrikimai bei alkoholizmas.
Keturi bruožai, rodantys, kad paaugliui ateityje gresia patirti problemų dėl alkoholio ar narkotikų:
Impulsyvumas ypač sietinas su piktnaudžiavimu stimuliantais (įskaitant kokainą ir gydytojo paskirtus vaistus). Į rizikos grupę patenka vaikai, kurie prieš veikdami neapgalvoja savo veiksmų.
Ekstremalių pojūčių paieška siejama su piktnaudžiavimu alkoholiu ir kanapėmis. Jauni žmonės dažnai sako, kad geria ir vartoja narkotikus iš nuobodulio.
Polinkis į nerimą žmones skatina piktnaudžiauti antidepresantais, alkoholiu, raminamaisiais ir opiodais.
Beviltiškumo jausmas taip pat sietinas su polinkiu piktnaudžiauti antidepresantais. Vaikai, kurie turi šį bruožą, gali galvoti, kad jie nieko nesugeba ir laikyti save nesėkmingais.